Zdrowych , pogodnych
Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju.
Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.
Wesołego Alleluja!

Iwona Gieroń
Dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie

Wielkanoc’2024

Śniadanie wielkanocne w 1b

🐥

Tuż przed świętami uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawczynią p. Jolantą Reperowicz, nauczycielką Gabrielą Mróz oraz przy pomocy rodziców przygotowali śniadanie wielkanocne.
W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich rozmowa na temat ciekawostek dotyczących tradycji wielkanocnych.

Klasa 1b życzy wszystkim zdrowych i pięknych Świąt oraz spotkań w gronie rodzinnym.
Wesołego Alleluja!

Sukces Amelki i Oliwki w ogólnopolskich zawodach woltyżerki

Niebywałym sukcesem mogą pochwalić się uczennice naszej szkoły. W ogólnopolskich zawodach woltyżerki w Gajewnikach Amelka i Oliwka Kossakowskie zajęły w parze w kategorii Cp** (galop, stęp) III miejsce.

Woltyżerka to gimnastyka na koniu. Polega na wykonywaniu ćwiczeń akrobatycznych i gimnastycznych na galopującym koniu, w idealnej równowadze i w harmonii z jego ruchem.

Gratulujemy!

25 mar

Konkurs plastyczny ”Kartka wielkanocna” rozstrzygnięty!

22 marca 2024r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny ”Kartka wielkanocna”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3. Jego organizatorkami były panie: Katarzyna Lipniak i Jolanta Ciosek.

Wyniki konkursu przestawiają się następująco:

klasy 1:
I miejsce – Oliwier Ćwikliński (klasa 1b), Gabriela Wącholska (klasa 1c)
II miejsce – Dominika Dumin (klasa 1c), Maja Chruściel (klasa 1a)
III miejsce – Magdalena Suliga (klasa 1b) Marta Orlikowska (klasa 1a)
wyróżnienia: Liliana Wyrwał (klasa 1c), Tomasz Błaszczyk (klasa 1a), Nikola Stefani (klasa 1b)

klasy 2:
I miejsce – Alona Makhrin (klasa 2a), Hanna Marianienko (klasa 2a)
II miejsce – Natalia Jarmuda (klasa 2c), Nina Ogrodnik (klasa 2a)
III miejsce – Aleksandra Tylkowska (klasa 2a), Aleksandra Stolarczyk (klasa 2c)
wyróżnienia: Gabriela Kwiatkowska (klasa 2b), Mateusz Wojciechowski (klasa 2b), Iga Michałek (klasa 2c)

klasy 3:
I miejsce – Marcelina Bulska (klasa 3b), Lena Turczyn (klasa 3a)
II miejsce – Antonina Nowak (klasa 3b), Emilia Kościołek (klasa 3a)
III miejsce – Paulina Kowalczyk (klasa 3b), Oliwia Tkacz (klasa 3c)
wyróżnienia: Kornelia Osiak (klasa 3a), Pola Kowalczyk (klasa 3c), Patryk Kowalczyk (klasa 3c).

Gratulujemy!

25 mar

„Bazyliszek ma złe oczy”

21 marca klasa 4b, pod kierunkiem polonistki p. Małgorzaty Stryjewskiej, przedstawiła inscenizacje fragmentu ,,Bazyliszka” Wandy Chotomskiej. Ten tekst był wcześniej omawiany na lekcjach i zainspirował uczniów do opracowania jego wersji scenicznej. Występ przebiegał w atmosferze oraz scenerii wielkanocnej. Do współpracy nad przygotowaniem klasowej uroczystości włączyli się wszyscy uczniowie oraz ich rodzice, którzy wspólnie z nauczycielami: p. Justyną Pyką i p. Małgorzatą Stryjewską, zadbali o słodki i owocowy poczęstunek. Polonistka została mile zaskoczona wypożyczaniem, przez jednego z rodziców, kostiumu dla Bazyliszka z kieleckiego teatru. Pracę dzieci nagrodzono brawami licznie zgromadzonych w sali nr 8 rodziców.

22 mar

SU z życzeniami świątecznymi u przyjaciół szkoły

Tradycyjnie jak co roku, Samorząd Uczniowski pod opieką p. Patrycji Hylaszek oraz p. Moniki Sinkiewicz wyruszył z życzeniami do przyjaciół szkoły. Uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne m.in. Burmistrzowi Gminy p. Grzegorzowi Dziubkowi oraz komendantom Policji i Straży.

22 mar

Szkolne zawody w biegach średnich

W miesiącu marcu i kwietniu w naszej placówce odbywają się szkolne zawody w biegach średnich na dystansie 1000 metrów. Zmagania sportowe odbywają się w terenie przyszkolnym oraz na hali sportowej. Rywalizacja prowadzona jest w dwóch kategoriach wiekowych, chłopcy klasy IV – VI oraz chłopcy klasy VII – VIII. Uczniowie w każdych zawodach w zależności od zajmowanych miejsc gromadzą punkty do klasyfikacji generalnej.
Kolejność po czterech zawodach biegowych przedstawia się następująco:
klasy VII- VIII
1.Mikołaj Szymański 2.Szymon Matuszewski 3.Fabian Dumin 4. Maciej Nowak 5.Oskar Komosa 6.Albert Domagała 7. Allan Krzysztofik 8.Wiktor Szal 9.Alan Pytel 10.Kamil Pilarski 11.Adrian Urusiński 12.Miłosz Biskupski
klasy IV-VI
1.Konrad Teklak 2.Alan Piwoński 3.Patryk Turczyn 4.Miłosz Szymański 5. Konrad Kita 6.Karol Słupiński 7.Dawid Pękala 8. Grzegorz Kozubski 9.Tobiasz Siedlecki 10.Remigiusz Rayski 11.Daniel Bąk 12.Oskar Olejniczak 13.Samuel Hartwig 14.Aleksander Orlikowski 15.Aleksander Dworak 16.Mateusz Świerczyński 17.Piotr Kosiński.
Organizatorem zawodów jest p. Dariusz Dąbrowski.

21 mar

Kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas 1-3 za nami…

21 maja w budynku B odbyła się coroczna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas 1 -3 „Wiosna wierszem malowana”.
Konkurs odbył się również w ramach Światowego Dnia Poezji, obchodzonego w tym samym dniu.
W konkursie wzięło 50 uczniów. Jury w składzie: wicedyrektor Jacek Stolarski, Ewelina Martoś – Wyrwał i Martyna Syryńska – Giro oceniało uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Ocenie podlegał stopień opanowania tekstu, sposób interpretacji i ogólne wrażenie.

Po długich obradach jury przyznało następujące miejsca:

w kategorii klas I:
I m. – Kinga Zbierańska (klasa 1c)
II m. – Liliana Wyrwał (klasa 1c)
III m. – Alina Salycha (klasa 1b)
wyróżnienie: Marcel Kochanowski (klasa 1a), Maja Dobosz (klasa 1a), Natalia Skiba (klasa 1a)
w kategorii klasy II:
I m. – Nikola Bartyzel (klasa 2c)
II m. – Adam Jagiełło (klasa 2a)
III m. – Iga Fidera (klasa 2c)
wyróżnienie: Natalia Jarmuda (klasa 2c), Alicja Gawron (klasa 2a)
w kategorii klasy III:
I m. – Aleksander Prokop (klasa 3a)
II m. – Oliwia Tkacz (klasa 3c),
III m. – Kornelia Osiak (klasa 3a)
wyróżnienie: Pola Kowalczyk (klasa 3c)

Zwycięzcom gratulujemy!
Niebawem rozdanie dyplomów i nagród.

Organizatorkami konkursu były panie: Ilona Skiba oraz Ewelina Martoś-Wyrwał