08 Paź

IV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W ramach IV EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU ,, Bądź aktywny’’ w naszej szkole odbyło się szereg imprez popularyzujących różne dyscypliny sportowe.
Rozegrano mecze piłki nożnej chłopców pomiędzy reprezentacjami klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej. Tryumfowało gimnazjum wynikiem 6:1. W rywalizacji klas VII z VI wygrali nieznacznie siódmoklasiści 5:4.
Doszło także do pojedynku siatkarskiego w którym nauczyciele pokonali szkolną reprezentację dziewcząt 2:0
Odbył się również bieg przełajowy na dystansie około 1000m,  w którym zwyciężył Kacper Jamróz  przed  Maćkiem Dąbrowskim i Marcinem Mosiejowskim, a w biegach na dystansie 60m, bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Machnik. Ponadto to, uczniowie mieli również możliwość konkurować w skoku w dal.

©ZPO1 we Włoszczowie

08 Paź

Sukces Karoliny w Wojewódzkim Turnieju Szachowym!

3 października bieżącego roku uczniowie klas 4-6 wzięli udział w Wojewódzkim Szkolnym Turnieju Szachowym  w Kielcach. Turniej organizowany był m.in. przez  Świętokrzyskiego Kuratora  Oświaty  pana Kazimierza  Mądzika  oraz Świętokrzyski Związek Szachowy, a patronat  honorowy nad wydarzeniem objęły: Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska oraz Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek. Cele konkursu to: promocja sportu szachowego oraz popularyzacja gry w szachy wśród dzieci i młodzieży szkolnej jako alternatywa spędzania wolnego czasu. Rywalizacja odbywała się w grupach, odrębnie dla dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany był  systemem szwajcarskim, każdy uczestnik rozgrywał siedem rund po 10 minut na całą partię. W grupie dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Koćwin (klasa 5d), która zajęła III miejsce w województwie.

Uczniowie, którzy pojechali na turniej po raz kolejny udowodnili, że  nie boją się wysiłku umysłowego i wiedzą, w jaki sposób spędzać wolny czas. Szachy to ich pasja, którą starają się rozwijać w wolnych od nauki chwilach.

Gratulujemy Karolince. Całej ekipie szachistów życzymy sukcesów w kolejnych turniejach szachowych.

08 Paź

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2018r. w naszej szkole był obchodzony Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, w ramach którego odbył się konkurs  „Krzyżówka w języku angielskim”.  W konkursie tym wzięli udział uczniowie z klas 5, 7 i 8 oraz 3 klasa gimnazjum. Mistrzami krzyżówki z klasy 5 okazali się: Natalia Nowak, Zuzanna Bujak, Dominika Rak, Aleksandra Miśtal, Oliwia Michałek, Wiktoria Pytel (klasa5e), Kamil Smolarczyk i Piotr Obarzanek (klasa 7a), natomiast z 3 klasy gimnazjum: Michał Hudobski, Jakub Marcinkowski, Zuzanna Zasada, Zuzanna Grabiec (klasa  3b) oraz Mateusz Wrenk (klasa 3c).

Poza tym uczniowie na lekcji języka niemieckiego zapoznali się z różnorodnością językową i kulturową krajów niemieckojęzycznych.

W ramach Dnia Języków Obcych odbyła się projekcja filmu anglojęzycznego o Szkocji dla uczniów gimnazjum.

25 września 2018r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w IV Międzyszkolnym Konkursie Tłumaczeniowym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Sikorskiego  we Włoszczowie. Michał Hudobski (klasa 3b) i Ilona Ciesielska (klasa 3a) zajęli II miejsce z języka angielskiego, natomiast z języka niemieckiego Amelia Bartos i Dominika Krawczyk (klasa 3b) zajęły III miejsce.

Gratulujemy!

08 Paź

Projekt „Urodziny Niepodległej”

W tym roku świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Zadaniem szkoły jest uczenie młodego pokolenia szacunku i przywiązania  do symboli narodowych, naszej tradycji, dziedzictwa przodków, a także do własnej kultury, historii i języka przodków. Zawsze – nie tyko z okazji tak doniosłej  jak ta piękna rocznica.

Projekt „Urodziny Niepodległej” realizowany jest w naszej szkole już od stycznia 2018 r. do grudnia 2018r. W jego działaniach na lekcjach informatyki, zajęć dodatkowych uczniowie klas siódmych, ósmych wykonali prace techniką komputerową. Był to: plakat społeczny infografika, kolaż, film.

Cześć prac wzbogacona została  grafiką wykonaną na konkurs informatyczny organizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Poświęcone zostały tematyce naszej ojczyźnie. Prezentujemy je na zamieszczonym poniżej filmiku wykonanym  przez uczennice klasy 7c pod kierunkiem nauczyciela Elżbiety Grzybek.

Zapraszamy do jego obejrzenia.