30 Kwi

MAJOWE ŚWIĘTA

Drodzy uczniowie,

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.  W tym roku świętowanie w majówkę będzie odbiegało od tego, co znamy z ubiegłych lat. W tym roku wszystkim nam przyjdzie świętować razem, ale osobno…

1 maja jest świętem państwowym stanowiącym wolne od pracy. Jest to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto to czci  pamięci o licznych ofiarach, które domagały się między innymi 8-godzinnego dnia trudnej pracy.

2 maja jest świętem wyjątkowym i powszechnym . Od 2004 roku obchodzimy ten dzień jako Dzień Flagi. Za czasów PRL- u tego dnia zdejmowano flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. Właśnie tego dnia 1945 roku, polscy żołnierze zawiesili biało-czerwony sztandar na kolumnie Siegessäule w Berlinie, podczas gdy zdobywali właśnie te miasto .

3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. Ta ustawa została zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Głównymi autorami Ustawy Rządowej byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.

Aby podkreślić wagę tych jednoczących nas, Polaków wydarzeń wywieście flagi narodowe w oknach, na balkonach i tych przestrzeniach, które są dla nas dostępne i bezpieczne. Wspólnie z Waszymi rodzinami wykonajcie wspaniałe biało-czerwone kotyliony i zachowajcie je na pamiątkę, jakże niezwykłego, Dnia Flagi 2020. 

Iwona Gieroń

28 Kwi

„DZIECI W SIECI” prelekcja online

  Dnia 28 kwietnia 2020r. w ramach godziny wychowawczej w klasie 6e, odbyła się prelekcja online z przedstawicielem Policji – asp. sztab. Adamem Ciesielskim.

Głównym tematem poruszanym w ramach wideokonferencji było bezpieczeństwo uczniów w sieci. Uczniowie  zostali zapoznani z zagrożeniami w Internecie oraz  skutkami długiej pracy przy komputerze.

28 Kwi

,,Kartka dla medyka”

     W ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kartka dla medyka” uczniowie klasy 1c pod kierunkiem wychowawcy p. Katarzyny Lipniak wykonali rysunki z życzeniami oraz podziękowaniami dla personelu medycznego.

Przez udział w akcji pierwszoklasiści pokazali, że doceniają i  podziwiają  medyków za ich ciężką  pracę w tych trudnych dla nas czasach.

27 Kwi

KONKURS: Śniadanie dla moich rodziców

Drodzy wychowankowie świetlicy!

Wasi rodzice są zapewne bardzo zmęczeni obecną sytuacją. Dlatego, żeby im sprawić przyjemność, chciałybyśmy zaprosić Was do udziału w konkursie,  w którym to wykonacie samodzielnie śniadanie dla swoich rodziców. Śniadanie może być w formie kanapek, sałatki, płatków lub omleta. Pamiętajcie, aby dostosować się do zasad bezpieczeństwa. Uważajcie na ostre narzędzia i na to, aby się nie oparzyć w czasie gotowania. Najlepiej, aby najmłodsi uczniowie wykonywali swoje posiłki pod nadzorem osoby starszej. Zanim rodzice zjedzą Wasze smakowite potrawy, zachęcamy do zrobienia zdjęcia i posłania na poniżej podane adresy mailowe do 24 maja 2020r, abyśmy mogły wyłonić zwycięzców:
Klasy 1 – 4 – matros_ewelina.zpo1-tlw@wp.pl (p. Ewelina Martoś-Wyrwał)
Klasy 5 – 8 – pyka_justyna.zpo1-tlw@wp.pl    (p. Justyna Pyka)
Zapraszamy do konkursu!!!

23 Kwi

PODZIĘKOWANIA

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 we Włoszczowie

składają

serdeczne podziękowania Przyjaciołom naszej placówki

za okazaną życzliwość oraz wsparcie w trudnych czasach poprzez przekazanie sprzętu komputerowego, który będzie służył najbardziej potrzebującym uczniom w zdobywaniu wiedzy.

Państwa chęć niesienia pomocy innym zasługuje na najwyższe słowa uznania.

 Iwona Gieroń – Dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie

23 Kwi

Światowy Dzień Książki

  Dziś, 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że czytając możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. Dlatego też mocno zachęcamy do czytania czy to samemu, czy też wspólnie z domownikami. W czasie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają w domach, odkryjmy na nowo moc książek!

Zachęcamy do skorzystania ze strony https://wolnelektury.pl/

nauczyciele bibliotekarze:

Izabela Falana, Jolanta Piwońska

21 Kwi

Wirtualny konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – rozstrzygnięty!

 W ramach nauki zdalnej Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie przeprowadził  pierwszy interaktywny internetowy konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego pod nazwą „TEŚCIARZ”. W okresie dwóch tygodni uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Każdego dnia blisko 200 uczniów brało udział w ww. konkursie. Test cieszył się dużym zainteresowaniem . W ciągu 12 dni zanotowano ponad 1500 „rozwiązań” testu.

W konkursie wyłoniono najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach

Klasy 4

1 miejsce – Mikołaj Szymański klasa IV b

2 miejsce – Adrian Urusiński klasa IV b

3 miejsce – Wiktoria Bała-Kowalska IV a

Klasa 5

1 miejsce – Julia Dyrek klasa V a

2 miejsce – Dawid Tomasik klasa V a

3 miejsce – Wiktor Wasik klasa V d

Klasy 6

1 miejsce – Julia Nowak klasa VI e

2 miejsce – Joanna Suliga klasa VI b

3 miejsce – Igor Podstawka klasa VI c

Klasy 7

1 miejsce – Marta Chuda klasa VII a

2 miejsce – Maciej Kostecki VII c

3 miejsce – Szymon Bator klasa VII a

Klasy 8

1 miejsce – Kinga Karpińska klasa VIII c

2 miejsce – Lena Rak klasa VIII a

3 miejsce – Patryk Kozieł klasa VIII a

Dla zwycięzców nagrody ufundował Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie mł. insp.  Mariusz Przyborowski dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca nagrody ufundowała dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie – Iwona Gieroń.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pomysłodawcy „Teściarza” p. Marcinowi Sztuce!

14 Kwi

Kamil laureatem konkursu „Losy żołnierza…”!

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, na wniosek Komitetu Organizacyjnego Konkursu, Ogólnopolski Koordynator Konkursu – Mazowiecki Kurator Oświaty wprowadził zmiany w Regulaminie  XXV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Na ich podstawie Kamil Smolarczyk, który w etapie rejonowym zdobył 80% i zakwalifikował się do III etapu – wojewódzkiego, uzyskał uprawnienia laureata.

Gratulujemy Kamilowi i p. Jackowi Kościńskiemu, pod kierunkiem którego przygotowywał się do konkursu!

08 Kwi

„Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze
od ciemności, jakie panują w naszych sercach.”

Jan Paweł II

Tegoroczne Święta Wielkanocne będziemy przeżywali inaczej od wszystkich poprzednich. Ale w kontraście do tych zmienionych warunków naszej codzienności silniej pobrzmiewa niezmienność nadziei, płynącej z faktu Zmartwychwstania Pana.

Życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. Niech będą pełne nadziei, która ucisza niespokojne serce i pomaga bez lęku patrzeć w przyszłość

Niech ten czas świąteczny wzmocni w nas ducha, pobudzi optymizm i radość z życia.

Niech spotkają się nasze dobre myśli i życzenia.

Wesołego Alleluja!

 Iwona Gieroń – Dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie