06 Cze

Mistrzowie Polski w BRD!

W dniach 4-6 czerwca 2019r. w Mikluszowicach odbył się finał krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym,

Mistrzem Polski w kategorii szkoła podstawowa (dzieci powyżej 12 lat) i III klasy gimnazjum została drużyna naszej szkoły w składzie: Zuzanna Oleksy, Lena RakKuba Kaczor.

Druga nasza drużyna – Piotr KaczorJoanna SuligaWiktoria JandułaKajetan Sztuka – w kategorii dzieci w wieku 10 – 12 lat zajęła 8. miejsce.

Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi – p. Marcinowi Sztuce!

06 Cze

Sukces uczniów w konkursie „Moja dobra książka”

Dnia 2 czerwca 2019r. w ramach włoszczowskiej Familiady podsumowano konkurs czytelniczo – literacki „Moja dobra książka”, zorganizowany przez fundację CEdR. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas IV-VI:

  • I miejsce – Maksymilian Sobański (klasa 4d).

W kategorii klas VII-VIII:

  • II miejsce – Magdalena Ślęzak (klasy 7a)
  • III miejsce – Roksana Cholerzyńska (klasy 7a)
  • wyróżnienie: Marcelina Koćwin (klasy 7a), Oskar Sufin (klasy 7a)

Uczniowie swoje prace przygotowali pod kierunkiem pań: Katarzyny Kuzincow i Edyty Oleksy.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

06 Cze

Najsympatyczniejsi w Krajnie!!

Laureaci II miejsca w konkursie na „Najsympatyczniejszą klasę pierwszą”
w powiecie włoszczowskim, czyli klasa 1c oraz klasa 1b pojechały się na wycieczkę do Krajna. Był to prezent od rodziców z okazji Dnia Dziecka. W ciągu dwóch godzin odbyliśmy podróż do najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Zobaczyliśmy najwspanialsze budowle i dzieła stworzone przez naturę w miniaturze: Bazylikę
z Placem Świętego Piotra w Watykanie, Koloseum w Rzymie, wrzucaliśmy monety na szczęście do fontanny Di Trevi, zobaczyliśmy znany z filmów Walta Disney’a Zamek Kopciuszka. Ciekawa historia towarzyszyła powstaniu Tadź Mahal w Indiach. Kolejnym punktem naszej wycieczki była miniaturowa Ziemia Święta. Symbole Stanów Zjednoczonych to Statua Wolności, obok której znajduje się – Biały Dom.
W Londynie zsynchronizujemy nasze zegarki z Big Benem, w Paryżu zrobiliśmy zdjęcie pod Wieżą Eiffla, na tle Katedry Notre Dame i Łuku Triumfalnego. Zbliżając się już do szczytu wzgórza, nie pominęliśmy Katedry Matki Bożej z Aparecidy
w Brasílii. Na szczycie odkrywamy skarby starożytnego Egiptu: Świątynię Ramzesa II w Abu Simbel i pilnowaną przez Sfinksa Piramidę Cheopsa. Potem Czekały atrakcje w Lunaparku. W drodze powrotnej odbyliśmy spotkanie z najstarszym pomnikiem przyrody, jakim jest dąb „Bartek” w Zagnańsku. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.