30 Sty

Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego

7 stycznia nauczycielki świetlicy szkolnej szkoły podstawowej w budynku A: Halina Krawczyk, Ewelina Martoś – Wyrwał oraz Martyna Smaga rozstrzygnęły konkurs świetlicowy na Najpiękniejszą kartkę świąteczną.

W konkursie licznie wzięli udział uczniowie przebywający w świetlicy. Komisja miała nie lada problem  z wyborem najciekawszej kartki. Wszystkie kartki były bardzo oryginalne i staranne, a niektóre z nich zaskakiwały pięknymi życzeniami.

Ostatecznie wyłoniono laureatów:

I m.    – Zuzanna Kuśmierczyk klasa 4b

II m.  – Anna Wawrzykowska klasa 4 b

II m. – Marzena Rajek klasa 4 b

III m. – Michalina Rutkowska klasa 4 c

III m. – Angelika Stolarczyk klasa 4 b

wyróżnienie – Aleksander Ziental klasa 2 a.

Kartki nagrodzonych uczniów zostały wyeksponowane na gazetce ściennej w świetlicy, a samych zwycięzców nagrodzono drobnymi upominkami rzeczowymioraz słodkościami.

Gratulujemy!

28 Sty

„Piękna nasza Polska cała” – podsumowanie projektu

 

 

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie z  klasy 2a uczestniczyli w innowacyjnym Międzynarodowym projekcie pod nazwą „Piękna nasza Polska cała”. Od września 2018 roku do stycznia 2019 roku wykonały łącznie 13 z 20 zadań, dzięki którym zdobyły ogromną wiedzę o swojej Ojczyźnie i jej historii. Udział w projekcie był niezwykłą lekcją patriotyzmu dla uczniów. Był też piękną i jakże potrzebną przygodą mówiącą dziecięcym językiem o sprawach najważniejszych.

 

Na szczególne podkreślenie zasługuje również wkład jaki w realizację projektu wnieśli rodzice, babcie i przyjaciele klasy. Po sprawozdaniu z realizacji projektu od  organizatorów otrzymają- Certyfikat dla szkoły i Certyfikat dla klasy.

Anna Błaszczyk wychowawca klasy 2a

18 Sty

„Jedynka” dla WOŚP

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w organizację włoszczowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta już od rana kwestowało 25 wolontariuszy z Jedynki pod opieką nauczycieli. Zebrali oni w sumie 8451,96 złotych. Najskuteczniejsze okazały się Martyna Budzowska, Wiktoria Rayska, Julia Sinkiewicz i Ilona Ciesielska. Każda z nich w swojej puszce zgromadziła ponad 650 złotych. Ogromną rolę w dniu finału odegrali harcerze z 10 Drużyny Harcerskiej przy ZPO1 we Włoszczowie – pomagali w organizacji loterii fantowej oraz w przygotowaniu poczęstunku dla wolontariuszy i artystów. Uczniów Jedynki nie zabrakło też na scenie. Zasilili oni szeregi tancerzy i wokalistów,  prezentujących swoje umiejętności przed publicznością. Tradycyjnie już nauczyciele z naszej placówki byli członkami włoszczowskiego sztabu WOŚP. W tym gronie po raz kolejny znalazły się panie: Agnieszka Brzdąk, Katarzyna Kuzincow  i Agnieszka Szczepara-Dynus. Szkolnymi koordynatorkami były panie Paulina Kościołek oraz Ewelina Orlińska – Rayska. W dniu finału sztab wsparła też gimnazjalistka Zuzanna Grabiec, która pomagała w przeprowadzeniu licytacji.

Wolontariusze: Julia Lipniak, Wiktoria Barcicka, Kamil Oleksy, Zuzanna Oleksy, Joanna Świeboda, Gabriela Orlikowska, Aleksandra Janus, Hanna Maciejczyk, Wiktoria Rayska, Amelia Bartos, Julia Starczewska, Piotr Kaczor, Marta Żołnierczyk, Roksana Bujak, Dominika Kuchna, Zuzanna Burdzińska, Antonina Pytlewska, Karolina Jarząb, Julia Sinkiewicz, Martyna Budzowska, Dominika Rak, Róża Szczecińska, Ilona Ciesielska, Marek Ciesielski, Marcin Jamróz                               .

Opiekunowie: Ewa Limbach, Edyta Oleksy, Ewa Orlikowska, Emilia Maciejczyk, Ewelina Orlińska – Rayska, Iwona Ciosek, Justyna Kaczor, Monika Sinkiewicz, Małgorzata Stryjewska, Magdalena Rak, Sylwia Ciesielska.