30 Maj

Spotkanie autorskie z Gają Kołodziej

26 maja grupa uczniów gimnazjum wraz z opiekunem p. Jolantą Piwońską uczestniczyła w nietypowym spotkaniu autorskim z panią Gają Kołodziej. Autorka młodego pokolenia posiada na swoim koncie powieści młodzieżowe, m.in .: ,,Wystrzałową licealistkę”, ,,Wystrzałową maturzystkę”, ,,Dar”, „Księżniczkę w blasku sławy i cieniu obsesji”, „Przemilczenia”, „Kalejdoskop wspomnień”, „Dżokej”. Spotkanie odbyło się przez komunikator Skype, bowiem autorka obecnie przybywa w Korei Południowej. Pani Gaja opowiadała o swojej przygodzie z literaturą, pasjach oraz zachęcała młodzież do tego, aby również mieli i rozwijali swoje pasje, by ich życie w przyszłości było jedną wielką przygodą i inspiracją dla innych.

25 Maj

Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym

25 maja 2017r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego, ze swoimi paniami: Jolantą Ciosek i Katarzyną Lipniak, zaprosiły do siebie swoich rodziców. Przygotowały im piękny program taneczno-wokalno-recytatorski z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.
Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.
Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.
[huge_it_gallery id=”222″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

25 Maj

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

24 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły gościli w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie na spotkaniu z panią Moniką Sawicką – autorką bestsellerowych powieści m.in.: „Kruchość porcelany”, „Mimo wszystko”, „Serwantka” czy „Dobrze, że jesteś”.

W części pierwszej spotkania udział wzięli uczniowie klasy 3d SP wraz z wychowawczynią, p. Lidią Macherską. Warsztaty literackie miały nietypowy charakter, gdyż młodzi miłośnicy twórczości literackiej poznali historię Kajtka, bohatera jedynej książki autorki, przeznaczonej dla dzieci zatytułowanej „O Kajtku Szczęściarzu”. Następnie uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat odpowiedzialności, miłości i poszanowania zwierząt. Pani Monika angażuje się w promowanie adopcji ze schroniska, dlatego też uwrażliwiała młodych ludzi na potrzebę pomocy bezpańskim zwierzętom.

Etap drugi spotkania przeznaczony został na warsztaty plastyczne pt. „Moja książka marzeń”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 5 a wraz z polonistką, p. Edytą Oleksy. Dzieci tworzyły własne, niepowtarzalne książki, w których mogły przedstawić swoje marzenia, do realizacji których będą dążyć. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali w zespołach, ćwiczyli wyobraźnię, rozwijali zdolności manualne i kreatywność.

Na spotkanie z panią Moniką wybrali się również gimnazjaliści, członkowie Klubu Miłośników Książki wraz z opiekunem, p. Eweliną Martoś – Wyrwał. Autorka na spotkaniu opowiadała dlaczego zaczęła pisać. Jednak spotkanie nie było klasyczną pogadanką o książkach, ale pewnego rodzaju terapią, która dostarczyła uczestnikom dużą dawkę refleksji, wzruszeń oraz śmiechu. Monika Sawicka ma za sobą trudne zarówno dzieciństwo jak i małżeństwo, w jednym i drugim była ofiarą przemocy domowej i mówiła o tym problemie oraz o toksycznych związkach. Doskonale ukazała uczestnikom pojęcie miłości w kontekście relacji między ludzkich np. miłości macierzyńskiej, ludzkich zachowań i postaw. Nie ukrywała, iż swoje doświadczenia życiowe zawarła w wielu książkach. Spotkanie z autorką wywarło na wielu uczestnikach mnóstwo emocji, były nawet łzy wzruszenia.
[huge_it_gallery id=”220″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

25 Maj

Zasady Kibica „Jedynki”

18 maja 2017r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży z funkcjonariuszem KPP we Włoszczowie – asp. Piotrem Fatygą. Na prelekcji obecna była grupa kibiców i piłkarzy reprezentujących naszą szkołę podczas „MiniEuro 2017” oraz trener drużyny p. Dariusz Dąbrowski i opiekun grupy kibiców p. Agnieszka Brzdąk.
Na spotkaniu policjant przybliżył młodzieży zasady kulturalnego i bezpiecznego kibicowania zawodnikom biorącym udział w rywalizacji. Ponadto opowiedział o przepisach prawnych obowiązujących podczas imprez sportowych oraz o przedmiotach i substancjach, których nie wolno wnosić na obiekty sportowe.
Ważnym zagadnieniem poruszonym podczas prelekcji był temat konsekwencji prawnych, wiążących się z niewłaściwym zachowaniem w trakcie imprez sportowych.
Spotkanie miało na celu promowanie bezpiecznego i kulturalnego zachowania podczas wszelkiego rodzaju zawodów sportowych, w tym meczy piłkarskich oraz propagowanie zasady fair-play, będącej jedną z najważniejszych zasad rywalizacji sportowej.
Wynikiem spotkania było stworzenie Zasad Kibica „Jedynki”, do przestrzegania i promowania których, zobowiązali się zgodnie wszyscy uczestnicy.
Zasady Kibica „Jedynki”
1. Kibic jest wizytówką drużyny.
2. Fair play – Fair Fan (czysta gra – czyste kibicowanie).
3. Intencją Kibica jest dobra zabawa i wsparcie swojej drużyny.
4. Kibicowanie bez prowokacji to szacunek dla Przeciwnika.
5. Wzorowe kibicowanie to doping bez używek.
6. Kibic daje przykład młodszym.
7. Bezpieczne kibicowanie to podstawa.
Mamy nadzieję, że to spotkanie, a także udział w imprezie „MiniEuro 2017” staną się dla naszych uczniów źródłem inspiracji w dorosłym życiu, że rośnie nam pokolenie mądrych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo własne i innych kibiców.
[huge_it_gallery id=”221″]
©ZPO 1 we Włoszczowie

22 Maj

„Mały Książę” w języku angielskim

W ramach Tygodnia Europejskiego dnia 22 maja 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem Magdaleny Jedliczki  wystawili spektakl w języku angielskim pt. „Mały Książę”.
Uczniowie świetnie wcielili się w głównych bohaterów bajki. Dobra gra aktorska i charakteryzacja postaci pozwoliły głębiej wczuć się w klimat utworu. Udział w spektaklu dał możliwość urozmaicenia nauki języka angielskiego.

W ramach Tygodnia uczniowie wykonali także plakaty promujące kraje niemieckojęzyczne.
Zorganizowany został również konkurs z gramatyki języka angielskiego, w którym:

  • w klasach pierwszych:  I miejsce zdobył Michał Hudobski (klasa 1b), , II m. – Ilona Ciesielska z(klasa 1a), III m. – Mateusz Łaskawski (klasa 1b)
  • w klasach drugich:  I miejsce zdobyła Karolina Bukowska (klasa 2a), II m. – Ada Chamera (klasa 2b), a III m. – Karolina Krawczyk (klasa 2a).

[huge_it_gallery id=”219″]
©ZPO1 we Włoszczowie

22 Maj

Gościliśmy przyjaciół z Francji!

W dniach 15 – 20 maja 2017 r. gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Francji. Do Polski przyjechały 32 osoby z Centre Solaire Saint Pierre w Calais, które od dwóch lat prowadzą korespondencję z aktualną klasą 5a.
Przez cały tydzień goście z Francji uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych razem z klasą 5a. Był m.in. quiz wiedzy o Francji i Polsce, polsko-francuska lekcja matematyki oraz muzyki. Wzięli również udział w happeningu „Moda na czytanie” oraz V Pikniku Bezpieczeństwa „Mundurowi dzieciom”.
Goście zwiedzili również nasze miasto, w tym kościół parafialny pod wezwaniem WNMP. Byli na Komendzie Policji oraz PSP, zobaczyli cykl wypieku chleba w Piekarni „Zbieroń”. Dużą atrakcją dla kolegów z Francji była „lekcja lepienia pierogów” w Pierogarni Kresowa państwa Małgorzaty i Andrzeja Ociepów.
Udali się także na wycieczki do Krakowa, Tokarni i Ogrodzieńca.
Podczas pobytu w Polsce uczniowie z Francji nie tylko poszerzyli wiedzę o naszym kraju i regionie, ale i zacieśnili przyjaźnie. Mamy nadzieję, że przetrwają one kolejne lata, a współpraca pomiędzy Centre Solaire Saint Pierre w Calais i naszą szkołą będzie kontynuowana.
[huge_it_gallery id=”218″]
©ZPO1 we Włoszczowie

22 Maj

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego

19 maja uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „E-banking w praktyce”.
Również i w tym roku mamy laureatów, z czego jesteśmy bardzo dumni.
II miejsce zajęli uczniowie klasy 1b: Michał Hudobski, Jakub Jasnos i Dominika Krawczyk. Z kolei IV lokata przypadła Zuzannie Grabiec (klasa 1b), Zuzannie Oleksy (klasa 1a) i Filipowi Sztuce (klasa 3a).
Dzięki konkursowi uczniowie poszerzyli wiedzę ekonomiczną w zakresie bankowości elektronicznej, systemu bankowego, praw i obowiązków konsumenta, racjonalnego oszczędzania i podstaw inwestowania.
Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod opieką p. Justyna Kaczor.
Gratulujemy!

I miejsceII miejcesc

 

 

18 Maj

W naszej szkole będzie pracownia ekologiczna!

17 maja 2017r. Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek i skarbnik Dariusz Górski podpisali z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach umowę o dofinansowanie pracowni ekologicznej do naszej szkoły, w ramach programu pn.„Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej”.
Dzięki wsparciu z programu możliwy będzie zakup pomocy dydaktycznych, które posłużą do badań stanu środowiska.

podpisanie2