29 Maj

W półfinale tuż za podium

Na czwartym miejscu w półfinale wojewódzkim zakończyli swoją przygodę futboliści z naszej szkoły urodzeni 2003-2005.
Zawody odbyły się 28.05.2019 na obiekcie sportowym przy SP nr 5 w Jędrzejowie.

Skład zespołu: Bartłomiej Brej, Wiktor  Łysakowski, Igor Łysakowski, Daniel Pasowski, Dawid Stępniak, Konrad Klapiński, Marcin Mosiejowski, Rafał Nowak, Mateusz Michałek, Seweryn Janus, Samuel Cisowski, Marek Ciesielski i Maciej Trojszczak. Trener Dariusz Dąbrowski.

Wyniki naszej drużyny:
ZPO nr1 Włoszczowa – ZPO Kazimierza Wielka 1 : 1,
ZPO nr1 Włoszczowa – SP Fałków  0 : 3,
ZPO nr1 Włoszczowa – SP Chęciny 3 : 0.

Końcowa kolejność:
1.SP nr4 Jędrzejów
2.SP nr5 Jędrzejów
3.SP Fałków
4. ZPO nr1 Włoszczowa
5.SP Chęciny
6.ZPO Kazimierza Wielka

27 Maj

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Zapraszam rodziców uczniów ZPO nr 1 we Włoszczowie w dniu 27 maja 2019r. o godz. 17.00 na spotkanie z funkcjonariuszem Komedy Powiatowej Policji we Włoszczowie na temat bezpieczeństwa uczniów obowiązujących w szkole.

Podczas spotkania omówione zostaną procedury bezpieczeństwa oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno – pedagogicznej i wychowawczej.

dyrektor ZPO 1 we Włoszczowie – Iwona Gieroń

27 Maj

„Olimpijczycy są wśród nas”

W dniu 21 maja 2019r. odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Olimpijczycy są wśród nas”. Konkurs odbywał się tym razem w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoła podstawowa. Łącznie uczestniczyło w nim osiemdziesięcioro uczniów z 13 szkół powiatu włoszczowskiego i 2 szkół powiatu jędrzejowskiego. Przez godzinę zmagali się z zadaniami opracowanymi przez licealnych nauczycieli matematyki.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowi Jedynki.

kategoria gimnazjum:

III miejsce – Michał Hudobski – klasa 3b (opiekun p. J. Kaczor) oraz Zuzanna Oleksy – klasa 3a (opiekun p. Ewa Trybek)

wyróżnienie: Roksana Bujak z klasy 3c i Julia Kościołek z klasy 3d (opiekun p. Ewa Trybek)

kategoria szkoła podstawowa:

II miejsce – Jan Rogula – klasa 8c (opiekun p. E. Machnik) oraz Filip Ślusarczyk klasa 8d (opiekun p. J. Gąsior)

wyróżnienie: Kuba Kaczor – 8b (opiekun p. U. Kurzyńska)

Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie.

Gratulujemy młodym matematykom oraz ich opiekunom!

22 Maj

IV edycja „Przerwy na czytanie”

8 maja uczniowie naszego przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum oraz uczniowie szkoły partnerskiej z francuskiego Calais, ktorzy gościli w tym czasie
w naszej placówce wzięli udział w IV edycji „Przerwy na czytanie”. W wybranych miejscach w szkole nasi podopieczni mieli możliwość czytać głośno lub cicho swoje ulubione lektury. W „Przerwie na czytanie” wzięło udział około 100 uczniów. Celem akcji była promocja czytelnictwa wsród dzieci i młodzieży, integracja  środowiska szkolnego oraz wzmocnienie współpracy naszej szkoły ze szkołą partnerską.
Dziękujemy za pomoc Piotrowi Rakowi z klasy 8b za pomoc w zmontowaniu filmu.
Koordynatorami akcji były nauczycielki: Izabela Falana, Ewelina Martoś – Wyrwał oraz Jolanta Piwońska.

ZPO1 – IV przerwa na czytanie

21 Maj

AWANS Z DRUGIEGO – mamy półfinał :)

W dniu 20.05.2019r. na boisku przy SP nr 2 we Włoszczowie odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców.
Reprezentacja naszych piłkarzy  składająca się z uczniów klas III PG oraz  VII i VIII SP  uzyskała awans  do półfinału wojewódzkiego który odbędzie się we wtorek 28 maja na obiektach sportowych  SPnr5 w Jędrzejowie.

Skład zespołu:  Bartłomiej Brej, Wiktor  Łysakowski, Igor Łysakowski, Daniel Pasowski, Dawid Stępniak, Konrad Klapiński, Marcin Mosiejowski, Rafał Nowak, Mateusz Michałek, Seweryn Janus, Samuel Cisowski i Mateusz Pasowski.
Trener Dariusz Dąbrowski.

Końcowa kolejność turnieju:

  1. ZPO Krasocin
  2. ZPO nr1 Włoszczowa
  3. ZPO Bukowa
  4. SPnr2 Włoszczowa
  5. ZPO Moskorzew
  6. SP Radków
20 Maj

Włoszczowska Liga Pływacka

Zakończyła się kolejna edycja Włoszczowskiej Ligi Pływackiej organizowanej przez OSiR we Włoszczowie w basenie NEMO.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła nasza szkoła, reprezentowana przez:

Kat. dziewcząt: Pyka Maria, Rayska Wiktoria, Nowak Julia, Kocyłak Nikola, Barcicka Wiktoria, Miśtal Aleksandra, Michałek Oliwia.

Kat. chłopców: Kotulski Filip, Oleksy Kamil, Wójcik Hubert, Wójcik Dawid, Waligórski Dawid, Galant Szymon, Sztuka Kajetan, Cholerzyński Michał.
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt na podium stanęły:
1. Rayska Wiktoria (I miejsce)
2. Barcicka Wiktoria (II miejsce)
3. Pyka Maria i Nowak Julia (III ex aequo)
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii chłopców na podium stanęli:
1. Kotulski Filip (I miejsce)
2. Cholerzyński Michał (II miejsce)
3 Wójcik Hubert (III miejsce)
KATEGORIA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:

Kat. dziewcząt: Sobótka Maja, Gawron Anna, Cholerzyńska Natalia, Rak Lena.
Kat. chłopców: Rak Alan, Janus Jakub, Adamczyk Jakub, Hudobski Michał.
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt na podium stanęły:

1. Natalia Cholerzyńska (I miejsce)
2. Anna Gawron (II miejsce)
3. Lena Rak (III miejsce)

W kategorii chłopców mimo absencji na ostatniej edycji, Alan Rak wypracował sobie taką przewagę, która pozwoliła mu zdobyć I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji szkół nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu przed Zespołem Placówek Oświatowych nr 2.

Wygrani zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, dyplomami oraz dostali darmowe wejścia na basen NEMO we Włoszczowie.

20 Maj

„Biologia po angielsku”

W maju b.r. w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Biologia po angielsku”, w którym brali udział uczniowie klas 3 PG i 8 SP.

– I miejsce zajęły:  Ilona Ciesielska i Zuzanna Oleksy (klasa 3b PG)

– II miejsce – Magdalena Zbierańska (klasa 3b PG) i Kacper Ślusarczyk (klasa 8d) S

– III miejsce – Joanna Świeboda (klasa 3b PG).

Poza tym uczniowie również przygotowywali plakaty przedstawiające anatomię człowieka:

– I miejsce zdobył Michał Kościński (klasa 3b PG) z plakatem przedstawiającym budowę serca

– II miejsce Dominika Krawczyk i Marta Żołnierczyk (klasa 3b PG) –  budowa serca i naczyń wieńcowych) oraz Żaneta Suliga (klasa 8a) – budowa skóry

– III miejsce Joanna Świeboda i Amelia Bartos (klasa 3b PG – budowa oka oraz Zuzanna Zasada (klasa 3b PG) i Wojciech Tanasiewicz (klasa 3a PG) – budowa układu kostnego.

Koordynatorami konkursu były panie: M. Jedliczka i  E. Limbach.

16 Maj

Najlepsi w powiecie w BRD!

15 maja 2019r. odbyły się  eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym po raz kolejny wielki sukces odnieśli nasi uczniowie.

I miejsca w klasyfikacji drużynowej zdobyli:

w kategorii szkoła podstawowa (dzieci w wieku 10 – 12 lat) – Piotr Kaczor, Joanna Suliga, Wiktoria Janduła, Kajetan Sztuka

– w kategorii szkoła podstawowa (dzieci powyżej 12 lat) i III klasy gimnazjum – Patryk Kozieł, Karolina Jarząb, Kuba Kaczor.

Piotr Kaczor i Kuba Kaczor zdobyli również I miejsca w klasyfikacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi – p. Marcinowi Sztuce!

Życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!

Fot. Milena Kowalczyk (Starostwo Powiatowe)

15 Maj

Laureaci konkursu „Żagle biznesu”!

W dniu 15 maja po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym.  Tegoroczna edycja była pod hasłem: „Żagle biznesu”. Na 43 drużyny z  całego województwa, uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce.To świetny wynik, z czego jesteśmy bardzo dumni. Nagrodzeni uczniowie to: Zuzanna Grabiec, Michał Hudobski, Jakub Jasnos (klasa 3b).

Uczniowie startując w powyższym konkursie wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekonomii, rozwijania postaw i zachowań przedsiębiorczych oraz umiejętności matematycznych. Do konkursu grupa została przygotowana przez  p. Justynę Kaczor

Gratulujemy!

10 Maj

„Mundurowi dzieciom”

10 maja 2019r. nasza szkoła już po raz siódmy zorganizowała Piknik Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom”. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął Burmistrz Gminy Grzegorz Dziubek.
Na piknik przybyli: funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie i Jędrzejowa, strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie, żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Kielcach, pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach, funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei we Włoszczowie, pracownicy Nadleśnictwa Włoszczowa oraz pracownicy KRUS –u we Włoszczowie. Gościem specjalnym był pan Tomasz Królak – emerytowany policjant ze świętokrzyskiej drogówki, Kawaler  Orderu Uśmiechu.

Podczas pikniku odbyły się pokazy samochodów ratowniczych, pokaz tresury psów policyjnych, pogadanki, konkursy i quizy.

Jak zgodnie podkreślano, o bezpieczeństwie  trzeba mówić, i dlatego tego typu impreza na stałe gości w kalendarzu wydarzeń naszej placówki.

Koordynatorkami VII Pikniku Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom” były p. Agnieszka Szczepara – Dynus oraz p. Edyta Oleksy.