31 Paź

Dopalacze kradną życie…

31 października 2017r. gimnazjalistów uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym na temat dopalaczy i odpowiedzialności karnej nieletnich.
Prelekcję przeprowadził asp. Karol Bator z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.
Myślą przewodnią warsztatów była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowanie. Policjant uświadamiał również młodzież o grożących im niebezpieczeństwach związanych z substancjami psychoaktywnymi.

25 Paź

„Bezpieczeństwo na piątkę”

Dnia 25 października 2017r. odbył się etap powiatowy XI Olimpiady Bezpieczeństwa „Bezpieczeństwo na piątkę”.
Drużyna „Jedynki” w składzie: Lidia Zając, Klaudia Niedbał i Kamil Oleksy zajęła I miejsce i to ona reprezentować będzie powiat włoszczowski w finale wojewódzkim.
Gratulujemy piątoklasistom i ich opiekunowi p. Marcinowie Sztuce.
Życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

25 Paź

„Strofy o Ojczyźnie”

Dnia 24 października 2017 r. w Domu Kultury we Włoszczowie miały miejsce eliminacje hufcowe Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Konkurs w naszym mieście odbywa się nieprzerwanie od 2001 r. i od początku organizowany jest przez naszą szkołę oraz przedstawicieli Komendy Hufca ZHP. Koordynatorkami eliminacji były po raz kolejny nauczycielki: Katarzyna Kuzincow, Ewelina Martoś – Wyrwał, Edyta Oleksy i Agnieszka Szczepara – Dynus. W dniu konkursu dodatkowym wsparciem służyły też harcerki z 10. Harcerskiej Drużyny Szkolnej, prowadzonej przez Agnieszkę Brzdąk.
Na tegorocznych eliminacjach Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie reprezentowało 9 uczniów.

W gronie laureatów znaleźli się:

klasy I-III:
Lena Kancerek (klasa 3a) – II miejsce
Dawid Waligórski (klasa 3a) – wyróżnienie

klasy IV- VII:
Mikołaj Ślęzak (klasa 5c)- I miejsce
Roksana Rydzyk (klasa 5c) – II miejsce
Anna Gawron (klasa 7b) – III miejsce

gimnazja:
Aleksandra Janus (klasa 2b)- wyróżnienie

Najmłodszą uczestniczką eliminacji była uczennica naszej szkoły – Amelia Kossakowska z klasy Id.
Warto dodać, że Mikołaj Ślęzak będzie reprezentował Hufiec Szczekocińsko -Włoszczowski na eliminacjach chorągwianych, które odbędą się 3 listopada 2017 r. w Kielcach.

25 Paź

„Mediacja – sztuka dialogu, czyli dlaczego warto szukać porozumienia”

Dnia 20 października b.r. podczas zorganizowanej dla uczniów konferencji z koordynatorem ds. mediacji w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla młodzieży odnośnie problematyki mediacyjnej. W gronie laureatów znalazła się uczennica klasy 2a – Zuzanna Oleksy.
Gratulujemy Zuzi i jej opiekunowi – p. Magdalenie Rak.

22 Paź

Zwycięstwo piłkarzy „Jedynki”

Na obiektach sportowych ZPO nr 2 we Włoszczowie 19 października rozegrano zawody miejsko – gminne w piłce nożnej chłopców. Triumfowała drużyna Gimnazjum z ,,Jedynki” zdobywając w turnieju komplet 9 pkt. a bilans bramkowy wyniósł 13-0.
Wyniki:
PG 2- PG Konieczno   0:0                                      Im.     PG1 Włosczowa  9 pkt.  13:0
PG 1 – PG Kurzelów   3:0                                      II m.   PG 2 Włoszczowa  4 pkt  3: 5
PG 1- PG Konieczno   6:0                                     III m. PG Kurzelów  3 pkt. 4: 7
PG 2 – PG Kurzelów    3:1                                     IV m. PG Konieczno 0 pkt. 1 : 9
PG Kurzelów – PG Konieczno 3:1
PG 1 – PG 2  4:0

Indywidualne wyróżnienie ,, najlepszego strzelca” otrzymał kapitan naszej drużyny, zdobywca 6 goli Adam Kubicz. .

Skład zespołu: Adam Kubicz, Norbert Mosiejowski, Mikołaj Bartocha, Damian Mosiejowski, Paweł Toborek, Dawid Stępniak, Mateusz Magdziarz, Krystian Karólewski, Konrad Klapiński, Maciej Fidera, Dawid Kusa i Wiktor Łysakowski. Opiekun Dariusz Dąbrowski.

©ZPO 1 we Włoszczowie

20 Paź

Ślubujemy Tobie Szkoło!

Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole. Pierwszoklasiści z dumą prezentują swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. W podniosłym nastroju składają przyrzeczenie i uśmiechają się nieśmiało, gdy dyrektor dużym ołówkiem pasuje ich na pełnoprawnych uczniów szkoły.
Taka podniosła uroczystość miała miejsce w naszej szkole w dniu 20 października br. Siedemdziesięciu sześciu pierwszoklasistów zostało oficjalnie włączonych do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego. Swe uroczyste ślubowanie składali w obecności rodziców, grona pedagogicznego, uczniów i zaproszonych gości na czele z Sekretarz Gminy Włoszczowa – Henryką Skibą.
Podczas programu artystycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję pod kierunkiem wychowawczyń: Anny Błaszczyk, Laury Jaszewskiej, Renaty Kucharzyk i Lidii Macherskiej zaprezentowali swoje wiadomości jakie dotychczas zdobyli w szkole. W trakcie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy. Miłym akcentem dla pierwszoklasistów był upominki przygotowany przez ich rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce!

©ZPO1 we Włoszczowie

20 Paź

Ślubujemy…

19 października 2017 roku w szkole w Łachowie – filii Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Po pięknej części artystycznej, w której zaprezentowali się sami pierwszacy, w obecności nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrym Polakiem, uczniem, swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia klasy I, którego w asyście w wychowawczyni p. Grażyny Betki dokonała dyrektor Iwona Gieroń.
Wielką radość sprawiły nowym uczniom otrzymane dyplomy oraz upominki podarowane przez rodziców i młodszych kolegów.

©ZPO1 we Włoszczowie

17 Paź

Finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych

W czwartek 12 października na  trasach biegowych przy klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach koło Staszowa odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Nasz powiat reprezentowany był przez Gimnazjum nr.1 z Włoszczowy.

Drużyna chłopców w biegu 10 x 1000m zajęła wysokie V miejsce w gronie 16 startujących ekip.
Skład: Norbert Mosiejowski, Adam Kubicz, Damian Mosiejowski, Maciej Dąbrowski, Kacper Jamróz, Mateusz Drążyk, Maciej Fidera, Mikołaj Bartocha, Wiktor Komisarczyk, Dawid Kusa oraz Rafał Nowak, Marcin Mosiejowski, Adrian Cholerzyński, Konrad Klapiński i Marcin Jamróz. Opiekun Dariusz Dąbrowski.

Dziewczęta w biegu 10 x 8000 uplasowały się na miejscu X w stawce 15 drużyn.
Skład: Olga Ślęzak, Magdalena Hupa, Paulina Czarnecka, Natalia Cholerzyńska, Klaudia Karólewska, Karolina Kowalska, Karolina Pośpiech, Magdalena Nowak, Olga Szafrańska, Ilona Pośpiech oraz Alicja Zmuda, Nadia Czaia, Julia Tabisz i Anna Bugajniak. Opiekun Anna Pytlarz.

©ZPO1 we Włoszczowie

17 Paź

Sukces w konkursie plastycznym

Wiktoria Piwońska – uczennica klasy 3a – zajęła I miejsce w gminnym konkursie plastycznym dotyczącym życia i osiągnięć naukowych wielkiego matematyka Jana Brozka.

Konkurs zorganizował Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie.

Gratulujemy Wiktorii i jej opiekunowi  p. Emilii Maciejczyk.

10 Paź

Wygraj z nudą 2!

Od 15 października 2017 roku w naszej szkole rozpoczynają się zajęcia pozalekcyjne, podczas których w ciekawy i niekonwencjonalny sposób będzie można spędzić wolny czas!

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Włoszczowa i przeznaczone dla uczniów ze szkoły podstawowej.

Od przyszłego tygodnia rozpoczną się:

  • Jestem aktorem. Dziecięce formy sceniczne koło recytatorsko – teatralne przeznaczone dla 15 uczniów klas I-IV. Zajęcia (10 x 60 min.) odbywać się będą w październiku, listopadzie i grudniu. Podczas 10 godzin uczniowie między innymi będą się zdobywać umiejętności praktyczne niezbędne do wystąpień publicznych.
  • Czarodziejska moc muzyki koło muzyczno – ruchowe przeznaczone jest dla 20 uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Podczas zajęć (10 x 60 min.) dzieci między innymi będą: kształciły umiejętności związane ze swobodą ruchu i poczuciem rytmu, poznawały układy taneczne i je realizowały.
  • Pozytywnie – kreatywnie koło plastyczno – techniczne to 10 zajęć po 60 min. przeznaczonych dla 15 uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej. Odbywać się będą w kwietniu, maju i czerwcu raz w tygodniu po 2 godziny lub 2 razy w tygodniu (w miarę potrzeb).

Nie czekaj! Już dziś zgłoś się do Koordynatora Szkolnego  – p. Anny Drążyk (w świetlicy szkoły podstawowej) po Formularz zgłoszeniowy.

 Liczy się kolejność zapisów.   Ilość miejsc ograniczona!

Wygraj z nudą! – regulamin