30 Kwi

Wiwat 3 maja!

W niecodzienny sposób uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Gimnazjaliści pod kierunkiem p. Urszuli Słowik przygotowali prezentację multimedialną poświęconą Konstytucji 3 maja.  Przeprowadzili również teleturniej  „Milionerzy”  o tematyce związanej z wydarzeniami 1791r., w którym najlepszą okazała się Ania Gawron z klasy 7b.

30 Kwi

„Jednośladem bezpiecznie do celu”

Nasza szkoła była jednym ze współorganizatorów  festynu profilaktyczno – edukacyjnego pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, który odbył się na kieleckim skateparku dnia 27 kwietnia b.r.

Głównym organizatorem imprezy był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach.

Celem festynu było zmniejszenie zagrożeń na drogach powodowanych przez kierujących jednośladami, promowanie bezpiecznej jazdy motocyklistów i rowerzystów oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas festynu były pokazy kaskaderskie na motocyklu, nauka resuscytacji, konkursy edukacyjne, symulator jazdy na rowerze oraz kapsuła 5D.

Odbył się również mistrzowski pokaz jazdy na rowerze w wykonaniu drużyn BRD z naszej szkoły, przygotowanych przez p. Marcina Sztukę.

30 Kwi

Sukces Karoliny w konkursach plastycznych!

Dnia 24 kwietnia 2018r. podczas Dni Otwartych w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Martwa natura. Moje spojrzenie – Naczynia”.
Uczennica naszego gimnazjum –  Karolina Bukowska odniosła ogromny sukces!  Została laureatką I i II miejsca w dwóch kategoriach: rysunek i malarstwo.
Gratulujemy Karolinie oraz  jej nauczycielce plastyki – p. Emilii Maciejczyk!
27 Kwi

III miejsce w Konkursie Gastronomiczno-Florystycznym „Z miłości do mamy”

26 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w III edycji Konkursu Gastronomiczno – Florystycznego „Z miłości do mamy. Był to etap drugi konkursu, dostało się do niego tylko sześć drużyn z różnych gimnazjów naszego powiatu.

Uczestnicy zmagali się z testem z zakresu podstaw żywienia człowieka i technologii produkcji potraw oraz podstawowej wiedzy z florystyki. Cześć druga konkursu polegała na przygotowaniu dowolnej potrawy dla mamy (dla dwóch osób) oraz wykonaniu prezentu dla mamy w postaci bransoletki z żywych roślin ozdobnych.

Drużyna Wiktorii Mazur, Magdaleny Nowak i Agnieszki Dyksińskiej zajęła III miejsce.

Na pochwałę zasługują również uczestnicy drugiej drużyny z naszej szkoły: Bartłomiej Janik, Anna Skupin i Bartosza Picheta, gdyż dużym sukcesem było już dostanie się do drugiego etapu konkursu aż dwóch drużyn z naszej szkoły.

Gratulujemy!

©ZPO 1 we Włoszczowie

26 Kwi

Niecodzienne spotkanie…

Ilona Kuśmierska – wspaniała aktorka i reżyser  dubbingu,  znana przede wszystkim jako Jadźka Kargulówna z „Samych swoich” oraz Emilka z serialu „Noce i dnie”  była gościem uczniów klasy 6b i 6c.

Pani Ilona przybliżyła uczniom tajniki zawodu aktora. Opowiedziała o teatrze i filmie, życiowych wyborach i zwyczajnych rolach dnia codziennego. Udzieliła również wielu rad, które mogą być użyteczne dla osób zainteresowanych występami scenicznymi. Uczniowie mogli przekonać się także, jak doskonałym instrumentem jest ciało i głos aktora.

To niecodzienne  spotkanie odbyło się  dzięki zaangażowaniu p. Edyty Oleksy i p. Katarzyny Kuzincow oraz uczennic: Oli Długoborskiej i Liliany Musiał.

©ZPO 1 we Włoszczowie

25 Kwi

Uczniowie z pasją!


Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły we Włoszczowie uczestniczyli w turnieju szachowym. W niedzielnie, kwietniowe popołudnie miłośnicy gry szachowej wzięli udział w „Mistrzostwach Powiatu  Włoszczowskiego w Szachach”. Organizatorem turnieju było PCKR we Włoszczowie przy udziale Starostwa Powiatowego we Włoszczowie.

Partnerami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Gminy Włoszczowa oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Turniej obejmował 9 rund, tempo 15 minut na zawodnika, system szwajcarski.

Udział uczniów naszej szkoły zakończył się sukcesem:

– w kategorii do lat 12:

  • Igor Podstawka –  II miejsce
  • Dawid Wójcik –  IV miejsce
  • Szymon Galant  i Diana Żelichowska – VI miejsce

– w kategorii do lat 18:

  • Mateusz Drążyk – II miejsce
  • Mateusz Trzebiński – IV miejsce.

Wszystkim uczestnikom turnieju szachowego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczestnicy turnieju, wiedzą, w jaki sposób spędzać wolny czas, a szachy z całą pewnością są najlepszym treningiem dla umysłu!

©ZPO1 we Włoszczowie

24 Kwi

Dzień Ziemi

24 kwietnia b.r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi – ekologiczne święta o ochronie środowiska naturalnego. Tegoroczny Dzień Ziemi 2018 przebiegał  pod hasłem End plastic pollution – Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem.

Problem zanieczyszczenia środowiska przez tworzywa sztuczne jest ogromny. Zatruwają one nasze oceany i lądy, szkodzą życiu organizmów, zanieczyszczają lasy i wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Zużywamy ich ogromne ilości, a przy tym bardzo rzadko korzystamy z recyklingu.

Ziemia to nasz dom, będzie takim jakim go uczynimy. Dlatego nie śmiećmy, dbajmy o rośliny. Pamiętając  o tym na terenie naszej szkole posadziliśmy 20 krzewów tui, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa we Włoszczowie, za co serdecznie dziękujemy.

Bądźmy mądrzy i przewidujący, aby nie stało się tak, jak mówi indiańskie przysłowie: „Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy”.

Zastanówmy się, co możemy zrobić w naszych gospodarstwach domowych, by zmniejszyć ilość zużywanych tworzyw sztucznych i aby plastik nie zanieczyszczał naszych pięknych lasów.

Ciekawą prezentację multimedialną na temat zasobów leśnych przedstawili goście z Nadleśnictwa we Włoszczowie: p. Małgorzata Krawczyk i p. Radosław Kiszka. Uczniowie z dużą uwagą obejrzeli prezentowane treści i zadawali interesujące ich pytania.

W ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się także liczne konkursy:

Konkurs Ekologiczny (dla klas 5):

I miejsce Roksana Rydzyk (klasa 5c)

II m. – Adrian Skoczek (klasa 5b)

III m. – Aleksandra Adamczyk (klasa 5b)

Konkurs Ekologiczny (dla klas 6):

I m. –  Roksana Cholerzyńska (klasa 6a)

II m. –  Tobiasz Żelichowski (klasa 6a)

III mi. –  Lena Rak (klasa 6a) i Piotr Drobiecki (klasa 6c).

W Szkolnym Konkursie Geograficznym „Jeden z Dziesięciu” najwyższy wynik uzyskała Natalia Pikulska (klasa 3b), zaś finalistami zostali Agnieszka Kaczmarek (klasa 3a) i Jakub Jaworski (klasa 3c).

Szkolnymi Mistrzami Ekologii w gimnazjum zostali: Agnieszka Kaczmarek (klasa 3a) i Mateusz Drążyk (klasa 3a).

Szkolnym Mistrzem Genetyki został Jakub Jaworski (klasa 3c).

W ramach VII edycji Programu Edukacyjnego „Zbieraj baterie” rozstrzygnięto wewnątrzszkolny konkurs ogłoszony przez świetlicę gimnazjum:

I m. – klasa 6c  (38,80kg)

II m. – klasa 3b SP   (28,98kg)

III m. – klasa 5b  (20,38kg)

Obchody Dnia Ziemi zorganizowały panie: Jadwiga Kaczmarek, Ewa Limbach, Ewa Hyska, Anna Rutkowska, Monika Sinkiewicz i Justyna Pyka.

©ZPO 1 we Włoszczowie

24 Kwi

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki

Obchody Światowego Dnia Książki na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych. Aby uczcić to święto gimnazjaliści z Klubu Miłośników Książki czytali wiersze i bajeczki  młodszym kolegom i koleżankom. Odwiedzili uczniów przebywających w świetlicy w budynku A oraz B oraz najmłodszych – przedszkolaków. Przedszkolaki słuchały wierszy z dużym zainteresowaniem, chętnie odpowiadały na zadawane pytania przez gimnazjalistów.

Odwiedziny gimnazjalistów w przedszkolu to nie tylko zabawa. Młodzież może zobaczyć, na czym polega praca nauczyciela w przedszkolu, ale również przezwycięża swoje lęki przed wystąpieniem publicznym. Czytanie sprawiło dzieciom wiele radości, a uczniom ogromną satysfakcję i motywację do przygotowania następnych spotkań, które mają na celu rozwinąć  wyobraźnię i  kreatywność. Mamy nadzieję, że udało nam się rozbudzić wśród najmłodszych pasję czytania.

©ZPO 1 we Włoszczowie

23 Kwi

Srebrna drużyna

W poniedziałek 23 kwietnia na  trasach biegowych przy klasztorze Pokamedulskim w Rytwianach koło Staszowa odbyły się finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Nasz powiat reprezentowało Gimnazjum nr 1 z Włoszczowy.

Drużyna chłopców w biegu masowym na dystansie 1500 m zdobyła wicemistrzostwo województwa.
Indywidualnie Norbert Mosiejowski był tuż za podium, sklasyfikowany został na czwartej pozycji w stawce 90 biegaczy.

Skład zespołu: Norbert Mosiejowski, Damian Mosiejowski, Kacper Jamróz, Wiktor Komisarczyk, Mateusz Drążyk, Mikołaj Bartocha, Maciej Dąbrowski.- Opiekun Dariusz Dąbrowski.

©ZPO 1 we Włoszczowie