01 Paź

Mamy szkolną strefę relaksu!

Po ponad trzymiesięcznych zmaganiach zakończyliśmy prace związane z realizacją projektu „Weź kasę i zrób”. Uczniowie naszej szkoły mogą się cieszyć szkolną strefą relaksu. Póki za oknem słońce można delektować czas międzylekcyjny na wypoczynkach z palet.

Po zakończeniu remontu szkoły strefa relaksu zostanie przeniesiona do wcześniej planowanego miejsca.

W projekcie wzięło udział 18 wolontariuszy z klas 8c i 8d. Akcję koordynowały nauczycielki: Justyna Pyka i Ewelina Martoś-Wyrwał.

01 Paź

„Jedynka łączy pokolenia”

29 września 2018r. odbył się IV Rowerowy Rajd Międzypokoleniowy „Jedynka łączy pokolenia”. Tegoroczna edycja wpisana była w akcję „Sto kilometrów na stulecie niepodległości”.
Uczestnikami rajdu, tak jak w latach poprzednich, byli rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci „Jedynki”.
Trasa wyprawy biegła m.in. przez Ostów, Ludynię, Rząbiec do Konieczna, gdzie uczestnicy mieli czas na dłuższy odpoczynek i poczęstunek.

Inicjatorem rajdu, po raz kolejny była p. Anna Drążyk i Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie.

01 Paź

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Test umiejętności mnożenia uczniowie naszej szkoły sprawdzali nie tylko u swoich koleżanek i kolegów, ale też u… nauczycieli i rodziców. Uczniowskie patrole odwiedziły również okoliczne urzędy, by i tam sprawdzić wiedzę matematyczną pracowników. W nagrodę za prawidłowo rozwiązane zadanie, oprócz satysfakcji, można było otrzymać pamiątkowy certyfikat.

Koordynatorami szkolnych obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były matematyczki: Justyna Gąsior, Justyna Kaczor i Urszula Kurzyńska.