21 Mar

XXVII Tydzień Kultury Języka

W dniach 11-16 marca 2019 roku, pod hasłem „Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu”, odbył się w naszej szkole XXVII Tydzień Kultury Języka.

Uczniowie, w ramach szkolnych konkursów, mieli okazję sprawdzić  wiedzę oraz zaprezentować swoje umiejętności.

Oto laureaci poszczególnych konkursów:

  • Konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii” Ola Turczyńska (kl. V d)
  • Konkurs językowy „Licz się ze słowami”Miłosz Proch (kl. VIII b)
  • Konkurs językowy „Zabawa słowem” -zespół w składzie: Marcelina Koćwin, Patryk Kozieł, Karol Kusa (uczniowie kl. VII a).
  • Konkurs na najlepsze wykonanie pieśni patriotycznych  – „Hymn” – klasy IV b i IV d, „Rota” – klasa V d, „Mury” – klasy VI a i VI c.

Konkursy przygotowały nauczycielki języka polskiego. W realizację konkursów wokalnych włączył się także nauczyciel muzyki – p. Paweł Grzybczyk.

Gratulujemy zwycięzcom!

20 Mar

„Młodzież zapobiega pożarom”

Dnia 19 marca 2019r. odbyły się eliminacje gminne 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Grupa I (uczniowie klas I-VI szkół podstawowych):

I miejsce  – Szymon Galant

II miejsce – Paweł Tasak

Grupa II (uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych i III klasy gimnazjum):

II miejsce  –  Liliana Musiał

III miejsce – Anna Tasak

Gratulujemy uczniom i p. Marcinowie Sztuce, który przygotowywał ich do konkursu!

Życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

19 Mar

„Dzika Matematyka”

Dnia 13 marca 2019r.  z okazji Dnia Matematyki odbył się konkurs organizowanego przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju. W konkursie wzięły udział zespoły z klas VI-VIII. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. W tym roku hasłem konkursu była „Dzika Matematyka”.

Oto zwycięzcy konkursu:

Klasy VI – K. Oleksy, L. Zając, W.Musiał (VIa)

Klasy VII – M. Krzysiek, E. Barczyńska, N. Kaczkowska (VIIb)

Klasy VIII – F. Żmigrodzki, K. Ślusarczyk (VIIId)

Zwycięzcom gratulujemy!

18 Mar

Wygraj z nudą 4!

Pod taką nazwą od 1 kwietnia 2019 roku ruszą w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne, podczas których w ciekawy i niekonwencjonalny sposób będzie można spędzić wolny czas!

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Włoszczowa i przeznaczone dla uczniów ze szkoły podstawowej.

Od 1 kwietnia 2019 roku rozpoczną się:

  • Koło aktywnie i zdrowo pod nazwą W zdrowym ciele zdrowy duch przeznaczone dla 15 uczniów z klas I – VIII. Podczas tych zajęć uczniowie między innymi będą się przygotowywać do dni promujących aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie pod nazwą „Trzymaj formę!”.  Będą również poznawać zasady bezpiecznych zachowań (dzięki grom interaktywnym na świeżym powietrzu), włączania aktywności fizycznej do codziennych zajęć oraz będą tworzyć samodzielnie i degustować posiłki.
  • Czarodziejska moc muzyki koło muzyczno – ruchowe przeznaczone jest dla 20 uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Podczas zajęć (10 x 60 min.) dzieci między innymi będą: kształciły umiejętności związane ze swobodą ruchu i poczuciem rytmu, poznawały układy taneczne i je realizowały.
  • Pozytywnie – kreatywnie koło plastyczno – techniczneto 10 zajęć po 60 min. przeznaczonych dla 15 uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Odbywać się będą w kwietniu, maju i czerwcu raz w tygodniu po 2 godziny lub 2 razy w tygodniu (w miarę potrzeb).

Nie czekaj! Już dziś zgłoś się do Koordynatora Szkolnego  – pani Anny Drążyk (w świetlicy szkoły podstawowej) po Formularz zgłoszeniowy.

Liczy się kolejność zapisów.  Ilość miejsc ograniczona!

Wygraj z nudą 4! – regulamin zajęć

17 Mar

„Pierwsza pomoc ratuje życie” – zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Dnia 15 marca b.r. uczniowie  klasy IId uczestniczyli w profesjonalnych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez  p. Ewie Rak-Pasoń – specjalistę ds. bhp i p.poż.

Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Dowiedziały się jak udzielić pierwszej pomocy przy skaleczeniach, potłuczeniach, zwichnięciach, złamaniach, zadławieniach, zachłyśnięciach, omdleniach, poparzeniach i odmrożeniach.

Następnie pod czujnym okiem p. Ewy Rak-Pasoń każde dziecko mogło wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

Na koniec spotkania każde dziecko w nagrodę otrzymało certyfikat, apteczkę oraz maseczki do udzielania pierwszej pomocy.

Serdecznie dziękujemy p. Ewie Rak-Pasoń za ciekawe i interesujące przeprowadzenie zajęć!

15 Mar

Laureaci konkursu „Święto Narodu po długiej nocy cierpień”!

Emilia Dyrek i Filip Owczarek (uczniowie p. Jacka Kościńskiego) zostali laureatami konkursu „Święto Narodu po długiej nocy cierpień. Pierwsze wybory parlamentarne w niepodległej Polsce”.

Organizatorem konkursu była Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy z posłem do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszardem Legutko. Patronat honorowy nad konkursem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Celem konkursu było popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o wybitnych przedstawicielach parlamentaryzmu II Rzeczypospolitej, ich wizji Polski oraz dokonaniach w skali lokalnej czy ogólnokrajowej, jak również kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych i podtrzymywanie tradycji narodowej oraz państwowej.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 15 marca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach.

W nagrodę Emilka i Filip pojadą w maju do Brukseli.

Gratulujemy!

14 Mar

„Spełniamy marzenia” – podziękowania

 W imieniu podopiecznych i organizatorów XIV edycji powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia” serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji dziecięcych marzeń.

Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się spełnić ponad 130 marzeń oraz przygotować imprezę finałową dla dzieci.

W gronie darczyńców znalazły się placówki oświatowe, firmy, urzędy, fundacje oraz osoby prywatne:

Szkoły i Przedszkola

  • Przedszkole Samorządowe nr 2 we Włoszczowie,
  • Przedszkole Samorządowe nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie,
  • Oddział Zamiejscowy Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie,
  • Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie z filią w Łachowie,
  • Zespół Placówek Oświatowych nr 2 we Włoszczowie,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie,
  • Zespół Przedszkolno – Szkolny w Dobromierzu,
  • Zespół Przedszkolno – Szkolny w Komornikach,
  • Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku,
  • Szkoła Podstawowa w Bebelnie,
  • Szkoła Podstawowa w Czarncy,
  • Szkoła Podstawowa w Bukowie (Szkolne Koło Wolontariatu),
  • Szkoła Podstawowa w Zajączkowie (klasa III gimnazjum)

Urzędy, Instytucje, Firmy i Fundacje:

  • Urząd Gminy we Włoszczowie,
  • Starostwo Powiatowe we Włoszczowie,
  • Fundacja „Jesteśmy Blisko”,
  • Pracownicy Firmy ZPUE S.A
  • Dom Kultury we Włoszczowie,
  • Kino „Muza” we Włoszczowie,
  • Nadleśnictwo Włoszczowa,
  • Bank Spółdzielczy we Włoszczowie,
  • Amer Sports Financial Kraków,
  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie,
  • DJ Wodzirej Casper – Kacper Krzemiński,
  • AGRIMA Maciejczyk,
  • Zakład Elektryczny – Michał Pięta,
  • „Ognik II” – Ewa Rak – Pasoń,
  • Studio Foto – Video Jerzy Kowalski,
  • Piotr Celebański, Rafał Piróg – Kancelaria Notarialna,
  • Firma Handlowa „Polbut” Honorata Piech – Wiśniewska,
  • Jadłodajnia „Renee” Renata Kucharczyk,
  • Sklep „Omega” Jolanta Sędek ,
  • Sklep „Chatka Puchatka” Urszula Suliga,
  • Przychodnia NZOZ „Novomed” Dariusz Młodawski,
  • Przychodnia NZOZ „Nowe Życie” Irena i Zdzisław Ogonek,
  • „Warsztat Inspiracji” Ewa Kowalska,
  •  „Domeko” Radosław Grabiec,
  • Wspólnota „Miriam” przy parafii Wniebowzięcia N.M.P. we Włoszczowie,
  • Firma Handlowa „Długoborski” –  Paweł Długoborski ,
  • Krzysztof Stępień www.e-inSPORTline.pl
  • Zakład Optyczny Wiesława Nowacka ,
  • Sklep „Vicky” Jolanta Konik ,
  • Sklep Przemysłowy „Bis”,
  • Auto-Moto-Rower – Barbara Soja,
  • Sklep „Krasnal” Zbigniew Woldański,
  • Punkt Sprzedaży Justyna Soboń – „Pościel”,
  • Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie,
  • Pracownicy Biura Lokalnej Grupy Działania,
  • Firma Handlowa – Anna Krupska.

Osoby prywatne:

  • Aneta i Grzegorz Dziubkowie,
  •  Ewa i Dariusz Czechowscy,
  • Iwona i Dariusz Gieroniowie,
  • Grzegorz Dudkiewicz,
  • Katarzyna i Paweł Dudkowie
  • Monika i Rafał Bujakowie,
  • Monika i Karol Sienkiewiczowie,
  • Monika Kania,
  • Edyta i Włodzimierz Rakowie,
  • Rafał Sobański,
  • Anna Raczkiewicz,
  • Artur Bachta,
  • Agnieszka Pyka,
  • Marek Gołda,
  • Piotr Turczyński,
  • Krzysztof Suliga,
  • Robert Dobosz,
  • Agnieszka Nalewajko,
  • Anna Nowak,
  • Anna Szczepanik,
  • Joanna  Krzyzińska,
  • Katarzyna i Krzysztof Pigulscy,
  • Katarzyna i Karol Pigulscy,
  • Aleksandra Pałys – Morąg,
  • Michał Brewka,
  • Ewa Bromma,
  • Lucyna Rydzek,
  • Aleksandra Rydzek,
  • Małgorzata Skoczek,
  • Jolanta i Marcel Frejowie,
  • Tomasz Bugajny,
  • Katarzyna Łukawska

oraz wiele osób i firm, które pragną pozostać anonimowe.

05 Mar

Rekrutacja do przedszkola

Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego w  Łachowie w roku szkolnym 2019/2020

  • 1 – 14 marca 2019r. – przyjmowanie wniosków wraz z dokumentami
  • 22 marca 2019r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
  • 25-29 marca 2019r. – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia
  • 5 kwietnia 2019r. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

Wszystkie dokumenty dotyczące rekrutacji są do pobrania w zakładce – Rekrutacja.