30 Wrz

WMTDay’2016

30 września b.r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDay’2016).
Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. To wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno dzieci jak i dorosłych w zakresie tabliczki mnożenia. Akcja związana z WMTday ma na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W tegorocznej edycji odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów oraz sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” wśród nauczycieli, pracowników szkoły oraz mieszkańców Włoszczowy. Egzaminatorzy sprawdzajmy umiejętność mnożenia pojawili się również w Urzędzie Gminy. Każdy, kto poprawnie obliczył pięć działań mnożenia, otrzymał międzynarodowy tytuł MT EXPERT.
Szkolnymi koordynatorami VI WMTDay były nauczycielki matematyki – Justyna Gąsior, Justyna Kaczor, Urszula Kurzyńska oraz Ewa Machnik.
Serdecznie gratulujemy mistrzom i już dziś zapraszamy do udziału w VII WMTDay w przyszłym roku szkolnym!
[huge_it_gallery id=”126″]
Fot. ZPO 1 we Włoszczowie

30 Wrz

Wizyta w bibliotece…

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Łachowie oraz szkoły filialnej odwiedziły Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie. Zwiedziły pomieszczenia znajdujące się w nowym budynku biblioteki oraz zapoznały się z regulaminem wypożyczania książek i korzystania z zasobów bibliotecznych.
[huge_it_gallery id=”124″]
Fot. ZPO 1 we Włoszczowie

30 Wrz

„Szukając zielonej planety”

Dnia 26 września. b.r. przedszkolaki Przedszkola Samorządowego w Łachowie oraz uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięły udział w przedstawieniu teatralnym o charakterze ekologicznym pt. „Szukając zielonej planety”, który odbył się w Domu Kultury we Włoszczowie.
Podczas spektaklu najmłodsi dowiedzieli się, co należy robić, aby chronić środowisko naturalne i powietrze, którym oddychamy.
Spektakl odbył się w ramach akcji edukacjno-informacyjnej prowadzonej przez Gminę Włoszczowa.
[huge_it_gallery id=”125″]
Fot. ZPO1 we Włoszczowie

29 Wrz

Sukcesy w konkursach „Chrzest Polski 966 – 2016”

Dnia 29 września b.r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbyły się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uroczystość zorganizowało Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne przy współudziale Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy oraz Uniwersytety Jana Kochanowskiego w Kielcach.Podczas imprezy wykłady wygłosili prof. Krzysztof Bracha IH UJK oraz dr Przemysław Nowak IH PAN. Wręczono również nagrody uczestnikom konkursów wiedzy historycznej i plastycznego.  Wśród laureatów  znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum.

W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy „Chrzest Polski 966 – 20 16” I miejsce zajął Michał Hudobski, zaś w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Chrzest Polski 966 – 2016” na III uplasowała się Zuzanna Dorożyńska.
Gratulujemy Zuzi i Michałowi oraz nauczycielom: p. Emilii Maciejczyk i p. Zbigniewowi Cholerzyńskiemu!

chrzst-polski

28 Wrz

Na warsztatach matematycznych w Poroninie

W dniach 24-28 września grupa trzecioklasistów pod opieką p. Justyny Kaczor wzięła udział w warsztatach matematycznych w Poroninie. Organizatorem wyjazdu była nauczycielka matematyki z I LO we Włoszczowie – p. Jadwiga Suliga.
Celem wyjazdu była integracja uzdolnionej matematycznie młodzieży z obu szkól oraz popularyzacja nauk matematycznych.

img_3192

img_3196img_3194img_3193

 

 

Fot. ZPO 1 we Włoszczowie

28 Wrz

Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
Uczniowie klas 1-3 wykonali flagi, plakaty oraz modele zabytków budowli symbolizujących dane państwo europejskie. Uczyli się również w różnych językach zwrotów grzecznościowych oraz wymieniali swoimi doświadczeniami i pamiątkami z pobytu za granicą.

Organizatorem Europejskiego Dnia Języków była p. Małgorzata Kuśmierczyk.

1

28 Wrz

Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Miał on na celu promowanie różnorodności językowej i kutrowej.
Uczniowie wraz z nauczycielami językw obcych spotkali się w świetlicy szkolnej, gdzie m.in. można było obejrzeć wystawkę prac plastycznych promujących wybrane kraje, usłyszeć piosenki w języku niemieckim i angielskim w wykonaniu naszych uczniów oraz zatańczyć „Belgijkę”.
Odbył się również konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, którego zwycięzcami zostali:
– I miejsce – Jakub Janicki (klasa 3c) i Adam Prokop (klasa 1a)
– II miejsce – Jakub Czaja (klasa 1a)
– III miejsce – Adrian Zasada (klasa 3c).
Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych.
[huge_it_gallery id=”119″]
Fot. ZPO 1 we Wloszczowie

28 Wrz

Wygraj z nudą!

dzieci          Wygraj z nudą!

Pod taką nazwą od 17 października 2016 roku ruszą w naszej szkole kolejne zajęcia pozalekcyjne, podczas których w ciekawy i niekonwencjonalny sposób będzie można spędzić wolny czas!
Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Włoszczowa i przeznaczone zarówno dla uczniów szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.
Zapraszamy na zajęcia:

  1. Jestem aktorem. Dziecięce formy sceniczne. Koło recytatorsko – -teatralne – przeznaczone dla 15 uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zajęcia (10 x 45 min.) odbywać się będą w październiku, listopadzie i grudniu 2016 r.
  2. Lubię tworzyć. Magia świąt. Koło plastyczne – 10 zajęć po 45 min. przeznaczonych dla 15 uczniów klas I- III gimnazjum. Odbywać się będą w październiku, listopadzie i grudniu 2016 r. raz w tygodniu po 2 godziny lub 2 razy w tygodniu (w miarę potrzeb).

Nie czekaj! Już dziś zgłoś się po formularz zgłoszeniowy
do prowadzących zajęcia:
– pani Katarzyny Kuzincow lub Agnieszki Skrobisz  (koło recytatorsko – teatralne);
– pani Pauliny Kościołek (koło plastyczne).

Liczy się kolejność zapisów. Ilość miejsc ograniczona!

Zapoznaj się również z Regulaminem zajęć dostępnym na stronie szkoły!

27 Wrz

,,Jak przygoda, to tylko w Warszawie…”

23 września klasa 3a wraz z mamami i wychowawczynią p. Anną Błaszczyk udała się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 5.50 zebrali się na dworcu PKP Włoszczowa Północ, by wyruszyć do stolicy. W założeniach programowych wycieczki były następujące tematy:
Temat I – Bohaterstwo polskich żołnierzy na wszystkich frontach świata. Hołd i pamięć.
Temat II – Wizyta w Centrum Kopernika – Planetarium. ,,Ziemia, Księżyc i Słońce.”
Temat III –  Architektura, reprezentacyjne ulice i pałace, zabytkowa część stolicy.
Temat IV – Panorama Warszawy – centralny ośrodek administracyjny i rządowy.
Temat V – Środki lokomocji: metro, tramwaj, autobus miejski.
Wycieczka była bardzo udana. Trzecioklasiści zobaczyli wiele interesujących miejsc, przemieszczając się metrem i autobusami miejskimi. Panowała wspaniała atmosfera. Zrobiono sporo pamiątkowych rodzinnych zdjęć.
Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wrócili w wspaniałych humorach do Włoszczowy.
[huge_it_gallery id=”123″]

24 Wrz

„Jedynka łączy pokolenia”

24 września 2016r. odbył się III Rowerowy Rajd Międzypokoleniowy „Jedynka łączy pokolenia”.
Uczestnikami rajdu, tak jak w latach poprzednich, byli rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci „Jedynki”.
Trasa wyprawy biegła m.in. przez Ostów , Ludynię, Rząbiec do Konieczna, gdzie uczestnicy mieli czas na dłuższy odpoczynek i poczęstunek. Miła niespodzianka spotkała rowerzystów w Ludyni. Rodzice Błażeja Koszyki przyjęli ich ciepłą herbatą.

Rajd, którego inicjatorem była po raz kolejny Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, odbył się dzięki finansowemu wsparciu Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą a Pilicą” oraz pomocy Nadleśnictwa Włoszczowa.
[huge_it_gallery id=”122″]
Fot. ZPO1 we Włoszczowie