28 Lut

„W krainie bajek i baśni”

Dnia 27 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły: Liliana Ochenduszka (klasa 1c), Lena Kancerek (klasa 5a) oraz Mikołaj Ślęzak (klasa 7c) reprezentowali naszą szkołę w V Rejonowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „W krainie bajek i baśni”, który odbył się w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku. Uczniowie 11 szkół podstawowych z powiatu włoszczowskiego i koneckiego recytowali  fragmenty znanych baśni i bajek. Mikołaj Ślęzak został wyróżniony za interpretację  głosową współczesnej baśni napisanej przez Dorotę Terakowską pod tytułem „Córka Czarownic”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach nie tylko recytatorskich.

19 Lut

Bal karnawałowy klas 1-3

  Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 19 lutego 2019 roku.
Na hali sportowej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
Dziękujemy Radzie Rodzicom za pomoc w przygotowanie balu.
Kolejny bal karnawałowy już za rok!

14 Lut

Walentynki w naszej szkole

  14 lutego w budynku B naszej szkoły dostarczono do adresatów pocztę walentynkową. Każdy, kto chciał przekazać komuś swój wyraz sympatii, mógł skorzystać z poczty walentynkowej w świetlicy. Do specjalnie przygotowanej skrzynki uczniowie wrzucali własnoręcznie przygotowane na zajęciach świetlicowych kartki z życzeniami dla kolegów, koleżanek, dyrekcji, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Z poczty walentynkowej mogli skorzystać wszyscy uczniowie szkoły. Kartki zostały rozdane przez specjalnych wysłanników Św. Walentego.
Koordynatorkami walentynkowej akcji były nauczycielki: Agnieszka Skrobisz i Ewelina Martoś-Wyrwał.

14 Lut

„Najpiękniejsza maska karnawałowa”

10 lutego rozstrzygnięto konkurs „Najpiękniejsza maska karnawałowa” ogłoszony w świetlicach szkoły. W czasie dwóch tygodni przed feriami wychowankowie świetlic budynku A i B przy wsparciu nauczycieli wykonywali swoje maski oraz mogli poznać tradycje i  zwyczaje karnawałowe na całym świecie.

Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Konkurencja była duża, wykonane maski niezwykle oryginalne, dlatego też komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, aby wyłonić zwycięzców.

Maski były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki konkursu:

Klasy 1:

1 m. – Karolina Chruściel (klasa 1d)

2 m. – Liliana Ochenduszko (klasa 1c)

3 m. – Oliwia Saladra (klasa 1d), Nikola Kowalczyk (klasa 1a)

Klasy 2:

1 m. – Arleta Sobczyk (klasa 2a)

2 m. – Oliwia Wolniewicz (klasa 2b)

3 m. – Anna Suchacka (klasa 2c)

Klasy 3:

1 m. – Amelia Fortunka (klasa 3d)

2 m. – Amelia Kossakowska (klasa 3d)

3 m. – Szymon Pyka (klasa 3b)

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy  do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych.

Organizatorzy konkursu: wychowawcy świetlicy szkolnej budynku A i B.

 

14 Lut

Walentynki w naszej szkole

     14 lutego obchodzimy WALENTYNKI. W naszej szkole również dało się odczuć magię tego dnia. Przez cały tydzień poprzedzający Walentynki w naszej szkole działała Poczta Walentynkowa, za pośrednictwem której każdy mógł przesłać swoje walentynkowe życzenia. W dniu 14 lutego przedstawiciele SU  doręczyli wszystkim adresatom walentynkową pocztę.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

12 Lut

Lekcja 4 – Młody ekolog

    Jak dbać o środowisko? Jak segregować odpady? Co to jest smog? Czym jest ekologia?

Na te pytania przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 poznali odpowiedzi podczas lekcji „Młody ekolog” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. #DzieciUcząRodziców.

11 Lut

Rekrutacja do przedszkola w Łachowie

Harmonogram rekrutacji  do Przedszkola Samorządowego w  Łachowie  w roku szkolnym 2020/2021
  • 24 lutego – 10 marca 2020r. – przyjmowanie wniosków wraz z dokumentami
  • 19 marca 2020r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
  • 20-25 marca 2020r. – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia
  • 30 marca 2020r. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

Wszystkie dokumenty dotyczące rekrutacji są do pobrania w zakładce – Rekrutacja.