30 Lis

Warsztaty plastyczne w Miechowie.

Fabryka Bombek „Decora” w Miechowie to świetna atrakcja dla szkolnych dzieci. Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 2a oraz 2d odwiedzili ten zakład. Poznali proces tworzenia szklanych ozdób choinkowych, które przybierają kształty nie tylko tradycyjnych okrągłych bombek, ale również kształty zwierząt, postaci z bajek, aniołków, mikołajów, a nawet znanych na świecie budowli jak Wieża Eiffla czy Biały Dom.
Takie bombki wykonuje się na specjalne zamówienie i nie są one dostępne w sprzedaży. Uczestnicząc w warsztatach plastycznych uczniowie samodzielnie wyprodukowali sobie bombki według własnego pomysłu, które z pewnością zawisną na choince. Na koniec wycieczki wielką frajdą był pobyt w „Mililandii” – centrum zabaw dla dzieci.
Dziękujemy rodzicom za opiekę i pomoc w organizacji.
[huge_it_gallery id=”155″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

30 Lis

„Anioły” w Rytlowie

26 listopada członkowie Koła „Anioły ze Szkoły” pod opieką Jadwigi Kaczmarek, Elżbiety Tłustochowicz i Ewy Machnik odwiedzili przytulisko w Rytlowie.
Dzieci przekazały dary, które zgromadziliśmy w czasie trwania zbiórki „Pomagaj z nami”. Była to wspaniała lekcja wrażliwości. Z pewnością w przyszłości jako dorośli ludzie będą dbać o zwierzęta i nie pozwolą ich krzywdzić.
[huge_it_gallery id=”156″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

29 Lis

„Jesienne bukiety”.

Uczniowie klas młodszych wraz z rodzicami uczestniczyli w konkursie „Jesienne bukiety”. Uczestnicy  wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu jesiennych kompozycji. Łącznie wpłynęło 60 prac. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
Klasy I:
I miejsce:Piotr Kurzępa kl.Ia
II miejsce: Wiktor Szal kl. Ia, Mikołaj Szymański kl. Ia
III miejsce: Adrian Urusiński kl. Ia, Wiktoria Bała – Kowalska kl. Ia
Klasy II
I miejsce: Norbert Kowalczyk kl. IIb, Oskar Wójcik kl. IIb
II miejsce: Dawid Pytel kl. IIa, Zuzanna Kuśmierczyk kl. IIb, Amelia Maciejczyk kl. IIb
III miejsce: Maksymilian Sobański kl. IId, Amelia Bulska kl. IIc, Piotr Oracz kl. IIb
Klasy III
I miejsce:  Maja Gumul kl. IIId, Joanna Suliga kl. IIIb
II miejsce: Sara Dąbrowska kl. IIIa, Aleksandra Jamróz kl. IIIe, Zuzanna Szczepanik kl. IIIc
III miejsce: Amelia Turczyn kl. IIIc                                                                                                               Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
[huge_it_gallery id=”153″]
Fot. ZPO1 we Włoszczowie

23 Lis

„ABC warsztatu pisarza”- spotkanie z Ewą Nowak.

16 listopada grupa gimnazjalistów- Miłośników Klubu Książki uczestniczyła w warsztatach pisarskich prowadzonych przez panią Ewę Nowak, znaną powieściopisarkę. Warsztaty zostały zorganizowane przez fundację CEdR w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie.
Autorka, z wykształcenia pedagog-terapeuta szybko nawiązała świetny kontakt z młodymi czytelnikami oraz zdradziła tajniki tworzenia dobrej powieści.
Przy aktywnym współudziale młodzieży została stworzona główna bohaterka książki oraz jej życiowe problemy. Młodzież kreująca kolejne postaci i wydarzenia okazała się  niezwykle twórcza i oryginalna w pomysłach. W trakcie warsztatów pisarka zaznaczyła, że nie napisze się dobrej powieści nie znając najważniejszych dzieł kultury. Dlatego zachęciła przyszłych pisarzy do zagłębiania wiedzy w każdej dziedzinie sztuki.
Gimnazjaliści byli zafascynowani spotkaniem. Po warsztatach każdy uczestnik otrzymał książkę autorki wraz z dedykacją i autografem. Jedna z książek, „Niewzruszenie” trafiła do szkolnej biblioteki, zapraszamy do wypożyczania.
[huge_it_gallery id=”151″]
Fot.ZPO 1 we Włoszczowie

22 Lis

„Dzieciaki Bystrzaki”.

„Dzieciaki Bystrzaki” taki tytuł nosi klasowa gazetka- miesięcznik klasy 2d. Jest on doskonałym odzwierciedleniem temperamentów, inteligencji oraz zaangażowania uczniów. Wydano dwa numery pisemka. Zespół redakcyjny stanowią sześcioosobowe składy kolejnych uczniów. Tematyka jest zgodna z ich zainteresowaniami. Oprócz tematu przewodniego dla danego miesiąca są: wywiady, ciekawostki z życia klasy, humor szkolny, kolejne odcinki komiksu pt. „Przygody króla Juliana” oraz relacje sportowe. Wydawcą jest mama jednej z uczennic – pani Edyta Grabiec – dziękujemy.
[huge_it_gallery id=”150″]
Fot. ZPO 1 we Włoszczowie

17 Lis

„V Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych”

14 listopada 2016 r. gimnazjaliści z 2a: Miłosz Plich, Wiktor Falana i Arkadiusz Dusza zajęli II miejsce podczas Eliminacji Regionalnych „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Kielcach.

Uczniowie mieli za zadanie zbudować model turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Zbudowany przez uczniów wiatrak był oceniany pod względem osiągnięć technicznych: maksymalna moc, obroty przy obciążonym wale maszyny, moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny.

Finał ” V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” odbędzie się 10 grudnia 2016 r w Piasecznie.

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi – p. Annie Rutkowskiej.

dscn8492

© ZPO 1 we Włoszczowie

15 Lis

Taniec – źródło szczęścia

Uczennice zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum uczestniczyły w zajęciach koła tanecznego Taniec – źródło szczęścia, które odbywały się od kwietnia do czerwca i od października i do listopada br. Stroje, w których prezentują się dziewczęta, zostały zakupione przez Fundację ZPO nr 1 w ramach projektu „Wygraj z nudą!” współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa. Już niebawem będziemy mieli okazję podziwiać „Jedyneczki” w układzie tanecznym do piosenki Justina Biebera Love Yourself. Zajęcia prowadzone są przez panią Bożenę Dorywalską w ramach wolontariatu.
[huge_it_gallery id=”147″]© ZPO 1 we Włoszczowie

15 Lis

Podsumowanie „miesiąca bibliotek szkolnych”.

[huge_it_gallery id=”146″]
Za nami październik – miesiąc bibliotek szkolnych. Biblioteka ZPO nr 1 zaproponowała uczniom różne działania w zakresie popularyzacji czytelnictwa. Jednym z nich są spotkania Klubu Miłosników Książki oraz projekt realizowany przez panie: Ewelinę Martoś – Wyrwał i Justynę Pykę , „Gimnazjaliści czytają…”, który ma na celu promowanie przez gimnazjalistów pasji czytania,  przede wszystkim wśród dzieci. Relację ze spotkań czytelniczych można śledzić na stronie internetowej naszej szkoły. Ponadto w październiku odbył się konkurs biblioteczny podzielony na dwie kategorie wiekowe. Zwycięzcami konkursów zostali:
Klasy młodsze I – V – „Oryginalna zakładka do książki”:

I Miejsce: Julia Dyrek – 2a, Piort Szymański – 3d, Julia Szafrańska – 3d

II Miejsce: Michał Jóźwiak -2a, Maria Pyka – 3c, Dawid Waligórski – 2a

III Miejsce: Nikola Kocyłak – 3c, Amelia Turczyn – 3d, Kuba Struski – 3c,
Adam Grabowski – 2b

Klasy starsze VI SP – III PG – „Książka, która mnie zachwyciła – plakat”:

I Miejsce: Karina Standerska- 3b PG, Zuzanna Dorożyńska -3b – PG

II Miejsce: Gabriela Brzdąk – 6b SP, Julia Tabisz – 2a PG

III Miejsce: Dominka Ławińska – 3c PG, Monika Michalik – 3c PG