29 Gru

27 grudnia 2018r. w wypadku drogowym zginął Robert Werle – wieloletni prezes Automobilklubu Wielkopolski, wiceprezes Polskiego Związku Motorowego, przewodniczący Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Od lat związany był z organizacją Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

20 Gru

„Broda Heroda”

Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. Pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby…

W świąteczny nastrój klasy 1-3, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zaproszone przedszkolaki z filii Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie wprowadziło wyjątkowe przedstawienie jasełkowe „Broda Heroda” przygotowane przez uczniów klasy 2d pod kierunkiem S. Agaty Krysińskiej i p. Lidii Macherskiej.  Po raz kolejny, w sposób zupełnie odmienny niż dotychczas, mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa i odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

W jasełka włączyła się również grupa uczniów realizujących pod kierunkiem p. Jadwigi Cegieły i p. Ilony Skiby projekt „Wygraj z nudą”,  która zatańczyła układ do ludowej pieśni żydowskiej „Hawa nagila”.

Przepiękna inscenizacja napełniła wszystkich świąteczną radością i sprawiła, że wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Serdeczne podziękowania rodzicom uczniów klasy 2d za zaangażowanie w realizację przedstawienia,  a zwłaszcza p. Ewie Pasoń za przepiękną scenografię.

20 Gru

Spełniliśmy 131 marzeń!

Zakończył się pierwszy etap 14.edycji powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”, której organizatorem jest nasza szkoła. Tym razem udało się spełnić 131 marzeń. A wszystko to dzięki całej rzeszy zaangażowanych osób: uczniów, przedszkolaków, nauczycieli, przedstawicieli lokalnych władz, zakładów pracy i sponsorów prywatnych. Naszą inicjatywę wsparli darczyńcy nie tylko z Włoszczowy i okolic, ale też z wielu innych polskich miast oraz Polacy mieszkający poza granicami kraju. Piękne prezenty powstały też oczywiście w „Jedynce” oraz w filii szkoły w Łachowie. W sumie uczniowie i nauczyciele zrealizowali 15 marzeń.

Drugi etap akcji będzie miał miejsce w lutym 2019 r. Organizatorzy wzorem lat ubiegłych przygotowują imprezę-niespodziankę dla podopiecznych akcji. Po jej zakończeniu podana zostanie lista darczyńców, którym w imieniu obdarowanych dzieciaków z całego serca dziękujemy!

19 Gru

Jasełka w Łachowie

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, magiczny… Czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. W oczekiwaniu na święta, 19 grudnia 2018r. w filii w Łachowie odbyło się przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło w atmosferę najpiękniejszych w roku świąt.

Obecność dyrekcji, nauczycieli i rodziców sprawiła, że spotkanie to było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wzruszeń.

18 Gru

XI Gwiazdkowy Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt

12 grudnia w hali sportowej w Kluczewsku odbył się XI Gwiazdkowy Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko.
W zawodach wzięły udział cztery drużyny:
PG nr.1 Włoszczowa
PG nr.2 Włoszczowa
ZPS Dobromierz
ZPS Kluczewsko
Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiały się następująco: PG Nr 1 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2, PG Nr 2 Włoszczowa – ZPS Dobromierz 1:2, ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0, PG Nr 1 Włoszczowa – PG Nr 2 Włoszczowa 2:1, PG Nr 2 Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 0:2, ZPS Dobromierz – PG Nr 1 Włoszczowa 1:2,.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. ZPS Kluczewsko
2. PG Nr 1 Włoszczowa
3. ZPS Dobromierz
4. PG Nr 2 Włoszczowa
Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny w składzie: Joanna Świeboda, Zuzanna Zasada, Natalia Dumin, Julia Starczewska, Maja Sobótka, Karina Bąba.

14 Gru

„Wygraj z nudą 3” – czas podsumowań!

W minionym tygodniu odbyły się ostatnie zajęcia pozalekcyjne pod nazwą „Wygraj z nudą 3!”, które prowadzone były od połowy października br. w ramach projektu współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa, a realizowanego przez Fundację ZPO nr 1.

W ramach zadania zrealizowano następujące zajęcia:

„Bezpiecznie przez życie”koło czytelniczo – aktorskie

Uczestniczyły w nich  grupy uczniów klas II i IV szkoły podstawowej. Zajęcia prowadziły panie: Anna Drążyk, Katarzyna Kuzincow i Agnieszka Skrobisz. W czasie spotkań dzieci układały opowiadania dotyczące różnych aspektów bezpieczeństwa,  odgrywały scenki, ćwiczyły dykcję oraz doskonaliły umiejętność głośnego czytania i interpretowania tekstów. Uczyły się asertywności, wyrażania uczuć i emocji oraz kształciły umiejętność bezpiecznego zachowania się w różnych życiowych sytuacjach. Wszystko to miało służyć właściwemu zagospodarowaniu czasu wolnego. Efektem pracy uczestników koła jest książeczka pt. „Bezpiecznie przez życie”, zawierająca zbiór twórczych historii traktujących o bezpieczeństwie. Dzieci promowały opowiadania w czasie spotkań z przedszkolakami oraz warsztatów zorganizowanych przez opiekunów koła w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie w ramach sobotniej „Bajkolandii”. W czasie zajęć powstał też  krótki montaż o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa na motywach baśni J. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”, który przedstawiony został przedszkolakom. Na potrzeby zajęć zakupiono m.in.: książeczki o tematyce bezpieczeństwa, edukacyjne gry planszowe, stroje sceniczne – wszystko po to, aby dzieci mogły w atrakcyjny sposób, poprzez zabawę uczyć się trudnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem i asertywnością.

„Czarodziejska moc muzyki” – koło muzyczno – ruchowe

Zajęcia koła „Czarodziejska moc muzyki” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas I – III. Prowadzone były przez panie: Jadwigę Cegiełę oraz Ilonę Skibę. Uczniowie dwa razy w tygodniu uczestniczyli w różnorakich formach umuzykalniających, a także wspierających koordynację  muzyczno – ruchową. Podczas zajęć dzieci doskonaliły umiejętność śpiewania, zabaw rytmicznych i tanecznych, gry na instrumentach perkusyjnych. Grały również na dzwonkach chromatycznych popularne melodie „Wlazł kotek na płotek”,  „Kurki trzy”, „W murowanej piwnicy”, a także fragmenty ulubionych kolęd. Opracowano układ taneczny do ludowej pieśni żydowskiej śpiewanej na święta „Hawa  nagila”, co w tłumaczeniu znaczy „Radujmy się”. Taniec ten zostanie zaprezentowany rodzicom  i gościom dnia 19 grudnia 2018 r.  podczas Jasełek, a także dla społeczności szkolnej dnia 20 grudnia. Udział  w zajęciach umożliwił  pełniejszą integrację między zespołami klasowymi, był czasem radości i odprężenia, a tym samym atrakcyjnym sposobem na spędzanie w aktywny sposób wolnego czasu. Na potrzeby zajęć zakupiono m. in.: instrumenty perkusyjne, stroje sceniczne oraz kolorowe kapelusze: dla dziewcząt – różowe, a dla chłopców czarne.

„Pozytywnie – kreatywnie”koło plastyczno-techniczne

Zajęcia koła prowadzone były przez panią Joannę Cieślak – Bulską. Pod jej opieką uczniowie rozwijali swoje zainteresowania plastyczne w innych warunkach niż podczas zajęć dydaktycznych. Głównym celem, oprócz zagospodarowania wolnego czasu i szeroko rozumianej profilaktyki, było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczniów, ich wyobraźni oraz twórczego myślenia. Było to możliwe dzięki pobudzaniu ich kreatywności oraz doskonaleniu sprawności manualnych. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy wyzwalała u dzieci radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia. Różnorodność tematyczna zajęć stworzyła możliwość do eksperymentowania poprzez łączenie wielu technik plastycznych, barw oraz stosowania różnych materiałów. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wykonywanie ozdobnych stroików świątecznych, bombek i ubieranie choinek. Prace uczniów wykonywane podczas zajęć były eksponowane na gazetce szkolnej w świetlicy w budynku B szkoły podstawowej. Na potrzeby zajęć zakupiono m.in. przybory plastyczne oraz korkową tablicę stojącą.

Wszystkie zajęcia cieszyły się ogromną popularnością, a zainteresowanie było tak duże, że niektórzy uczestnicy i ich rodzice pytali o następną edycję projektu.

14 Gru

„Razem przeciwko AIDS”

14 grudnia 2018r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie  odbył się IX Powiatowy Konkurs „Razem przeciwko AIDS”.

W kategorii gimnazjów na podium stanęli  uczniowie naszej szkoły. Michał Hudobski (klasa 3b) zajął I miejsce, a Amelka Bartos (klasa 3b) – III miejsce.

Celem konkursu było podwyższenie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami i AIDS oraz świadomości, że unikanie zachowań ryzykownych jest najlepszą ochroną przed zakażeniem.

Organizatorem  konkursów było I  Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Gratulujemy uczniom oraz p. Ewie Limbach, pod kierunkiem której przygotowywali się do konkursu.

11 Gru

„Zmagania Mikołajkowe z językami”

7 grudnia 2018r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w powiatowym konkursie „Zmagania Mikołajkowe z językami” w ZSP nr 3 im. St. Staszica we Włoszczowie.

Z języka angielskiego II miejsce zajęła Ilona Ciesielska, a wyróżnienie Zuzanna Oleksy, (uczennice klasy 3a).

Natomiast z języka niemieckiego II miejsce zajęła Marta Żołnierczyk, a wyróżnienie zdobyły Dominika Krawczyk i Amelia Bartos z( klasy 3b).

Uczennice zostały przygotowane przez M. Jedliczkę z języka angielskiego, a z języka niemieckiego przez M. Smagę.

Gratulujemy!