31 Sty

Kocham Cię Babciu, Dziadziusiu kocham Cię!

Dnia 24 stycznia uczniowie klasy 2c zaprosili do szkoły swoje kochane babcie i dziadziusiów, aby uczcić ich święto. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Iwona Gieroń, która przywitała ciepłymi słowami licznie przybyłych gości. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły specjalny program artystyczny  tematycznie związany  z tymże świętem.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Występy rozpoczęliśmy wzruszającym tańcem śnieżynek do pieśni Leonarda Cohena „Hallelujah”. Wiele śmiechu i radości wzbudziła parodia „Rzepki” z wykorzystaniem znanych i lubianych  współczesnych piosenek. Obszerny montaż słowno-muzyczny przeplataliśmy scenkami i skeczami tematycznymi. Na zakończenie tej części wszyscy zagraliśmy na fletach „Sto lat”. Nieziemsko zaprezentowały się dziewczynki w długich, czerwonych spódnicach, pąsowym kwiatem we włosach w gorącym, hiszpańskim flamenco. Następnie w przepięknej scenografii goście obejrzeli przedstawienie pt „Kopciuszek”. Ogromny aplauz rozległ się, kiedy wjechał książę w cudnej karecie. Obdarowaliśmy też naszych bliskich drobnymi upominkami.

Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować za trud wkładany w  wychowanie. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

W przerwie spektaklu zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek w postaci „szwedzkiego stołu”, na którym znalazły się smakowite  ciasta, ciasteczka, babeczki, roladki oraz ciepłe i zimne napoje.

Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za pyszny poczęstunek oraz piękne stroje i rekwizyty, które nadały całości teatralnego  charakteru.

J. Reperowicz

27 Sty

Bal karnawałowy w Łachowie

Bal karnawałowy to miła tradycja w naszej szkole i przedszkolu. Tegoroczna zabawa również dostarczyła dzieciom wiele radości. Uczniowie i przedszkolacy przebrani w piękne, karnawałowe stroje świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała ich do tańca. Chwile odpoczynku przeznaczone były na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i pozostawił niezapomniane wrażenia. Wszystko co dobre szybko się kończy, ale kolejny bal karnawałowy już za rok. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie strojów oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci.

22 Sty

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji Ich święta, dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. Joanny Cieślak-Bulskiej przygotowały ciekawe przedstawienie. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Licznie przybyli goście z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły Im specjalnie przygotowane prezenty.

 

22 Sty

Spotkanie z leśnikami

Choć tegoroczna zima nie należy do najsroższych, to jednak dla ptaków jest to okres, w którym trudno jest im zdobyć dostateczną ilość pożywienia.

Dnia 22 stycznia naszą szkołę odwiedzili pracownicy Nadleśnictwa we Włoszczowie: p. Małgorzata Krawczyk oraz pracownicy Służby Leśnej: p. Karol Hudobski  i p. Olgierd Zieliński, którzy przekazali wiele cennych informacji na temat dokarmiania ptaków zimą i nie tylko. Dla wielu uczniów zaskoczeniem była informacja, że nie wolno karmić ptaków wodnych (łabędzi, kaczek, gęsi) chlebem, gdyż to powoduje okrutną chorobę tzw. „anielskiego skrzydła”. Choroba powoduje deformację skrzydeł, w efekcie czego ptaki nie mogą odlecieć na zimę i często giną. Uczniowie poznali również gatunki ptaków, które najczęściej odwiedzają nasze karmniki oraz dowiedzieli się, jak samodzielnie przygotować wartościową karmę dla ptaków.

Spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa uświadomiło wszystkim, jaką rolę odgrywają ptaki w przyrodzie będąc sprzymierzeńcami człowieka w walce  z owadami szkodnikami.

Goście przybyli do naszej szkoły na zaproszenie Szkolnego Koła „Anioły ze szkoły”.

21 Sty

Zagrali w tenisa

  20 stycznia 2020 r. na hali sportowej chłopcy z klas VII-VIII rozegrali indywidualny turniej  w tenisa stołowgo. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, a następnie odbyły się półfinały w których Igor Tomasik pokonał 2:0 Karola Kusę, a Mateusz Jamróz uległ Igorowi Łysakowskiemu 0:2. W meczu o III miejsce Mateusz Jamróz pokonał Karola Kusę stosunkiem 2:1. W finale zwyciężył Igor Łysakowski pokonując 2:0 Igora Tomasika.

Organizatorem turnieju był p. Dariusz Dąbrowski.

20 Sty

„Jedynka” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy…

    Jak co roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły aktywnie włączyli się organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włoszczowie. Na ulicach miasta od rana kwestowało 25 wolontariuszy (pod opieką nauczycieli i rodziców), którzy zebrali łącznie 11909 złotych. Najskuteczniejsza okazała się Hanna Maciejczyk, która zgromadziła w swojej puszce 1325 złotych. Tuż za nią na podium znalazł się Kajetan Sztuka z kwotą 1160 złotych.

Ważną rolę tradycyjnie już odegrali harcerze z 10.Drużyny Harcerskiej „Kaktus”, działającej przy naszej szkole.  Pod kierunkiem drużynowej  p. Agnieszki Brzdąk zajęli się oni przeprowadzeniem loterii fantowej, która przyniosła dochód w wysokości 2867 złotych. Druhny i druhowie zadbali także o poczęstunek dla wolontariuszy i artystów.

Uczniów naszej szkoły nie mogło zabraknąć również na scenie -zasilili oni szeregi młodych artystów – wokalistów i tancerzy, reprezentujących Dom Kultury we Włoszczowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

W skład włoszczowskiego sztabu WOŚP weszły kolejny już raz panie Agnieszka Szczepara – Dynus oraz Katarzyna Kuzincow.

Nasi wolontariusze: Dominika Rak – 6e, Kajetan Sztuka – 6e, Piotr Kaczor – 6b, Hanna Maciejczyk – 6b, Kamil Oleksy – 7a, Wiktoria Rayska – 7c, Lena Rak – 8a, Kinga Błeszyńska – 8a, Joanna Kwiatkowska – 8a, Magdalena Ślęzak – 8a, Zuzanna Żelichowska – 8a, Magdalena Batko – 8a, Roksana Cholerzyńska – 8a, Oliwia Skiba – 8b, Liliana Musiał  -8b, Natalia Kaczkowska – 8b, Emilia Barczyńska – 8b, Julia Barczyńska – 8b, Wiktoria Wróbel – 8b, Gabriela Orlikowska – 8c, Aleksandra Jędrych – 8c, Marek Ciesielski – 8c, Maciej Trojszczak – 8c, Aleksandra Długoborska – 8c, Dawid Grabiec – 8c.

Opiekunowie(nauczyciele): Justyna Kaczor, Ewa Orlikowska, Emilia Maciejczyk, Sylwia Ciesielska, Ewelina Orlińska – Rayska, Ewa Limbach, Magdalena Rak, Paulina Kościołek.

17 Sty

Dzień Kubusia Puchatka

17 stycznia w świetlicach naszej szkoły obchodzono Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Uczniowie przynieśli maskotki oraz komiksy i książki z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Obejrzeli również film, rozmawiali o przygodach oraz kolorowali gotowe wzory postaci ze Stumilowego Lasu.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka (przypada na 18.01) jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze oraz utrwalania nawyku głośnego czytania uniwersalnych powieści. Wychowawcy świetlicy zapewnili swoim podopiecznym szereg kubusiowych atrakcji przez cały dzień.

16 Sty

W trosce o bezpieczeństwo uczniów…

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs pod hasłem „Bezpiecznie przez życie” skierowany do uczniów klas II i III. Zadaniem uczestników  było rozwiązanie testu podejmującego tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci w codziennym życiu.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Nina Pakosz (klasa 3b)

II miejsce –  Anna Suchacka (klasa 2c), Lena Frączek (klasa 3d, )Natalia Gaj (klasa 3c) Martyna Zbierańska (klasa 2a).

III miejsce – Amelia Fortunka (klasa 3d), Aleksander Ziental (klasa 3a), Roksana Gągorowska (klasa 2c), Alicja Nowak (klasa 2c), Amelia Grzesińska (klasa 2b)

wyróżnienia: Iga Stanowska (klasa 2a), Lena Stolarczyk (klasa 3d), Justyna Sobala (klasa 3d), Zuzanna Bator (klasa 3b), Szymon Pyka (klasa 3b).

Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Kuzincow.

13 Sty

Lekcja 3 – „Bezpieczne ferie”

   Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.  Najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych uczniowie klas 1-3 poznali w trakcje lekcji 3 – „Bezpieczne ferie” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. #DzieciUcząRodziców, w której uczestniczy nasza szkoła.