30 Sty

Na pomoc dzieciom z Syrii i Libanu

W ostatnich latach wojna w Syrii pochłonęła blisko pół miliona mieszkańców, a największą ich część stanowiły dzieci, które umierają lub chorują z powodu złych warunków mieszkaniowych, zimna, niedożywienia, braku higieny i dostępu do opieki zdrowotnej.

Nasi uczniowie również włączyli się w pomoc dzieciom z Syrii i Libanu w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. 17 grudnia 2017 r. odbył się kiermasz ozdób świątecznych, a 6 stycznia 2018 r. kwestowaliśmy przed kościołem WNMP we Włoszczowie. Zebrane środki zostały przekazane na konta PDMD.

W sobotę 27 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Sanktuarium św. Opiekuna Rodziny  pod przewodnictwem ks. bp Jana  Piotrowskiego. Po spotkaniu z ks. Bp zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Kielcach.

 

25 Sty

Dzień Projektów Edukacyjnych

25 stycznia 2018 r. odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych. Uczniowie klas II zaprezentowali przygotowane pod nadzorem nauczycieli wyniki swojej pracy.
Tematyka projektów była dosyć szeroka i związana z treściami nauczania różnych przedmiotów. Uczniowie przygotowali, pokazy multimedialne, krótkie wykłady, a także makiety, modele, albumy oraz plakaty i plansze.

23 Sty

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego gościły swoje babcie oraz dziadków na uroczystości z tej okazji.

Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały piękny program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyń: Jolanty Ciosek i Katarzyny Lipniak.

Dzieci  przygotowały wiersze, piosenki oraz tańce. Swoim babciom i dziadkom  wręczyły niespodzianki przygotowane wspólnie ze swoimi paniami.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

22 Sty

Sukces beerdowców w Kędzierzynie-Koźlu!

Dnia 19 stycznia 2018r. nasze drużyny BRD wzięły udział w VII Ogólnopolskim Turnieju  o Puchar Prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

W zawodach wzięło udział po 14 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów z 10 województw  (dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodnio-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego).

Udział w Turnieju zakończył się dla naszych drużyn wielkim sukcesem. Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: Lena Rak, Karolina Jarząb, Kuba Kaczor (wygrał również klasyfikację indywidualną), Patryk Kozieł zajęła I miejsce, zaś gimnazjaliści: Zuzanna Oleksy, Mateusz Trzebiński, Dominika Krawczyk uplasowali się na II miejscu.

Warto nadmienić, iż X miejsce wśród szkół podstawowych zajęli debiutanci – drugi zespół z SP 1 złożony z czwarto-  i piątoklasistów: Lidii Zając, Klaudii Niedbał, Kamila Oleksego, Kajetana Sztuki, Piotra Kaczora i Oskara Skiby.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi – p. Marcinowi Sztuce.

 

19 Sty

你们好!Tydzień polsko-chiński w naszej szkole.

W dniach od 15 do 18 stycznia w naszej szkole gościły wolontariuszki z Chin. Cora i Amelia studiują w Australii i należą do globalnej organizacji AIESEC realizującej program międzynarodowych wolontariatów i praktyk profesjonalnych.

Obie wolontariuszki prowadziły w szkole warsztaty językowo-kulturowe.  Zajęcia prowadzone były przy pomocy prezentacji multimedialnych oraz z wykorzystaniem różnorodnych metod interaktywnych, takich jak gry i zabawy, ekspresja twórcza, praca w grupach.

Wielkie wrażenie na wolontariuszkach wywarło niezwykłe widowisko, które specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie klasy drugiej i trzecich szkoły podstawowej pod kierunki swoich nauczycieli.

Cora i Amelia zwiedziły również nasze miasto. Dużą atrakcją była dla nich „lekcja lepienia pierogów” w Pierogarni Kresowa państwa Małgorzaty i Andrzeja Ociepów. Udały się także na wycieczki do Ostoi Dworskiej oraz Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach.

Pobyt wolontariuszy na terenie szkoły koordynowali nauczyciele języka angielskiego.

©ZPO1 we Włoszczowie

17 Sty

Zagraliśmy z Orkiestrą!

Znalezione obrazy dla zapytania wośpJak co roku uczniów i nauczycieli z naszej szkoły nie mogło zbraknąć w szeregach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „grającej” we Włoszczowie. Już od godzin porannych dwudziestu wolontariuszy pod opieką pedagogów kwestowało na ulicach miasta. Łącznie udało im się zebrać 7804 zł.  Najskuteczniejsze okazały się Gabriela Brzdąk z wynikiem 606 złotych oraz Antonina Pytlewska, która w swojej puszcze zgromadziła 578 złotych. Z kolei młode tancerki z klasy 3 d, przygotowane przez panią  Jolantę Reperowicz,  zasiliły grono artystów, którzy pojawili się na finałowej scenie.

W organizację 26.finału WOŚP we Włoszczowie zaangażowała się 10. Drużyna Harcerska działająca przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie pod opieką  pwd. Agnieszki Brzdąk. W sztabie pracowały także nauczycielki: Katarzyna Kuzincow, Edyta Oleksy i Agnieszka Szczepara-Dynus.

A wszystko to po to, by zebrać środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

12 Sty

„Jestem dzielny – badam się z uśmiechem”

Zapraszamy uczniów klas l – Vl do udziału w Konkursie Plastycznym „Jestem dzielny – badam się z uśmiechem”.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, który doceniając przedsięwzięcie, jako wydarzenie o szczególnej przydatności prozdrowotnej, przyłączył się do niego i przyjął patronat honorowy nad akcją.

Szkolny koordynator konkursu – p. Emilia Maciejczyk.

Regulamin Konkursu

02 Sty

Spełnione marzenia!

W tygodniu poprzedzającym święta do podopiecznych akcji „Spełniamy marzenia” trafiły ostatnie paczki z mikołajkowo-świątecznymi prezentami. Wcześniej naszą szkołę odwiedziła cała rzesza Mikołajów – ludzi  o wielkich sercach, czyli naszych darczyńców. Paczki trafiły też do nas za pośrednictwem firm przewozowych, gdyż koordynatorzy pozyskali sponsorów z innych miast.

W gronie  darczyńców nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, którzy wspierani przez swoich rodziców  i wychowawców przygotowali 15 pięknych paczek.

W akcji wzięły udział następujące klasy:

szkoła podstawowa: 1a, 1b, 1c,1d, 2a, 3a, 3b, 3c, 3d, 4b, 4c, 4d, 4e, 5a, 5c, 6a, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c, 7d oraz dzieci z filii w Łachowie

gimnazjum: 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d

Ale 13. edycja akcji „Spełniamy marzenia” jeszcze trwa, bo na podopiecznych czeka jeszcze impreza – niespodzianka. Dlatego też lista sponsorów jest nadal otwarta i opublikujemy ją dopiero po zakończeniu akcji.

Wszystkim tym, którzy pomogli nam spełnić dziecięce marzenia bardzo dziękujemy  w imieniu obdarowanych. Niech w 2018 roku dobro powraca ze zdwojoną siłą!