28 Mar

„MASTER CHEF JEDYNKI 3”

Świetlica PG zaprasza  trzyosobowe zespoły szkoły podstawowej (kl. 7 i 8) do trzeciej edycji konkursu  „Master Chef Jedynki”.

Konkurs odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. w świetlicy PG o godz. 11.00.

Tematyka: „Ziemniaczane inspiracje”.

Konkurs polega na przygotowaniu dowolnej potrawy z ziemniaków z uwzględnieniem elementów dekoracji roślinnej stołu w stylu country (wiejskim).

Trzy najlepiej wykonane prace zostaną zgłoszone do eliminacji IV edycji KONKURSU GASTRONOMICZNO – FLORYSTYCZNEGO  w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 we Włoszczowie. Komisja konkursowa po ocenie prac wybierze najlepsze drużyny do etapu drugiego, który przeznaczony jest tylko dla 6 drużyn.

Drużyny można zgłaszać do 1 kwietnia 2019 r. w świetlicy PG.

Więcej informacji o konkursie u pań: Justyny Pyki i Eweliny Martoś-Wyrwał.

28 Mar

Sukces w Ogólnopolski Turnieju Językowym!

27 marca 2019 r. Zuzanna Oleksy i Magdalena Zbierańska (3a gim.) oraz Miłosz Proch i Kuba Kaczor (kl. 8b) reprezentowali naszą szkołę w  Ogólnopolskim Turnieju Językowym, organizowanym przez I LO we Włoszczowie.

Uczniowie zmierzyli się z trudnymi zagadnieniami teoretyczno-literackimi oraz językowymi w testach: „Czytam, więc rozumiem…” oraz „Konkurs poprawnych norm i form”. Następnie wysłuchali wykładu  P. Zbróga  – językoznawcy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz brali udział w językowych zabawach.

Nasi  przedstawiciele wykazali się dużą wiedzą językową  –  w „Konkursie poprawnych norm i form” Zuzanna Oleksy uzyskała III miejsce, a Miłosz Proch – wyróżnienie.

Gratulujemy uczniom i ich polonistkom: U. Słowik i E. Oleksy.