30 Lis

Zaprogramuj się na czytanie

28 listopada uczniowie z klasy 7 b pod opieką p. Edyty Oleksy skorzystali z zaproszenia Biblioteki Publicznej  we Włoszczowie na warsztaty w ramach projektu: „ – Ver 2.0”. Warsztaty rozpoczęły się pracą nad tekstem ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema. Następnie uczniowie konstruowali scenografię, wykorzystując do tego roboty Lego Mindors EV3 oraz kamerę. Zajęcia realizowane były przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum”. Zadowoleni uczestnicy dziękują za możliwość wzięcia udziału w atrakcyjnych zajęciach.


28 Lis

Godzina Kodowania – już od 4 grudnia

Zbliża się Tydzień Edukacji Informatycznej ( 4-10.12.2017), którego główną inicjatywą jest Godzina Kodowania.

Polecam polską stronę tej inicjatywy   http://godzinakodowania.pl/node/8, gdzie m.in. są zamieszczone statystyki popularności tej inicjatywy wśród uczniów. Godzina Kodowania, to znakomite „łagodne” wprowadzenie do informatyki, jak będzie można zobaczyć ze statystyk – podejmowane przez dziesiątki tysięcy uczniów i nauczycieli. To również znakomite uzupełnienie przygotowań do wielu konkursów. Na podanej stronie są krótko omówione dostępne aktywności – polecamy łamigłówki na godzinę i ciekawe kursy. https://code.org/learn.

Mottem inicjatywy Godzina Kodowania 2017 jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki . Dzięki nowej podstawie programowej, to przesłanie będzie realizowane i w naszej szkole.

Zapraszam  wszystkich nauczycieli, klasy od najmłodszych jak i najstarszych, świetlice, zajęcia lekcyjne na różnych przedmiotach  jak i  rewalidacyjnych, inne.

Godzina Kodowania dostarczy z pewnością  środowisk ułatwiających pierwsze kroki w tym kierunku, jak i dalsze kroki na bardziej zaawansowanym poziomie. https://hourofcode.com/pl/how-to

Uwaga: Godzinę kodowania można przeprowadzić także bez komputerów. Ważne by uczniowie wykonywali zadania, gry, quizy, krzyżówki, labirynty, oparte na logicznym myśleniu.

Zapraszająca: nauczyciel zajęć informatycznych Elżbieta Grzybek

28 Lis

Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017

Z przyjemnością informujemy o kolejnej grupie uczniów, które spotkały się z przedstawicielami włoszczowskiej Policji. W ramach corocznego projektu, konkursu odbyły się spotkania z klasami szóstymi jak i z najmłodszymi  – klasą I a. Uczniowie tej klasy wzięli udział w projekcie „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” po raz pierwszy. Zajęciom towarzyszyła prelekcja filmu wraz z omówieniem ważnych dla uczniów spraw związanych z bezpiecznym zachowania się  w sieci internetowej. Uczniowie mieli możliwość zadania pytań panom policjantom jak i uwiecznienia spotkania wspólną fotografią. Zarówno zajęcia jak i spotkanie profilaktyczne z pewnością wzmocni wiedzę jak mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystać z Internetu.

Elżbieta Grzybek, Anna Błaszczyk

 

28 Lis

Konkurs Informatyczny „Bóbr”

W dniach 14 i 15.11.2017 roku  w naszej placówce odbyły się szkolne eliminacje  Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.
W opinii zarówno uczestników jak i nauczycieli tegoroczne zadania konkursowe były trudne, Szczególnie odczuli to  uczniowie grupy Junior z klas siódmych, którzy zostali dopisani do grupy uczniów gimnazjum a przecież w klasie 7 są dopiero trzy miesiące. Uczniom klas V i VI jak twierdzili po eliminacjach zabrakło czasu na wykonanie wielu ciekawych zadań. Jednak  cieszy nas liczny udział  uczniów w tych eliminacjach. Może przyszłych informatyków, programistów?

Ogółem w konkursie zarejestrowało się 38 uczniów z SP nr 1. Udział wzięło 37 uczniów.

W grupie  „Junior”  udział 20 uczniów z klas: 7a,b,c,d
Ze wstępnych uzyskanych wyników wiemy już, że:

I miejsce uczeń z klasy 7b     Jakub Kaczor,
I miejsce uczeń z klasy 7b     Filip Owczarek
II miejsce uczeń z klasy 7d    Kacper Ślusarczyk
III miejsce uczennica z klasy 7d   Katarzyna Matuszewska

W grupie „Beniamin” udział 18 uczniów z klas 5a,b,6a,b,c
Ze wstępnych uzyskanych wyników wiemy już, że

I miejsce  uczeń klasy    5 a Filip Olczyk
II miejsce  uczeń klasy   6 c Hubert Grabowski
III miejsce  uczeń klasy  5 a Przemysław Mularczyk
III miejsce  uczeń klasy  6 a Kamil Smolarczyk

Na ostateczne wyniki,  listy laureatów i uczniów wyróżnionych musimy troszkę poczekać.

Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły zaangażowanym w tegoroczną edycję!

Koordynator konkursu – edycja szkolna Elżbieta Grzybek

 

 

28 Lis

Konkurs biblioteczny – „Moja ulubiona postać literacka”

Jak  co roku z okazji  Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w październiku nasza biblioteka ogłosiła konkurs: „Moja ulubiona postać literacka”, skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadanie polegało na przedstawieniu w formie plastycznej ulubionej postaci z literatury. Starsi uczniowie dodatkowo dołączali opis postaci, czy też uzasadnienie – czym ich ta postać zachwyciła. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, dlatego z pośród wielu prac jury, biorąc pod uwagę zgodność z tematem, estetykęsamodzielność wykonania pracy wyłoniło i nagrodziło laureatów:

KLASY 1
1.MSC. – Natalia Kowalska 1c
2.MSC. – Lena Słabisz 1c
3.MSC – Alan Krzysztofik 1c

KLASA 2a
1.MSC.  – Zuzanna Myszak
2.MSC. – Dominika Domagała
3.MSC. – Amelia Jurek

KLASY 3
1.MSC. – Mateusz Siedlecki 3c
2.MSC. – Julian Lenarski 3d
3.MSC. – Katarzyna Nowakowska 3a

KLASY 4
1.MSC. – Oliwia Świercz 4d
2.MSC. – Dominika Tabisz 4c

KLASY GIMNAZJALNE
1.MSC. – Agnieszka Kaczmarek 3a
2.MSC. – Ilona Pośpiech 3c
3.MSC.- Julia Tabisz 3a
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, wygranym gratulujemy!!!

Organizatorzy: Ewelina Martoś –Wyrwał, Izabela Falana, Jolanta Piwońska

©ZPO1 we Włoszczowie

 

27 Lis

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 1a

Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś. Jest też prawdziwym indywidualistą XXI wieku – ile osobowości, tyle misiów i ich wcieleń.

W klasie 1a z okazji tego dnia odbyły się w różnej formie zajęcia edukacyjno – rozrywkowe.  Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz wiele ciekawostek z życia żyjących misiów w różnych stronach świata. Wspaniale bawiły się przy piosenkach, których bohaterami były misie. Nie zabrakło też luźnej pogadanki o tych miłych pluszowych maskotkach. W trakcie zajęć dzieci podjadały przepyszne ,, misiowe ciasteczka” upieczone przez mamy. Wykonały prace plastyczne. Były też konkursy. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe upominki.

Czy warto świętować Dzień Pluszowego Misia?

Zdecydowanie tak.

Anna Błaszczyk

23 Lis

Spektakl ekologiczny „Zabawki w opałach”

22 listopada 2017 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spektaklu ekologicznym „Zabawki w opałach”. Dzieci dowiedziały się co robić z elek­trośmieci­ami, co to jest smog, jakie konsekwencje dla środowiska niesie spalanie śmieci w piecach oraz jak seg­re­gować odpady.

Spektakl sfinansował Urząd Gminy Włoszczowa w ramach edukacji ekologicznej.

20 Lis

„Korowód Niepodległości”

20 listopada 2017r. uczniowie klasy 6a oraz 2a i 2b gimnazjum wzięli udział w spotkaniu patriotycznym w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek oraz wicekuratora oświaty Tomasza Plebana.

Uczniowie wysłuchali prelekcji historycznej oraz wzięli udział w quizie. Mogli też  przyjrzeć się z bliska historycznej broni, spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy oraz obejrzeć fotogalerie poświęcone drodze do Wolności.

17 Lis

„Warto czytać dzieciom…”

16 listopada 2017 r. uczniów przebywających w świetlicy w budynku B odwiedziły gimnazjalistki z Klubu Miłośników Książki. Starsze koleżanki z zaangażowaniem przeczytały wierszyki Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów na temat ulubionych książeczek dzieci.
Na zakończenie wychowankowie świetlicy wykonali ilustrację do wierszyka, który najbardziej przypadł im do gustu.

©ZPO 1 we Włoszczowie

17 Lis

Laureaci konkursu fotograficznego

16 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda powiatu włoszczowskiego”, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest nasza szkoła. W ramach tej edycji  zadaniem uczestników było uchwycenie piękna przyrody  w promieniach lata. 75 uczniów

przygotowało w sumie 100 prac fotograficznych. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Marii Dudkiewicz postanowiła nagrodzić 20 uczestników, którzy wykazali się największą wrażliwością i talentem fotograficznym. W tym gronie znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:

Damian Rak (klasa 1b) – III miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej,

Lidia Zając (klasa 5a) – III miejsce w kategorii klas IV-VII szkoły podstawowej,

Zuzanna Warzyńska (klasa 5c), Milena Pyka (klasa 5a), Tymoteusz Plebanek (klasa 4e) – wyróżnienia w kategorii klas IV-VII szkoły podstawowej,

Wiktoria Murzynowska (klasa 3d) – I miejsce w kategorii gimnazjum.

Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe  we Włoszczowie oraz Urząd Gminy we Włoszczowie – współorganizatorów konkursu.

Koordynatorem konkursu była p. Emilia Maciejczyk, wspierana przez p. Katarzynę Kuzincow  i p. Monikę Sinkiewicz.

©ZPO 1 we Włoszczowie