28 Kwi

„W kierunku natury”

dzien_ziemi1Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 28 kwietnia 2017 r. Organizatorzy: – p. Ewa Hyska, p. Jadwiga Kaczmarek,  p. Ewa Limbach oraz p. Paweł Grzybczyk przygotowali wraz z uczniami uroczysty apel, na którym m. in. nagrodzono zwycięzców w szkolnych konkursach wiedzy ekologicznej dla uczniów klas 5-6 oraz gimnazjum.

W tegorocznej edycji konkursów zwycięzcami zostali:

klasy 5:

I m. – Marcelina Koćwin (klasa 5a)

II m. – Tobiasz Żelichowksi (klasa 5a)

III m. – Kinga Karpińska (klasa 5b)

klasy 6:

I m. – Kacper Ślusarczyk (klasa 6d)

II m. – Katarzyna Matuszewska (klasa 6d)

III m. – Anna Tasak (klasa 6b)

Gimnazjalnym  Mistrzem Ekologii został Paweł Stawowczyk (klasa 3d).

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi odbywały się pod hasłem: „W kierunku natury”.
[huge_it_gallery id=”210″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

28 Kwi

UDANE PRZEŁAJE!

W dniu 26 kwietnia na trasach przełajowych przy Klasztorze Pokamedulskim  w Rytwianach /Powiat  Staszów/ odbyły się finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Zespół chłopców z Gimnazjum nr 1we Włoszczowie w składzie: Andrzej Zając, Norbert Mosiejowski, Bartosz Gierbuszewski, Karol Waligórski, Maciej Dąbrowski, Łukasz Domaradzki i Eryk Saltarski uplasował się na czwartym miejscu w gronie 11 najlepszych ekip w województwie. Wyróżnienie otrzymał Andrzej Zając, który w klasyfikacji indywidualnej zajął 6 miejsce na 85 startujących.

Opiekunem zespołu był Dariusz Dąbrowski.

rytwiany 2017©ZPO 1 we Włoszczowie

28 Kwi

II miejsce w Maratonie Humanistycznym!

Aleksandra Trojszczak (klasa 3a), Angelika Kowalska (klasa 3b) i Paweł Stawowczyk (klasa 3d) zajęli II miejsce w V Włoszczowskim Maratonie Humanistycznym zorganizowanym przez Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Gratulujemy gimnazjalistom oraz p. Magdalenie Rak i Zbigniewowi Cholerzyńskiemu, którzy przygotowywali ich do konkursu.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

27 Kwi

„Kwiecień miesiącem pamięci narodowej”

Natalia Nowak (klasa 3a – gimnazjum) i Mikołaj Ślęzak (klasa 4c – szkoła podstawowa)  zajęli II miejsce w swoich kategoriach wiekowych na  VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Kwiecień miesiącem pamięci narodowej”.

Konkurs zorganizował Zespół Przedszkolno-Szkolny w Dobromierzu. Jego celem było uczczenia pamięci poległych w czasie II wojny światowej oraz rozbudzenia patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Każdy z uczestników mógł zaprezentować wiersz i fragment prozy dotyczący czasów wojennych.

Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom: p. Oldze Ślęzak i p. Annie Drążyk.

Dobromierz 2

27 Kwi

Będzie nowe boisko!

Dnia 25 kwietnia br. została podpisana umowa z Firmą Ecoforma z Kielc – wykonawcą przebudowy boiska przy naszej szkole. Od nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli korzystać m.in. z boiska do piłki ręcznej oraz rozbieżni do skoku w dal. Wartość inwestycji to kwota blisko 700 tys. zł.

 DSC_1276

27 Kwi

„Na ratunek Ziemi”

 „Na ratunek Ziemi” – pod takim hasłem odbyły się 25 kwietnia w szkole i przedszkolu w Łachowie  obchody Światowego Dnia Ziemi. Podczas uroczystości dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały montaż słowno – muzyczny. Następnie w ramach „Spotkań z przyrodą” przedszkolaki i uczniowie przeszli ulicami Łachowa z kolorowymi kwiatkami i zdali egzamin na odznakę  „Małego Ekologa”.
[huge_it_gallery id=”209″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

26 Kwi

II miejsce w konkursie gastronomiczno-florystycznym!

Dnia 25 kwietnia 2017r. w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie odbył się finał konkursu gastronomiczno-florystycznego „Piknik majowy”, a którym drużyna naszego gimnazjum: Wiktoria Mazur, Magdalena Nowak i Ilona Pośpiech zajęła II miejsce.

Finał składał się z części teoretycznej (test) i praktycznej, która polegała na przygotowaniu poczęstunku piknikowego oraz udekorowaniu kapelusza aranżacją roślinną.

Gratulujemy gimnazjalistkom oraz ich opiekunowi – p.  Justynie Pyce.
[huge_it_gallery id=”208″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

26 Kwi

Sukces w konkursie plastycznym!

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami eliminacji powiatowych XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni,Sprawni,Pomocni”:

  • II miejsce – Eryk Couperus (klasa 2a)
  • wyróżnienie – Magdalena Kusa (kl.2a), Aleksandra Trojszczak (klasa 3a)

Eryk będzie reprezentował naszą szkołę na etapie wojewódzkim.

Gratulujemy uczniom oraz p. Emilii Maciejczyk, pod kierunkiem której przygotowywali swoje prace.

IMG_5324

24 Kwi

Sukces w konkursie „Golgota Wschodu”!

Dnia 24 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalanych nr 2 we Włoszczowie odbył się etap finałowy Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Golgota Wschodu. Losy Polaków w ZSRR  w latach 1939-1991”.

Konkurs rozgrywany jest już od 10 lat w kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy historycznej z zakresu historii Polski XX wieku, a w szczególności historii II wojny światowej i czasów powojennych z naciskiem na tematykę katyńską.

Do etapu finałowego z naszej  szkoły zakwalifikowali się: uczniowie p. Zbigniewa Cholerzyńskiego: Wiktoria Kluska (klasa 3c), Mateusz Łaskawski (klasa 1b) i Michał Hudobski (klasa 1b), który to zajął I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Nagrody na konkurs ufundowali Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek.

Organizatorem  zmagań konkursowych było Włoszczowskie Towarzystwo Historyczne.

DSC_0002-1024x618©ZPO1 we Włoszczowie