27 Sty

Kocham Cię Babciu! Dziadziusiu Kocham Cię!

Te słowa oddające miłość, szacunek oraz przywiązanie wkomponowane w czerwone serduszka były motywem przewodnim niezwykle wzruszających uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które zorganizowały klasy 2a i 2d w dniach 26 oraz 27 stycznia 2017 r. Licznie przybyli zaproszeni goście zajęli miejsca w pięknie udekorowanej sali, aby podziwiać występy swoich wnucząt, a nawet prawnucząt. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali obszerny program składający się z różnych form artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Duży aplauz wywołały: przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w wersji unowocześnionej w klasie 2d oraz „Muzyczny film o Babci i Dziadku” w klasie 2a. Na koniec części artystycznej dzieci obdarowały swoich najbliższych upominkami oraz zaprosiły do wspólnej zabawy, która przyniosła wszystkim wiele radości. Zadbano również o słodki poczęstunek w postaci różnorodnych ciast i herbatki.

Wychowawczynie klas podziękowały za obecność miłym gościom i złożyły w imieniu swoim oraz dyrekcji szkoły serdeczne życzenia okolicznościowe.

Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.
[huge_it_gallery id=”175″]
©ZPO1 we Włoszczowie

27 Sty

Przekaż nam 1%

Zarząd Fundacji ZPO nr 1 dziękuje wszystkim, którzy przekazali nam 1% podatku, rozliczając się w urzędach skarbowych: we Włoszczowie, Kielcach, Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. W 2016 roku zebraliśmy z odpisów 1% za 2015 rok  2 779 zł. Informujemy, że w tym roku nie wydamy przekazanych pieniędzy, a wszystkie działania Fundacji ZPO nr 1 będą skierowane na gromadzenie funduszy na stworzenie nowoczesnej – na miarę XXI wieku – bazy dydaktycznej.

Zwracamy się z prośbą do Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół Jedynki o przekazywanie 1% podatku na nasze konto.

Wspólnie pomóżmy naszym uczniom i naszej szkole!

Wystarczy wpisać w rozliczeniu rocznym PIT nasz numer KRS:

0000 416 604

O tym, na co przeznaczamy darowane pieniądze, można przeczytać w zakładce Fundacja!

27 Sty

Dzień Projektów Edukacyjnych

25 stycznia 2017 r. odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych. Uczniowie klas II zaprezentowali przygotowane pod nadzorem nauczycieli wyniki swojej pracy.
Tematyka projektów była dosyć szeroka i związana z treściami nauczania różnych przedmiotów. Uczniowie przygotowali wieczorek poetycki, pokazy multimedialne, krótkie wykłady, a także makiety, modele, albumy oraz plakaty i plansze.

1

27 Sty

Wyjątkowi goście w Łachowie

26 stycznia br. był dniem szczególnym dla uczniów Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łachowie. W szkolnych murach pojawili się bowiem wyjątkowi goście: Babcie i Dziadkowie. Z okazji Ich święta, przedszkolaki i uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali uroczystą akademię ze specjalnym programem artystycznym. Między innymi dzieci zagrały i zaśpiewały tradycyjne 100- lat oraz wręczyły Szanownym Jubilatom piękne kwiaty. W drugiej części  spotkania babcie i dziadkowie tańczyli skocznie z wnukami i brali udział w różnych konkursach i zabawach.
Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do miłego spędzenia czasu, umocnienia więzi rodzinnej oraz ważnym wydarzeniem lokalnym.

[huge_it_gallery id=”174″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

23 Sty

Ruszyła Liga Mistrzów BRD

Drużyny ze szkoły podstawowej ( Lena Rak, Karolina Jarząb, Natalia Kącka, Kuba Kaczor, Patryk Kozieł) i gimnazjum (Dominika Krawczyk, Zuzia Grabiec, Zuzia Oleksy , Mateusz Trzebiński, Filip Sztuka) zajęły III miejsce na pierwszych eliminacjach X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD.
Liga Mistrzów BRD to cykl zawodów, podczas których zawodnicy rywalizują w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych w konkurencjach: jazda po torze przeszkód, pomoc przedmedyczna, test z zasad ruchu drogowego.
Liga Mistrzów jest tutaj adekwatnym określeniem organizowanego z roku na rok z coraz większym rozmachem przedsięwzięcia. „Liga” – bo jest to cykl spotkań (4 eliminacje, rozgrywane w różnych województwach). „Mistrzów” – bo skupia najlepsze drużyny w kraju, aktualnych mistrzów wojewódzkich.
Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi – p. Marcinowi Sztuce. Trzymamy kciuki na kolejnych eliminacjach!

BRD

23 Sty

„Jedynka” zagrała z WOŚP!

Tradycyjnie już nasza szkoła przyłączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byliśmy wszędzie tam, gdzie „grała” Włoszczowa. Grupa uczniów pod opieką pani Pauliny Kościołek wzięła udział w korowodzie, który przemaszerował ulicami miasta. Naszych reprezentantów nie mogło oczywiście zabraknąć na scenie. Koncert finałowy otworzyły dziewczęta z klasy III e szkoły podstawowej, prezentując scenkę związaną tematycznie z WOŚP, przygotowaną przez panie Agnieszkę Skrobisz i Katarzynę Kuzincow. Występy finałowe wzbogaciły swym tańcem „Jedyneczki” – podopieczne pani Bożeny Dorywalskiej oraz wokalistka Ola Janus – uczennica pana Pawła Grzybczyka. Uczniowie naszej szkoły pojawili się także w szeregach zespołów reprezentujących Dom Kultury we Włoszczowie.

Na ulicach miasta od rana do godzin popołudniowych kwestowało 24 wolontariuszy ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką 9 nauczycieli. Razem uzbierali oni kwotę 8916, 77 złotych. Najskuteczniejszy był Filip Sztuka, który zgromadził w swojej puszce 1067,42 zł.

Wsparcie z „Jedynki” uzyskał też włoszczowski sztab WOŚP. Po raz kolejny zasiliły go panie: Agnieszka Szczepara- Dynus i Katarzyna Kuzincow. Loterię fantową wzorowo przeprowadziła drużyna harcerska pod czujnym okiem pani Agnieszki Brzdąk. Harcerze wcześniej uczestniczyli w przygotowaniu puszek dla wolontariuszy. Przy licytacji z kolei nieoceniona okazała się pomoc gimnazjalistki Natalii Nowak, a przy organizacji koncertu -pani Moniki Jamróz.
[huge_it_gallery id=”173″]
©ZPO1 we Włoszczowie

21 Sty

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby dla każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejszy dzień, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości ze strony swoich wnucząt.
W oddziale przedszkolnym uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się 20 stycznia. Przedszkolaki pod kierunkiem pań: Jolanty Ciosek i Katarzyna Lipniak zaprezentowały ciekawe przedstawienie, pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły.
Dzieci w formie wierszy złożyły Dziadkom i Babciom serdeczne życzenia, a następnie wręczyły im niespodzianki.
Wszystkie babcie i dziadkowie z dumą obserwowali występy przedszkolaków nie kryjąc przy tym dumy i radości ze swoich ukochanych wnucząt.
[huge_it_gallery id=”172″]
©ZPO1 we Włoszczowie

12 Sty

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

W świetlicy szkolnej szkoły podstawowej podsumowano konkurs pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”. Wzięło w nim udział 26 osób. Uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne, ilustrujące legendy i podania z powiatu włoszczowskiego. Ich starsi koledzy sprawdzili natomiast swoją spostrzegawczość, odpowiadając na pytania z wiedzy o Włoszczowie i najbliższej okolicy. Wszystkie odpowiedzi mogli znaleźć na gazetce, którą wcześniej przygotowali nauczyciele.

Laureaci konkursu plastycznego:

I miejsce: Mateusz Siedlecki
II miejsce: Michalina Rutkowska
III miejsce: Lena Gołda, Klaudia Łączek

Laureaci konkursu wiedzy:

I miejsce: Nadia Czaja
II miejsce: Monika Błeszyńska, Kinga Błeszyńska, Natalia Kącka, Sandra Stompor
III miejsce: Gabriela Brzdąk, Martyna Suliga
Wyróżnienia: Ola Borkowska, Kasia Chrabąszcz, Aleksandra Pawlusińska, Weronika Adamczyk, Wiktoria Żmuda.

Wychowawcy świetlicy zapraszają już do udziału w kolejnym konkursie – „Bezpiecznie przez życie”.

12 Sty

Gimnazjaliści czytają Mulla…

W ostatnią środę na spotkaniu członków Klubu Miłośników Książki gimnazjaliści czytali książkę „Pięć królestw. Łupieżcy niebios”, popularnego wśród młodzieży autora- Brandona Mulla. 

Wszystkich miłośników twórczości Mulla i czytania w ogóle zapraszamy na środowe spotkania na 8 godzinie lekcyjnej w świetlicy PG.

 [huge_it_gallery id=”171″]
©ZPO 1 we Włoszczowie