26 Paź

Wygrywamy z nudą!

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w ramach projektu „Wygraj z nudą”, których nadrzędnym celem jest zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.
Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczą w zajęciach koła recytatorsko-teatralnego pod hasłem „Jestem aktorem. Dziecięce formy sceniczne”. Dzieci mają za sobą zabawy integracyjne, głośne czytanie, ćwiczenia doskonalące dykcję oraz pierwsze próby aktorskie w ramach scenki „Obcy na placu zabaw”. W czasie zajęć pojawiły się także elementy kinezjologii edukacyjnej.
Z kolei gimnazjaliści poczuli już atmosferę Bożego Narodzenia i w ramach zajęć koła plastycznego „Lubię tworzyć. Magia świąt.” rozpoczęli przygotowania stroików świątecznych.
Zadanie współfinansowane jest ze środków otrzymanych z Gminy Włoszczowa, a jego realizatorem jest Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Zajęcia prowadzą nauczyciele – wolontariusze: Katarzyna Kuzincow, Agnieszka Skrobisz (koło recytatorsko-teatralne) i Paulina Kościołek (koło plastyczne).
[huge_it_gallery id=”137″]
Fot. ZPO 1 we Włoszczowie

25 Paź

„Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”

25 października b.r. w ramach XII Ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd  – Szlaban na ryzyko!” uczniowie klas IV-VI spotkali się z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych S. A. – koordynatorem akcji p. Tadeuszem Strużyckim.

Nadrzędnym celem spotkania było kształtowanie odpowiednich zachowań u dzieci oraz podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych.

W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli film „Zatrzymaj się i żyj” i otrzymali wiele wskazówek, jak należy się zachować na przejeździe kolejowym oraz w jego pobliżu.

22222

25 Paź

Na wystawie malarstwa Marii Dudkiewicz

Dnia 24 października 2016r. uczniowie klasy 4a wraz z nauczycielem plastyki – p. Emilią Maciejczyk obejrzeli w Domu Kultury we Włoszczowie indywidualną wystawę malarstwa Marii Dudkiewicz.
Pani Maria Dudkiewicz jest pracownikiem Domu Kultury we Włoszczowie. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, urządza wernisaże i spotkania, kieruje plenerami, wykonuje scenografie do uroczystości czy koncertów, prowadzi Klub Plastyka DrK-art.
[huge_it_gallery id=”136″]
Fot. ZPO 1 we Włoszczowie

25 Paź

Jesteśmy w MINI EURO 2017 – U21

19 -go października na stadionie we Włoszczowie rozegrano eliminacje do turnieju piłkarskiego MINI EURO 2017 – U21. W grupie I o jedno premiowane awansem miejsce rywalizowały dwa włoszczowskie gimnazja oraz  uczniowie z Kazimierzy Wielkiej.
Piłkarze z „JEDYNKI” zajmując pierwsze miejsce w grupie znaleźli się w elitarnym gronie 12 najlepszych zespołów w województwie, które na wiosnę przyszłego roku powalczą o prymat w turnieju organizowanym przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej i Redakcję Echo Dnia.
Wyniki:
PG1 – PG2 1:1- bramka Adam Kubicz,
PG1 – PG Kazimierza Wielka 5:0 – bramki: Adam Kubicz 2, Kacper Krzysztofik, Filip Sztuka, Mikołaj     Majchrzak,
PG2 – PG Kazimierza Wielka 2:2.

mini-euro-u-21

W górnym rzędzie od lewej: Kacper Krzysztofik, Paweł Stawowczyk, Jakub Janicki, Andrzej Toborek, Mateusz Wilk, Adam Kubicz, Karol Waligórski, Sebastian Malinowski, Bartosz Gierbuszewski, Paweł Toborek, Kacper Klapa, trener Dariusz Dąbrowski. W dolnym Rzędzie od lewej: Mikołaj Majchrzak, Filip Sztuka, Wiktor Malinowski, Dawid Stępniak, Daniel Krauz, Jakub Luzar, Wiktor Łysakowski, Dawid Kusa , Eryk Saltarski i Krystian Karólewski.

21 Paź

Ślubujemy Tobie szkoło…

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu nie tylko każdego dziecka, ale i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem i oczekiwaniami przekracza próg szkoły. Największym jednak przeżyciem jest pierwsza szkolna uroczystość – ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTY.
W piątek 21 października 2016 roku, dwudziestu sześciu pierwszoklasistów zostało oficjalnie włączonych do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie. Swe uroczyste ślubowanie składali w obecności rodziców, grona pedagogicznego i zaproszonych gości: Burmistrza Gminy Włoszczowa – p. Grzegorza Dziubka, Komendanta Powiatowego PSP we Wloszczowie – mł. bryg. Krzysztofa Cioska, przedstawiciela Komendy Policji we Włoszczowie – asp. sztab. Marka Tyjasa oraz przedstawiciela Rady Rodziców ZPO nr 1 – p. Michała Brewki.
Podczas uroczystości pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną przygotowaną specjalnie na tę okazję pod kierunkiem wychowawczyni pani Ilony Skiby.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce.
[huge_it_gallery id=”134″]
Fot. ZPO 1 we Włoszczowie

21 Paź

Śladem Ludzi i Wydarzeń

20 października 2016 roku uczniowie ZPO 1 wzięli udział w VIII Rajdzie Śladem  Ludzi i Wydarzeń. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Włoszczowa – stolica Twojej Gminy”. Rajd zorganizowało Włoszczowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka oraz przy współudziale: UG Włoszczowa, ZHP Hufiec Szczekocińsko – Włoszczowski, LGD „Region Włoszczowski”, DK Włoszczowa.
Nasza szkoła wystawiła do rywalizacji dwa patrole uczniowskie: „Odlotowe Karolinki” z III klas gimnazjum pod wodzą p. Karola Lichosika oraz 10. Drużynę Harcerską pod opieką dh Agnieszki Brzdąk. Rajd miał na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży tradycji patriotycznych naszego regionu. Jego ciekawa forma – gra miejska i urozmaicone zadania – krzyżówka, quiz, konkurs na plakat reklamujący Włoszczowę – sprawiły, że odkrywanie historii naszego miasta stało się dla uczestników również dobrą zabawą. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych impreza przebiegła w radosnej i przyjaznej atmosferze, co było niewątpliwą zasługą organizatorów i obsługi Rajdu.
Udział w tym przedsięwzięciu dał naszym uczniom wiele satysfakcji i wzbogacił ich wiedzę o historii Włoszczowy. Tym bardziej cieszy fakt, że obydwa nasze patrole zdobyły w rajdowej rywalizacji nagrody dla szkoły,  które wręczał Komandor Rajdu – p. Roman Kaczmarek.
Dziękujemy za tegoroczną edycję i czekamy na przyszłoroczny IX!

20 Paź

Ślubujemy…

Dnia 20 października 2016r. pierwszoklasiści ze szkoły filialnej w Łachowie przy udziale dyrekcji i rodziców włączeni zostali w poczet społeczności uczniowskiej.
Dzieci zaprezentowały część artystyczną, po której złożyły ślubowanie. Następnie dyrektor Iwona Gieroń dokonała pasowania na ucznia.
Ukoronowaniem uroczystości było wręczenie przez wicedyrektora Jacka Stolarskiego pamiątkowych dyplomów oraz słodkich upominków od rodziców.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.
[huge_it_gallery id=”133″]
Fot. ZPO 1 we Włoszczowie

19 Paź

Udany występ „JEDYNKI”

Dobrze zaprezentowała się drużyna chłopców z naszego gimnazjum w finale wojewódzkim, w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 1000 m. Do zawodów które odbyły się 11 października w  Nowinach stanęło 20 najlepszych ekip gimnazjalnych z całego województwa. Drużyna z włoszczowskiej  JEDYNKI wywalczyła wysokie IV miejsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W górnym rzędzie od lewej: opiekun Dariusz Dąbrowski, Miłosz Grzesiński, Kacper Krzysztofik, Maciej Dąbrowski, Karol Waligórski, Norbert Mosiejowski, Dominik Korgul, Łukasz Domaradzki. Dolny rząd od lewej: Wiktor Malinowski, Andrzej Zając, Eryk Saltarski, Artur Krawczyk, Jamróz Kacper, Jakub Luzar, Bartosz Gierbuszewski.

18 Paź

„Miłośnicy Klubu Książki” czytali w Przedszkolu nr 2

Za nami drugie spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Gimnazjaliści czytają”. 18 października 2016r. Miłośnicy Klubu Książki pod opieką p. Eweliny Martoś-Wyrwał i p. Justyny Pyki złożyli wizytę przedszkolakom z Przedszkola Samorządowego nr 2 we Włoszczowie.
Dzieci w każdej z grup z zainteresowaniem słuchały tekstów przygotowanych przez młodzież, a następnie odpowiadały na zadawane pytania. Przedszkolakom tak spodobała się wizyta starszych kolegów i koleżanek, że domagały się kolejnych odwiedzin. Gimnazjaliści do propozycji następnego spotkania ustosunkowali się oczywiście bardzo pozytywnie.
Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami, podziękowaniami, uściskami oraz słodkim upominkiem.
[huge_it_gallery id=”132″]
Fot. ZPO 1 we Włoszczowie