22 Gru

Kolędowanie’2017

Po raz kolejny zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki między innymi „Dzisiaj w Betlejem” i „Mędrcy świata” w wykonaniu naszych uczniów. Przypominając o zwyczajach świąt Bożego Narodzenia wprowadzili oni  do szkoły nastrój świąteczny chcąc, aby piękny obyczaj kolędowania nie zaginął.

Szkolne kolędowanie  już po raz kolejny przygotowały katechetki Lucyna Rydzek i Halina Suliga.

22 Gru

„Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”

Dnia 15 grudnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”.  Każda praca, urzekała pomysłowością, kolorystyką i techniką wykonania.  Spośród 47 prac uczniów klas młodszych komisja konkursowa wyłoniła 27 laureatów oraz nagrodziła wszystkich uczestników konkursu. Nagrody  i pamiątkowe dyplomy zostały wręczone po Jasełkach. Przepiękne szopki wyeksponowano na wystawie szkolnej.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Organizatorami konkursu były: s.  Agata Krysińska, Małgorzata Kuśmierczyk i Ilona Skiba.

Wyniki konkursu:

Klasy I
I miejsce
Natalia Musiał kl. I a, Karolina Witczyk kl. I b, Julita Huszno  kl. I b, Nikola Kisiel kl. I b, Gerard Czaja kl. I b, Dominik Żelichowski kl. I b, Norbert Nowak kl. I c
II miejsce
Filip Machnik kl. I a, Lena Frączek kl. I d, Bartosz Pasoń kl. I d, Aleksandra Dudek kl. I d
III miejsce
Zuzanna Kluska kl. I b, Damian Rak kl. I b, Michalina Suliga kl. I b, Nina Pakosz kl. I b, Natalia Kultys  kl. I d, Aleksandra Arabas  kl.  I b

Klasa II
I miejsce – Wiktoria Bała – Kowalska kl. II a
II miejsce – Wiktor Gawron kl. II a
III miejsce – Amelia Jurek kl. II a

Klasy III
I miejsce
Adam Grabowski kl. III b, Maksymilian Sobański kl. III d, Wojciech Jóźwiak kl. III a
II miejsce
Michał Jóźwiak kl. III a, Julia Dyrek kl. III a
III miejsce
Maja Klim kl. III b, Amelia Maciejczyk kl. III b

©ZPO 1 we Włoszczowie

20 Gru

„Narodził się dla Ziemi…”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadziły nas przedszkolaki oraz uczniowie szkoły filialnej w Łachowie, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je społeczności szkolnej 20 grudnia.

Obecność rodzin naszych uczniów sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

©ZPO1 we Włoszczowie

19 Gru

,,Do Betlejem”

Coroczne przedstawienie jasełkowe to już stała tradycja naszej szkoły. 19 grudnia 2017 roku uczniowie z klasy II wystawili jasełka pt. ,,Do Betlejem”.

Szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Efektowna dekoracja, odpowiednio dobrane stroje i oprawa muzyczna dopełniały całości spektaklu. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Do śpiewania kolęd zostali zaproszeni najmłodsi przedstawiciele naszej społeczności szkolnej, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zaproszone przedszkolaki z filii Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie.

Jasełka przygotowały: p. Ilona Skiba, S. Agata Krysińska, p. Małgorzata Kuśmierczyk przy współudziale p. Jadwigi Cegieły oraz p. Haliny Krawczyk.

19 Gru

Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie 1a

15 grudnia  sala numer 6 zamieniła się  w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej, świątecznej atmosferze rodzice pierwszoklasistów odkryli  swoje talenty plastyczne i wraz z dziećmi zamienili się w prawdziwych artystów.

Przy dźwiękach kolęd i pastorałek powstały przepiękne ozdoby świąteczne. Podczas tworzenia bałwanków i skrzatów wykazywali się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą.

Wykonane ozdoby z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację domów.

Anna Błaszczyk

 

18 Gru

Wygraj z nudą 2! – czas na podsumowanie

15 grudnia 2017 zakończono projekt Fundacji ZPO nr 1 współfinansowany przez Gminę Włoszczowa pod nazwą „Wygraj z nudą 2!”, którego celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych.

Zadanie było podzielone na dwa cykle: pierwszy dotyczył roku szkolnego 2016/2017 (zajęcia trwały od kwietnia do czerwca 2017) i drugi dotyczył bieżącego szkolnego (zajęcia odbywały się od października do grudnia).

Nauczycielki prowadziły zajęcia  recytatorsko – teatralne, muzyczno – ruchowe oraz plastyczno – techniczne. W sumie zorganizowano 60 godzin spotkań kulturalnych, podczas których uczniowie nie tylko zdobywali nowe umiejętności, ale przede wszystkim dobrze się bawili. W zajęciach uczestniczyło ponad 100 uczniów naszej szkoły. Za pozyskane pieniądze zakupiono m.in.: stroje sceniczne, sprzęt nagłaśniający, instrumenty perkusyjne, kurtynę teatralną, parawan, pacynki, sztalugi oraz profesjonalny sprzęt dla plastyków. Wszystkie wymienione przedmioty będą służyły przez najbliższe miesiące uczniom naszej szkoły.

Efektem zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu „Wygraj z nudą 2!” były:  wystawa prac plastycznych w bibliotece szkolnej, przedstawienia o treści profilaktycznej oraz układy taneczne.

Zajęcia prowadziły w ramach porozumień wolontariackich  panie: Izabela Falana, Jadwiga Cegieła, Ilona Skiba, Agnieszka Skrobisz oraz Katarzyna Kuzincow. Nad całością czuwała jako koordynator projektu Anna Drążyk.

15 Gru

„Pozytywnie – kreatywnie”

Drugi cykl zajęć plastyczno – technicznych „Pozytywnie – kreatywnie” w ramach projektu „ Wygraj z nudą 2!” odbywały się raz w tygodniu po dwie godziny w miesiącach od października do grudnia. Prowadziła je pani Izabela Falana. Uczestniczyło w nich 18 uczniów klas czwartych i piątych.
Tematyka zajęć nawiązywała do zmian zachodzących w przyrodzie jesienią oraz do klimatu świąt Bożego Narodzenia. Mali artyści mieli możliwość tworzyć piękne prace profesjonalnym sprzętem dla plastyków, zakupionym ze środków pozyskanych w ramach projektu współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa. Inspirowani barwami jesieni malowali pejzaże farbami akrylowymi na płótnie, mając do dyspozycji sztalugi i palety barw mieszanych według własnego uznania. Kolejnym wyzwaniem była ozdobna ramka na zdjęcia z bibuły i kolorowych liści. Czas radosnego oczekiwania na święta zachęcał do tworzenia lampionów i ozdobnych serduszek techniką dequpage. Zwieńczeniem zajęć było pracochłonne i wymagające cierpliwości tkanie na krosnach. Efektem tej pracy są zakładki do książek, kolorowe dywaniki, kocyki dla lalek.
Przyjazna atmosfera panująca podczas zajęć, jak i zapał uczestników przyczynił się do ich sukcesu i zadowolenia ze swojej pracy. Całość świadczy o potrzebie organizowania takich zajęć, które stwarzają sprzyjające warunki do rozwoju zainteresowań i uzdolnień dzieci.
Prace uczniów wykonane podczas warsztatów można podziwiać w bibliotece szkolnej.

15 Gru

Czarodziejska moc muzyki!

Pod taką nazwą odbywały się w naszej szkole zajęcia koła muzyczno – ruchowego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Gminy Włoszczowa „Wygraj z nudą 2!”.
Uczestniczyło w nich 25 uczniów klas I – III. Warsztaty prowadziły panie: Jadwiga Cegieła i Ilona Skiba.
Na zajęciach realizowana była tematyka związana z nauką i doskonaleniem kroków tanecznych, zabaw rytmicznych i ćwiczeń ruchowych, potrzebnych do tworzenia układów tańca. Ich celem było rozbudzanie zamiło-wania do muzyki, kształcenie wrażliwości i wyobraźni muzycznej, rozwijanie muzykalności dzieci. W ramach zajęć odbywała się również nauka kroków tańca towarzyskiego, rock’n’rolla, cza-czy, salsy oraz elementy tańców ludowych. Aktywność muzyczno – ruchową dzieci rozwijano również z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss.
Podczas zajęć stosowano różne formy takie, jak: taniec, rytm, zabawy dziecięce muzyczno-ruchowe, improwizację, grę akompaniamentu na instru-mentach perkusyjnych, propagowano muzykę klasyczną oraz aktywne jej słu-chanie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tak prowadzonych warsztatach. Po-przez ruch i zabawę uczyły się współpracy, integrowały się ze sobą.
Ważnym elementem zajęć były różne pomoce dydaktyczne zakupione z pozyskanych środków finansowych: instrumenty perkusyjne, stroje taneczne, rekwizyty oraz sprzęt nagłaśniający.
Na pożegnanie projektu 13 grudnia 2017 roku uczestnicy zajęć zaprezentowali przed szkolną publicznością układy taneczne . Grupa dziewczynek wystąpiła również podczas Jasełek w tańcu „Śnieżynek”.

15 Gru

Po raz kolejny wygrali z nudą!

Uczniowie klas I-V w bieżącym roku szkolnym mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w zajęciach koła recytatorsko – teatralnego pod hasłem „Jestem aktorem. Dziecięce formy sceniczne” w ramach projektu „Wygraj z nudą 2!”, współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem nauczycielek – Katarzyny Kuzincow i Agnieszki Skrobisz.
W czasie cotygodniowych spotkań dzieci przygotowywały się do występów publicznych, niejednokrotnie przełamując własną nieśmiałość. Aby osiągnąć zamierzony cel, doskonalono dykcję i umiejętność interpretacji tekstów literackich, odgrywano scenki. Dzieci uczyły się asertywności, wyrażania uczuć i emocji oraz kształciły umiejętność bezpiecznego zachowania się w różnych życiowych sytuacjach. Na zajęciach nie zabrakło zagadnień z zakresu profilaktyki, opowiadań dodających najmłodszym pewności siebie oraz elementów kinezjologii edukacyjnej, czyli „gimnastyki mózgu”. Urozmaiceniem zajęć była wspólna zabawa w teatr kukiełkowy. Wszystko to miało służyć właściwemu zagospodarowaniu czasu wolnego dzieci.
Efektem pracy młodych aktorów były występy publiczne przed młodszymi i starszymi kolegami w świetlicy szkolnej oraz w przedszkolu. Dzieci zaprezentowały historyjki o charakterze profilaktycznym oraz ulubione wiersze i piosenki. Nie zabrakło też akcentów świątecznych.

13 Gru

„Tak, pomagam!”

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Mimo natłoku obowiązków związanych z ich przygotowaniem, nie zapominamy wówczas o potrzebujących i chętnie im pomagamy. Kierując się chęcią pomocy właśnie, uczniowie „Jedynki” tradycyjnie już w okresie przedświątecznym wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”. Dwudziestu wolontariuszy pod opieką nauczycieli (I. Ciosek, M. Jamróz, M. Jedliczki, P. Kościołek, K. Kuzincow, E. Maciejczyk, J. Pyki, M. Skoczek, H. Suligi)  kwestowało w piątkowe popołudnie oraz w sobotę w dniach 8-9 grudnia 2017 r. Wspólnie z organizatorami, czyli przedstawicielami Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Kielce, udało nam się zebrać prawie 300 kilogramów żywności. Zgromadzone produkty trafią już wkrótce do najbardziej potrzebujących rodzin.

Oto nasi wolontariusze:

 • Hanna Maciejczyk – klasa 4b
 • Oliwia Mirosław – klasa 4b
 • Hanna Majchrzak – klasa 5c
 • Kinga Michałek – klasa 5c
 • Maciej Kostecki – klasa 5c
 • Mateusz Szymański- klasa 5c
 • Kacper Dachowski- klasa 5c
 • Dawid Standerski – klasa 5c
 • Kamil Pytel – klasa 6a
 • Alicja Jaworska – klasa 7b
 • Emilia Drążyk – klasa 7b
 • Mikołaj Ślęzak – klasa 5c
 • Zuzanna Gieroń – klasa 7a
 • Michał Szwarc – klasa 7a
 • Jakub Czaja – klasa 2a PG
 • Martyna Suliga  – klasa 7c
 • Wiktoria Budzowska – kalsa 7c
 • Milena Pyka – klasa 5a
 • Emilia Nitecka – klasa 5a
 • Karolina Bukowska – klasa 3a PG