19 Cze

Mamy podium finału XL OT BRD!

Drużyny Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie stanęły na podium XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, jaki odbył się w Nidzicy w dniach 12-14 czerwca 2017r.
Drużyna z gimnazjum w składzie: Zuzanna Oleksy, Filip Sztuka i Mateusz Trzebiński została wicemistrzami Polski, zaś ich koledzy ze szkoły podstawowej: Karolina Jarząb, Lena Rak, Kuba Kaczor i Patryk Kozieł wywalczyli III miejsce.
Wielki sukces odnieśli również w klasyfikacji indywidualnej. Filip Sztuka został indywidualnym Mistrzem Polski w kategorii gimnazjów, zaś Kuba Kaczor wywalczył wicemistrzostwo wśród uczestników ze szkół podstawowych.
Warto dodać, iż dla Filipa Sztuki tegoroczny finał był szóstym z kolei. Przez tyle bowiem lat reprezentował świętokrzyskie w finale centralnym. Najpierw z drużyną szkoły podstawowej, następnie gimnazjum zdobywał mistrzostwo drużynowo. Kilkakrotnie stawał też na podium w klasyfikacji indywidualnej, ale dopiero w tym roku został Mistrzem Polski BRD.
Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi – p. Marcinowi Sztuce!

12 Cze

W trosce o bezpieczeństwo…

W świetlicy szkoły podstawowej podsumowano ostatni w bieżącym roku szkolnym konkurs. Tym razem uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, pisząc test pod hasłem „Jestem bezpieczny – w domu, w szkole i na drodze” w dwóch kategoriach wiekowych. W konkursie wzięło udział 57 osób.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
Klasy I-III
I miejsce – Bartłomiej Bugajniak – klasa IIIb
II miejsce – Dorota Wójcik – klasa IIIb
III miejsce- Amelia Maciejczyk – klasa IIb
wyróżnienia – Jakub Dankowski – klasa IIIb, Klaudia Łączek – klasa IIc, Angelika Stolarczyk – klasa IIb, Wiktoria Janduła – klasa IIIb
Klasy IV-VI
I miejsce – Patrycja Bator – klasa Vb
II miejsce – Kinga Błeszyńska – klasa Va, Liliana Musiał – klasa Vb
III miejsce- Julia Barczyńska – klasa Vb, Zuzanna Wójcik – klasa Va, Kamil Smolarczyk – klasa Va
wyróżnienia – Marcelina Koćwin – klasa Va

Sponsorem nagród dla laureatów była Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie.

12 Cze

Wizyta weterynarz w przedszkolu

9 czerwca 2017r. oddział przedszkolny odwiedziła weterynarz z Przychodni Weterynaryjnej we Włoszczowie – p. Paulina Heese.
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.
Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą kota, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość posłuchania za pomoc słuchawek lekarskich, jak bije serce zwierzątka.
Dzieci dowiedziały się również co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć sporo przedmiotów i narzędzi lekarskich, którymi na co dzień posługuje się pani Paulina.
Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się także spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie od książeczki o zwierzętach. W ramach podziękowania za wizytę wręczyły pani doktor piękną laurkę.

12 Cze

Mistrzowie MiniEuro’2017!

Drużyna naszego gimnazjum (PORTUGALIA) została mistrzem województwa świętokrzyskiego w MiniEuro’2017r.

W finale, który odbył się 6 czerwca 2017r. na stadionie międzyszkolnym w Kielcach pokonała gimnazjalistów z Krasocina (NIEMCY). Warto dodać, że Daniel Krauz został najlepszym bramkarzem całego Turnieju.
Turniej rozgrywany był na wzór systemu obowiązującego na młodzieżowym EURO. W fazie finałowej udział wzięło dwanaście zespołów, które zostały wyłonione podczas jesiennych eliminacji.
Gratulujemy gimnazjalistom oraz ich trenerowi Dariuszowi Dąbrowskiemu.

12 Cze

„Utrwal świat między Nidą a Pilicą”

1 czerwca 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im.gen.Władysława Sikorskiego we Włoszczowie odbyło się podsumowanie V edycji Powiatowego konkursu „Utrwal świat między Nidą a Pilicą” pod hasłem „Zachowane w kadrze i na płótnie”.
W tym roku nagrody przyznano w dwóch kategoriach: fotografia i praca plastyczna.
Wysokie walory artystyczne dostrzeżono w pracach uczniów naszego gimnazjum.
Laureaci konkursu w kategorii – fotografia:

I miejsce – Monika Michalik (klasa 3c)
III miejsce Kacper Maciejczyk (klasa 3d)
III miejsce Sandra Lipniak (klasa 3a)
wyróżnienie – Bartłomiej Janik (klasa 2c)

Laureaci konkursu w kategorii – praca plastyczna:

I miejsce Karina Standerska (klasa 3b)
III miejsce Małgorzata Suliga (klasa 3c)
wyróżnienie – Zuzanna Dorożyńska (klasa 3b)

Gratulujemy gimnazjalistom oraz ich opiekunce – p. Emilii Maciejczyk.

02 Cze

„Mamy mocne strony- razem możemy więcej!”

Klasa III a z wychowawcą p. Anną Błaszczyk przystąpiła do Kampanii społecznej organizowanej przez Wydawnictwo OPERON. Kampania prowadzona była pod hasłem „Mamy mocne strony- razem możemy więcej!”, która pomaga uczniom uświadomić sobie swoje mocne strony oraz pomóc w lepszym radzeniu z nowymi wyzwaniami.
Przy wyszukiwaniu swoich mocnych stron, uczniowie obejrzeli i omówili film Bratka, wypełniali kwestionariusz – Czy ja też mam mocne strony?, odkrywali swoje mocne strony podczas zabawy – Kto jest ważniejszy. W podsumowaniu stworzyli własny projekt przedstawiający błękitne niebo ze ,,świecącymi portretami”, wychodzącymi promykami słońca i różnokolorowymi chmurkami z umieszczonymi mocnymi stronami zespołu.
Klasa 3a wzięła również udział w konkursie pod tym samym hasłem i praca wykonana przez uczniów zdobyła nagrodę główną – kącik Bratka ( stolik, lampa stołowa, dywan, puf sako, pacynka Bratka.
Gratulujemy!

01 Cze

Bałtów w nagrodę

W tym roku szkolnym I miejsce w XIV edycji konkursu Echa Dnia na najsympatyczniejszą klasę pierwszą w powiecie włoszczowskim zdobyli uczniowie szkoły filialnej w Łachowie.

W nagrodęuczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą – panią Bożeną Fiderą
i rodzicami odbyli wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie. Bogata oferta atrakcji wyzwalała w dzieciach i dorosłych wiele podziwu i radości.

Z pewnością ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

01 Cze

„Jedynka” czyta Żeromskiego

1 czerwca 2017r. odbyła się II edycja czytelnicza „Świętokrzyskie czyta…” zainicjowana przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa.
Tak, jak i w roku ubiegłym, również i nasza szkoła przyłączyła się do akcji i zorganizowała całodzienne czytanie „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego. Patronat nad akcją „Jedynka” czyta Żeromskiego objął sam marszałek Adam Jarubas oraz Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek.
Na spotkaniu z uczniami fragmenty „Syzyfowych prac” przeczytali zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Włoszczowa – Henryka Skiba, Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie – mł. insp. Mariusz Przyborowski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie – kpt. Andrzej Pacanowski oraz dyrektor Iwona Gieroń, wicedyrektor Jacek Stolarski, a także nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.
Spotkanie rozpoczęło się montażem słowno – muzycznym poświęconym pisarzowi.
Stefan Żeromski to pisarz mocno związany z Ziemią Świętokrzyską i regionem włoszczowskim, bowiem jego przodkowie pochowani są na cmentarzu w Kurzelowie i Dzierzgowie, gdzie zachowały się żeliwne nagrobne pomniki, na których uczniowie naszej szkoły złożyli dziś kwiaty.
Organizatorami II edycji czytelniczej „Jedynka” czyta Żeromskiego byli: p. Ewelina Martoś-Wyrwał, p. Justyna Pyka, p. Izabela Falana, p. Paweł Grzybczyk.

01 Cze

„English Spelling Contest’2017”

31 maja odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „English Spelling Contest 2017”.
Konkurs został zorganizowany przez PG nr 1 i LO im. Wł. Sikorskiego, pod opieką organizatorek, p. Moniki Grzybek i p. Magdaleny Jedliczki.
W konkursie tym III miejsce zdobył nasz gimnazjalista Michał Hudobski (klasy Ib), przygotowany przez p. M. Jedliczkę.
Uczniowie biorący udział w konkursie, również uczestniczyli w warsztatach językowo-kulturowych z native speaker’em Robertem Pine, z Chicago, oraz oglądali filmy w jezyku angielskim brytyjskim i amerykańskim.