30 Kwi

Witaj majowa jutrzenko…

30 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli program artystyczny z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Uczestnicy poznali główne założenia Konstytucji 3 maja i sylwetki jej twórców oraz burzliwą historię samego święta. Tym razem publiczność  mogła też sprawdzić swoją wiedzę na temat konstytucji w interaktywnym quizie, który okazał się interesującym punktem programu.

Uroczystość  przygotowali gimnazjaliści z kl. 3d i 3a pod kierunkiem p. Urszuli Słowik.

27 Kwi

Zielona szkoła 2019

W dniach 26 -30 kwietnia 2019r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Ratusznik, p.Eweliny Orlińskiej – Rayskiej i p. Zbigniewa Cholerzyńskiego uczestniczą w zajęciach zorganizowanych w ramach „Zielonej szkoły” w Ośrodku „Kulka” na Mazurach. W ciągu pięciu dni odbędą podróż dookoła świata. Sumo i karaoke, ćwiczenia francuskich lotników, graffiti na Murze Berlińskim, alpejska ścianka, balans na tafli Balatonu, misja polskich kryptologów, Indiańskie celne oko, brazylijski karnawał, kierunek Kilimandżaro, wieczór na Saharze, nocna wyprawa pod piramidy, survival w buszu, przejażdżka ulicami Sydney to tylko niektóre z zaplanowanych zajęć dla naszych uczniów.

Fot. ZPO1 we Włoszczowie
25 Kwi

Tydzień z patronem szkoły

Znalezione obrazy dla zapytania piłsudski

8-15 maja 2019r. – TYDZIEŃ Z PATRONEM SZKOŁY  

Zapraszamy do udziału w konkursach:

Konkursy międzyklasowe:

  • Przygotowanie gazetki okolicznościowej dotyczącej sylwetki patrona szkoły i umieszczenie jej w przydzielonych salach – klasy IV-VIII – termin: do 10 maja 2019 r.
  • Opracowanie w formie plakatu życzeń dla szkoły z okazji Święta Szkoły – klasy I-III (format: nie mniejszy niż A4) – termin: do 10 maja 2019 r.

Konkursy w grupach uczniowskich:

  • Przygotowanie plakatów prezentujących sylwetkę Józefa Piłsudskiego i/lub Szkołę Podstawową nr 1 we Włoszczowie – klasy VII-VIII – termin: do 8 maja 2019 r.

Konkursy indywidualne:

  • Napisanie wiersza okolicznościowego przedstawiającego sylwetkę Józefa Piłsudskiego i/lub Szkołę Podstawową nr 1 we Włoszczowie (uczeń redaguje krótki wiersz, którego objętość dla klas I wynosi co najmniej 5 wersów, dla klas II – co najmniej 8 wersów, dla klas III – co najmniej 10 wersów) – termin: do 13 maja 2019 r.
  • Przygotowanie pracy plastycznej pod hasłem „Nasz patron” (zadaniem uczniów jest wykonanie w dowolnej technice pracy w formacie A4; prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VII) – termin: do 13 maja 2019 r.
  • Zaprojektowanie techniką komputerową plakatu promującego Szkołę Podstawową nr 1 we Włoszczowie – klasy IV-VIII (projekty należy przygotować w formie wydruku) – termin: do 13 maja 2019 r.
  • Zaprezentowanie wiedzy w ramach XXVIII konkursu szkolnego „Życie i działalność patrona szkoły – Józefa Piłsudskiego” – klasy IV-VIII – termin: do 13 maja 2019 r.

Koordynatorzy: Anna Drążyk, Jacek Kościński, Katarzyna Kuzincow, Emilia Maciejczyk, Małgorzata Skoczek

19 Kwi

„Łączy nas pamięć”

Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie pod kierunkiem p. Agnieszki Brzdąk wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim, które miało miejsce 19 kwietnia 1943 roku.

W tym roku przypada 76. Rocznica powstania, a także 100. rocznica urodzin i 10. rocznica śmierci Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta, który w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów.

Na ulicach Włoszczowy uczniowie wręczali papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

Organizatorem akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

17 Kwi

Tydzień Europejski

W dniach od 25 do 29 marca 2019 r. jak co roku w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Europejski. Korytarze zostały udekorowane różnorodnymi plakatami, zdjęciami i flagami, które przybliżyły nam wiadomości na temat krajów europejskich.

W ramach Tygodnia zostały zorganizowane konkursy z języka angielskiego i niemieckiego:

konkurs ortograficzny z języka angielskiego ‘English Spelling Contest’ dla klas 8 i 3PG (koordynator: M. Jedliczka)

I miejsce – Ilona Ciesielska (klasa 3a PG)

II miejsce – Oliwia Karendał (klasa 3d PG)

III miejsce – Michał Hudobski (klasa 3b PG)

konkurs leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego dla klas 7 (koordynator: S. Ciesielska)

I miejsce – Julia Ścisłowska (klasa 7c)

II miejsce – Kamil Pytel (klasa 7c)

III miejsce – Igor Mrożek (klasa 7b)

konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas 6 (koordynator: E. Orlikowska)

I miejsce – Filip Olczyk (klasa 6a)

II miejsce – Przemysław Mularczyk (klasa 6a)

konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas 5 (koordynator: P. Kościołek)

I miejsce – Karolina Koćwin (klasa 5d), Ola Turczyńska (klasa 5), Oliwia Michałek (klasa 5e)  II miejsce – Igor Podstawka (klasa 5d)

III miejsce – Julia Nowak (klasa 5e)

konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas 4 (koordynator: M. Świercz)

I miejsce – Maksymilian Sobański (klasa 4d)

II miejsce – Eryk Prokopowicz (klasa 4d)

III miejsce- Lena Gołda (klasa 4c).

Również z języka niemieckiego został przeprowadzony konkurs o wiedzy krajach niemieckojęzycznych dla klas 8 i 3 PG (koordynator: P. Hylaszek). Poza tym uczniowie wzięli udział w konkursie na wykonanie słownika obrazkowego z języka niemieckiego (koordynator: M. Smaga).

W czasie Tygodnia Europejskiego uczniowie naszej szkoły z kółka teatralnego ‘Sparks’ odegrali bajkę ‘Jaś i Małgosia’ (‘Johnny and Maggie’) w języku angielskim (koordynator: M. Jedliczka). Uczniowie sami wykonali dekoracje sceniczne.

15 Kwi

Ósmoklasiści piszą egzamin!

83 uczniów klas ósmych rozpoczęło trzydniowy okres zdawania egzaminów, które mają dać im przepustkę do kolejnych szkół.

Dziś uczniowie piszą egzamin z języka polskiego,  jutro  z matematyki, a w środę zmierzą się z językiem angielskim.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.  Wynik egzaminu uczniowie poznają 14 czerwca.

Trzymamy kciuki za ósmoklasistów!

15 Kwi

Stypendyści Burmistrza

12 kwietnia 2019 r. podczas gminnych uroczystości upamiętniających 79. rocznicę zbrodni katyńskiej i 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej burmistrz Grzegorz Dziubek wręczył stypendia najzdolniejszym gimnazjalistom z Gminy Włoszczowa.

Wśród 23 wyróżnionych znalazło się 11 uczniów naszej szkoły:

  1. Amelia Bartos
  2. Ilona Ciesielska
  3. Michał Hudobski
  4. Kacper Jamróz
  5. Aleksandra Janus
  6. Jakub Jasnos
  7. Dominika Krawczyk
  8. Mateusz Łaskawski
  9. Izabela Michalska
  10. Zuzanna Oleksy
  11. Adam Prokop

Gratulujemy!

15 Kwi

XIX Turniej Jednego Wiersza… – III miejsce Karoliny Kowalskiej

6 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Szczekocinach odbyło się podsumowanie XIX Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Wespazjana Kochowskiego”. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział  w tym konkursie twórczości poetyckiej adresowanym do kilku grup wiekowych.

W gronie nagrodzonych poetów znalazła się nasza uczennica – Karolina Kowalska  (klasa 3d) jako zdobywczyni III miejsca. Jury konkursu doceniło jej wiersz w kategorii: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Podczas ceremonii rozdania nagród Karolinie towarzyszyła jej rodzina i polonistka – U. Słowik.

Karolinie gratulujemy sukcesu i życzymy rozwijania talentu poetyckiego.

15 Kwi

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Tegoroczny Tydzień Kultury Chrześcijańskiej koncentrował się wokół Wielkiego Postu, Wielkanocy i pamięci o Janie Pawle II.

W ramach tego Tygodnia odbyły się następujące konkursy:

Konkurs recytatorski:

klasy 4 – 6 SP – wiersze o Janie Pawle II

I m. – Lena Kancerek (klasa 4a)

II m. – Piotr Kaczor (klasa 5b), Julia Lipniak (klasa 5b), Joanna Suliga (klasa 5b),

III m. – Jan Suliga (klasa 4b), Jakub Szymczyk (klasa 4d)

klasy 7-8 SP i 3 PG – twórczość Karola Wojtyły

I m. – Amelia Bartos (klasa 3b), Emilia Drążyk (klasa 8b)

II m. –  Julia Starczewska (klasa 3b), Magdalena Ślęzak (klasa 7a)

Konkurs wiedzy ogólnej religijnej:

klasy 4 – 6 SP

I m. – Karolina Koćwin (klasa 5d)

II m. – Julia Lipniak (klasa 5b), Joanna Suliga (klasa 5b)

III m. – Wiktoria Musiał (klasa 6a)

klasy 7-8 SP i 3 PG

I m. – Emilia Dyrek (klasa 8b)

II m.- Maja Sobótka (klasa 8b)

III m. – Filip Ślusarczyk (klasa 3c)

Konkurs piosenki religijnej:

klasy 4 – 6 SP

I m. – Hanna Maciejczyk (klasa 5b)

II m. – Julia Dyrek (klasa 4a), Milena Pyka (klasa 6a)

III m. – Lena Kancerek (klasa 4a), Zuzanna Warzyńska (klasa 6c)

wyróżnienie: Julia Popko (klasa 5e), Barbara Smolarczyk (klasa 4a), Anna Ślęzak (klasa 4a)

klasy 7-8 SP i 3 PG

I m. –  Aleksandra Janus (klasa 3b)

II m. – Natalia Gąsior (klasa 8b), Karolina Jarząb (klasa 8c)

III m. – Marcelina Koćwin (klasa 7a), Antonina Pytlewska (klasa 8c)

Konkurs plastyczny – „Kartka Wielkanocna”

klasy 4 – 6 SP

I m. – Lidia Śmigielska (klasa 4a)

II m. – Tymoteusz Plebanek (klasa 5e)

III m. – Amelia Maciejczyk (klasa 4b), Maria Pyka (klasa 5c)

klasy 7-8 SP i 3 PG

I m. – Emilia Drążyk (klasa 8b), Michał Kościński (klasa 3b)

II m. – Emilia Dyrek (klasa 8b), Maciej Trojszczak (klasa 7c)

III m. – Aleksandra Janus (klasa 3b), Julia Ścisłowska (klasa 7c)

Dziękujemy za pracę w komisji konkursowej p. Małgorzacie Stryjewskiej i p. Pawłowi Grzybczykowi.

Uczestnikom konkursów bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.