16 Gru

„Jedynka” wygrała z nudą!

13 grudnia 2016 r. odbyły się ostatnie zajęcia koła recytatorsko – teatralnego pod hasłem „Jestem aktorem. Dziecięce formy sceniczne” w ramach projektu „Wygraj z nudą”, współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa. Uczestniczyła w nich dwudziestoosobowa grupa uczniów klas II i III szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycielek – Katarzyny Kuzincow i Agnieszki Skrobisz.

W czasie spotkań dzieci przygotowywały się do występów publicznych, poprzez odgrywanie scenek, ćwiczenie dykcji oraz doskonalenie głośnego czytania i interpretowania tekstów. Uczyły się asertywności, wyrażania uczuć i emocji oraz kształciły umiejętność bezpiecznego zachowania się w różnych życiowych sytuacjach. Na zajęciach nie zabrakło zagadnień z zakresu profilaktyki oraz elementów kinezjologii edukacyjnej, czyli „gimnastyki mózgu”.  Wszystko to miało służyć właściwemu zagospodarowaniu czasu wolnego dzieci.

Efektem pracy młodych aktorów był krótki montaż o tematyce mikołajkowo – świątecznej, który został zaprezentowany 8 grudnia 2016 r. Uczestnicy zajęć wystąpili w miejscowym szpitalu na oddziale dziecięcym i rehabilitacyjnym oraz w filii Samorządowego Przedszkola nr 3 we Włoszczowie i w oddziale przedszkolnym w swojej placówce.

Miłym akcentem w czasie wizyty na oddziale dziecięcym włoszczowskiego szpitala było przekazanie drobnych upominków dla chorych oraz prezentu, który będzie służył wszystkim – nowego inhalatora. Zadbali o to organizatorzy akcji „Spełniamy marzenia”.

Warto dodać, że mimo zamknięcia projektu „Wygraj z nudą”, na prośbę dzieci zajęcia koła recytatorsko – teatralnego  będą kontynuowane w II semestrze.
[huge_it_gallery id=”165″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

14 Gru

Jasełka w Starostwie Powiatowym.

14 grudnia uczniowie klasy Ia i IIIe wystąpili z jasełkami na scenie sali widowiskowej Starostwa Powiatowego. Wydarzenie związane było ze spotkaniem podopiecznych Ośrodków Pomocy Rodzinie działających na terenie naszego powiatu. Jesteśmy dumni, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką s. Agaty Krysińskiej, p. Ilony Skiby, p. Magdaleny Mularczyk p. Małgorzaty Kuśmierczyk i p. Izabeli  Falany mogli ubarwić swoim występem świąteczny  charakter tego spotkania.
[huge_it_gallery id=”166″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

13 Gru

,,Bombki i choinki odświętnie ubrane”.

Tradycyjnie 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jego pomocnikami były śnieżynki, które pomagały rozdawać paczki . Wizyta św. Mikołaja przyniosła uczniom wielką radość.

Tego dnia  w naszej szkole odbyły się również mikołajkowe warsztaty pt. ,, Bombki i choinki odświętnie ubrane”. Dzieci z klas III c i III e  wykonały  piękne  ozdoby. W miłej atmosferze  zwykłe styropianowe kulki zmieniły się w prawdziwe arcydzieła.

[huge_it_gallery id=”164″]
©ZPO1 we Włoszczowie

10 Gru

Mikołajkowe zmagania z językiem angielskim

6 grudnia 2016r. nasze gimnazjum wzięło udział w Powiatowym Konkursie „Mikołajkowe zmagania z językiem angielskim” pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Grzegorza Dziubka, organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. St. Staszica we Włoszczowie.

Nasza „Jedynka” stanęła na podium: I miejsce zdobyła Sandra Lipniak z klasy 3a, II miejsce Paulina Rogula z 3b. Uczennice zostały przygotowane przez panią Magdalenę Jedliczkę.

Gratulujemy!

08 Gru

Mikołaj w Łachowie

6 grudnia 2016r. do dzieci ze szkoły i przedszkola w Łachowie przybył Mikołaj. Jak co roku udał się do wszystkich klas i zaprosił je do wspólnej zabawy. Dzieci podziękowały mu za odwiedziny i upominki wierszem, piosenką i tańcem, bo „wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają…. A  Mikołaj, choć siwą ma brodę, to wśród dzieci wciąż czuje się młodo”.
[huge_it_gallery id=”163″]
©ZPO1 we Włoszczowie

06 Gru

Witaj Mikołaju!

6 grudnia 2016r. do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 we Włoszczowie przybył Św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci przywitały go z ogromną radością recytując wiersze i śpiewając piosenki.
Mikołaj obdarzył wszystkich przedszkolaków prezentami, a dzieci  zaprosiły go za rok obiecując że będą posłuszne i grzeczne.​
[huge_it_gallery id=”162″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

06 Gru

Konkurs na „Kalendarz adwentowy”

Zakończył się konkurs na kalendarz adwentowy zorganizowany dla uczniów gimnazjum przez panią Patrycję Hylaszek. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i włożyli wiele pracy w wykonanie kalendarzy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone już wkrótce!
Zapraszamy do podziwiania prac na świetlicy gimnazjum.
[huge_it_gallery id=”161″]
©ZPO1 we Włoszczowie

06 Gru

„Bajkowe Kukiełki”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Bajkowe Kukiełki”. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, zachęcanie do czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych oraz aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu. W konkursie uczestniczyło 200  szkół podstawowych z całej Polski.
Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia Wojciecha Jóźwiaka z klasy II a, który znalazł się wśród osób wyróżnionych. Koordynatorkami konkursu były Beata Jach, Emilka Maciejczyk i Agnieszka Skrobisz.

[huge_it_gallery id=”160″]
©ZPO1 we Włoszczowie

02 Gru

„Twoje życie – Twój wybór ”

W dniach 1 i 2 grudnia 2016 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1  we Włoszcplakat-a3-twoje-zycie-twoj-wybor-fundacja-zsp-nr-1-szkola-1-wloszczowazowie wystąpili w Domu Kultury. Tym razem przygotowano spektakl profilaktyczny pt. Twoje życie – Twój wybór. Widzami byli gimnazjaliści z terenu gminy Włoszczowa. W tym roku przedstawienie realizowane przez Fundację ZPO nr 1 we Włoszczowie było współfinansowane przez Gminę Włoszczowa w ramach zadania publicznego pod nazwą Twoje życie – Twój wybór. Za pozyskane pieniądze zakupiono między innymi alkogogle i narkogogle, które będzie można wykorzystywać na lekcjach o tematyce profilaktycznej. W czasie przedstawienia uczniowie poznali historię dwóch rodzin, których dotknął problem alkoholizmu i narkomanii. O losie jednej z nich mogli zadecydować  sami widzowie.

Miejmy nadzieję, że historie głównych bohaterów skłonią młodzież do refleksji nad własnym życiem i do podejmowania właściwych wyborów.

Scenariusz powstał przy udziale nauczycielek Olgi Ślęzak i Anny Drążyk.
Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był nauczyciel muzyki Paweł Grzybczyk.
O scenografię zadbały panie: Emilia Maciejczyk, Jadwiga Cegieła oraz Ilona Skiba.
[huge_it_gallery id=”159″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

01 Gru

Świętokrzyski Dzień Badmintona

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Świętokrzyskie Dni Sportu”. Jego głównym celem jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, propagowanie wybranych sportów oraz wspieranie i promowanie działalności szkół w zakresie rozwoju kultury fizycznej. Jako pierwszy z cyklu odbył się Świętokrzyski Dzień Badmintona. Zawody zorganizowano w naszej szkole 30.11.2016. Wzięło w nich udział 38 uczniów szkoły podstawowej. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców. Kolejne miejsca zajęli:

W klasach czwartych:
I – Warzyńska Zuzanna
II – Żmuda Wiktoria
III – Bugalski Patryk

W klasach piątych:
I – Żelichowska Zuzanna
II – Koćwin Marcelina
III – Batko Magdalena

W klasach szóstych:
I – Proch Miłosz
II – Bomba Karina
III – Owczarek Filip

Pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców wręczył w-ce dyrektor p. Jacek Stolarski wraz z głównymi organizatorami turnieju p. Dariuszem Krawczykiem i p. Tomaszem Szwajkowskim.