29 Wrz

WMTDay’2017

29 września b.r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDay’2017).

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. To wydarzenie matematyczne, edukujące zarówno dzieci jak i dorosłych w zakresie tabliczki mnożenia. Akcja związana z WMTday ma na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tegorocznej edycji odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów oraz sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” wśród nauczycieli, pracowników szkoły, różnych instytucji oraz mieszkańców Włoszczowy. Każdy, kto poprawnie obliczył pięć działań mnożenia, otrzymał międzynarodowy tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Szkolnymi koordynatorami VII WMTDay były nauczycielki matematyki – Justyna Kaczor, Urszula Kurzyńska oraz Ewa Trybek.

Serdecznie gratulujemy mistrzom i już dziś zapraszamy do udziału w VIII WMTDay w przyszłym roku szkolnym!

©ZPO1 we Włoszczowie

29 Wrz

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2017r. nasza szkoła obchodziła po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych.

To święto ogłoszone przez Radę Europy, które ma na celu propagowanie nauki języków obcych. Dzień ten  był wspaniałą okazją do zaprezentowania języka, kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

Uczniowie wraz z nauczycielami języków obcych spotkali się w świetlicy szkolnej, gdzie m.in. można było obejrzeć wystawę prac plastycznych promującą wybrane kraje oraz usłyszeć piosenki w języku niemieckim i angielskim w wykonaniu naszych uczniów. Część uczniów wzięła udział w konkursie leksykalno-gramatycznym z języka angielskiego.

Aby zmotywować uczniów, a przede wszystkim zachęcić ich do nauki języków obcych oraz podkreślić jak ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie uczniowie odegrali pełną humoru scenkę, która przedstawiała różnice językowe w najbardziej powszechnych wyrazach w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych.

 

 

 

 

 

©ZPO1 we Włoszczowie

28 Wrz

SZKOLNY BIEG PRZEŁAJOWY

W dniu 27 września na obiektach sportowych ,,jedynki” odbyły się indywidualne mistrzostwa w biegu przełajowym dla chłopców klas VII ze szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum.

Do zawodów stanęło 28 uczniów, którzy rywalizowali na dystansie 1000m. oraz o powołania do reprezentacji szkoły.

Najlepszym zawodnikom zostały wręczone medale:
1. Mosiejowski Norbert IIIA
2. Mosiejowski Damian IIIC
3. Jamróz Kacper IIC
4. Kubicz Adam IIIA
5. Bartocha Mikołaj IIIC
6. Komisarczyk Wiktor IIIC

Zawody powiatowe odbędą się 4 października na stadionie we Włoszczowie, a finał wojewódzki 12 października w Rytwianach koło Staszowa.


 

 

 

©ZPO1 we Włoszczowie

27 Wrz

Dzień Języków Obcych

26 września 2017r. z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie klas trzecich przygotowali krótką prezentację wybranych przez siebie państw. Wykonali flagi i przywitali młodszych kolegów w różnych językach. Usłyszeliśmy powitani i pożegnania nie tylko w językach krajów europejskich, ale również bardziej odległych, takich jak: Chiny, Meksyk, Korea, Brazylia.

Uczniowie wykonali również prace plastyczne dotyczące Dnia Języków Obcych, które zostały umieszczone na gazetce szkolnej.

Organizatorem Europejskiego Dnia Języków była p. Małgorzata Kuśmierczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 Wrz

Nagroda za piknik

22 września 2017r. Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie – mł. insp. Mariusz Przyborowski przekazał naszej szkole telewizor za wkład podczas pikniku rodzinnego z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbyły się  w dniu 16 lipca b.r. w Sandomierzu.

Telewizor był główną nagrodą za najciekawsze i najlepsze stoisko profilaktyczne podczas pikniku. Nasi mistrzowie BRD, pod kierunkiem Marcina Sztuki przygotowali  m.in. pokaz jazdy na rowerowym torze przeszkód.

Podczas spotkania drużyny BRD otrzymały również dyplomy oraz upominki za dotychczasowe osiągnięcia w turniejach BRD.

  

©ZPO1 we Włoszczowie

18 Wrz

Wrzesień’39 – pamiętamy

18 września 2017r. w niecodzienny sposób przypomnieliśmy sobie o ważnych wydarzeniach z niezwykle tragicznego w skutkach września 1939 r. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w śpiewach pieśni patriotycznych.

Uroczystość  przygotowali gimnazjaliści pod kierunkiem p. M. Stryjewskiej, p. A. Szczepary-Dynus i p. Zbigniewa Cholerzyńskiego. O oprawę muzyczną zadbał emerytowany nauczyciel muzyki – p. Marian Szczepanik.  Dekorację wykonała uczennica klasy 3a – Ola Bukowska.

Była to kolejna „żywą lekcją” historii w naszej szkole.

 ©ZPO1 we Włoszczowie

17 Wrz

Poznajemy władze – uczymy się samorządności

Niezwykłym doświadczeniem dla klasy III d okazała się wizyta w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie. Bardzo serdecznie przyjęła nas pani sędzia Monika Kołdon- Sobańska. Na sali rozpraw zapoznała uczniów z takimi pojęciami jak: wokanda, sąd, areszt śledczy, świadek. Pokazała zgromadzonym jak wygląda przesłuchanie świadków i jak należy zachowywać się w sądzie. Ogromną radość dzieciom sprawiła możliwość siedzenia w fotelu sędziowskim oraz przymierzenia sędziowskiej łańcucha z godłem państwowym. Duże wrażenie wywołała wizyta w celach dla osób oczekujących na proces, dowiezionych z aresztu.

W następnym dniu udaliśmy się do Urzędu Gminy. Tam kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Anna Prokopczyk pokazała uczniom salę ślubów i opowiedziała do czego to pomieszczenie służy. Uczniowie mieli okazję wysłuchać Marsza Mendelsona oraz poznać insygnia tej pracy. Każde dziecko mogło przymierzyć oznakę, jaką nosi kierownik w czasie przyjmowania oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński i potrzymać ozdobną tacę, na

której kładzie się obrączki ślubne.

Następnie udaliśmy się do Sali Konferencyjnej, w której zapadają ważne decyzje dotyczące naszej całej gminy. Dzieci zajęły miejsca władz oraz radnych gminnych, a pan Burmistrz Sławomir Owczarek opowiadał na czym polega jego praca. Uczniowie zwrócili uwagę na ogromne godło Polski oraz herb naszego miasta. Wiele emocji dostarczyły znajdujące się w gabinecie pana Burmistrza puchary, medale i odznaczenia.

Każda z tych wycieczek dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych przeżyć, niezapomnianych wrażeń i ciekawych wiadomości.

©ZPO1 we Włoszczowie

15 Wrz

SPRZĄTANIE ŚWIATA’2017

W piątek 15 września 2017 roku w naszej szkole, jak co roku odbyła się akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA. To już po raz 24 Polska przystąpiła do międzynarodowej akcji mającej na celu poprawę czystości kraju. Tym razem przebiegała ona pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

 

©ZPO1 we Włoszczowie

15 Wrz

„Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”

15 września b.r. w ramach działań profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantem.
Asp. Marek Ciesielski opowiedział najmłodszym, jak należy poruszać się po drodze, aby było bezpiecznie, jak i gdzie przechodzić przez ulicę, a także po której stronie należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz dlaczego należy nosić odblaski.©ZPO1 we Włoszczowie

04 Wrz

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017r. podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego miało miejsce oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska szkolnego przy naszej szkole.
W uroczystości inaugurującej działalność sportową obiektu udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście: burmistrz Grzegorz Dziubek wraz z zastępcą Sławomirem Owczarkiem, prałat Zygmunt Pawlik, wizytator KO Sławomir Krzysztofik oraz sekretarz Rady Rodziców Michał Brewka.
Symbolicznego przecięcia wstęgi w asyście uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej dokonał m.in. burmistrz Grzegorz Dziubek.
Jego dziełem było też „pierwsze kopnięcie piłki” rozpoczynające oficjalny mecz piłkarski na naszym boisku.
Mamy nadzieję, że nowe boisko będzie miejscem, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie swoje skrzydła i przyniesie chlubę naszej szkole oraz społeczności naszej gminy.

©ZPO1 we Włoszczowie