29 Maj

Konkursu „#zostańwdomu#lekcjezdalne” rozstrzygnięty!

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
film (klasy 1 – 8)
I m. – Aleksandra Dudek (klasa 3d)
II m. Maksymilian Sobański (klasa 5d), Remigiusz Rayski (klasa 2c) i Wiktoria Rayska (klasa 7c)
III m. – Oliwia Kusa (klasa 7b), Grzegorz Kozubski (klasa 1c)
wyróżnienie: Szymon Jaszewski (klasa 7c), Weronika Kozubska (klasa 3c), Sebastian Małecki (klasa 7b)
prezentacja (klasy 4 – 8)
I m. – Hanna Maciejczyk (klasa 6b)
II m. – Przemysław Wilczyński (klasa 7b)
III m. – Patrycja Szadkowska (klasa 6e)
Wyróżnienie: Jakub Kozieł (klasa 6d), Ola Grygiel (klasa 7)
kolaż/zdjęcie (klasy 1 – 3)
I m. – Patrycja Robak (klasa 2a)
II m. – Szymon Pyka (klasa 3b) i Milena Pyka (klasa 7a)
III m. – Lena Wolniewicz (klasa 1b), Oliwia Wolniewicz (klasa 2b)
kolaż (lasy 4 – 8)
I m. – Emilia Domagalska (klasa 4b)
II m. – Kajetan Sztuka (klasa 6e), Dominika Rak (klasa 6e)
III m. – Wiktoria Bała – Kowalska (klasa 4a), Ola Turczyńska (klasa 6d), Natalia Nowak (klasa 6e)
wyróżnienie: Oskar Krawczyk (klasa 5d), Patryk Skiba (klasa 5c), Szymon Rusek (klasa 4a)
zdjęcia klasy (4 – 8)
I m. – Maja Śmigielska (klasa 7b)
II m. – Klaudia Łączek (klasa 5c)
III m. – Amelia Maciejczyk (klasa 5b), Marzena Rajek (klasa 5b)
wyróżnienie: Mateusz Dębski (klasa 6b)

Zgodnie z regulaminem nagrody w każdej kategorii zostaną wręczone laureatom po powrocie do szkoły.
Gratulujemy!

film (klasy 1 – 8)

prezentacja (klasy 4 – 8)

Hania Maciejczyk (6b)

Przemek Wilczyński (7b)

Patrycja Szadkowska (6e)

Jakub Kozieł (6d)

Olga Grygiel (7c)

kolaż/zdjęcie (klasy 1 – 3)
kolaż (klasy 4 – 8)
zdjęcia klasy (4 – 8)

 

29 Maj

Wyniki konkursu „Śniadanie dla moich rodziców”

Bardzo dziękujemy za wszystkie piękne i zapewne smaczne potrawy, uwiecznione na Waszych zdjęciach. Jury miało niełatwe zadanie, aby wybrać najlepsze, gdyż każda potrawa była oryginalna. Po długich i burzliwych naradach przyznano poszczególne miejsca:
Specjalne – złote wyróżnienie – otrzymała Lena Pakosz klasa 1b
KATEGORIA Klasy 1-4
I m. – Szymon Sułkowski klasa 2c, Lena Frączek klasa 3d
II m. – Ksawery Zawada klasa 1c, Patrycja Robak klasa 2a, Oliwia Orlikowska klasa 2c
III m. – Nikola Łopocińska klasa 1c, Kornelia Łopocińska klasa 3c, Nina Pakosz klasa 3b, Oliwia Wolniewicz klasa 2b
Wyróżnienie: Lena Wolniewicz klasa 1c, Amelia Fortunka klasa 3d, Damian i Alan Grygiel klasa 1 b, Filip Bartocha klasa 3d,Kacper Znojek klasa 4a

KATEGORIA Klasy 5-8
Im. – Julia Lipniak klasa 6b, Karol Kusa klasa 8a
II m. – Dawid Wójcik klasa 5a, Milena Pyka klasa 7a
III m. – Zuzanna Warzyńska klasa 7c, Oskar Krawczyk klasa 5d
wyróżnienie: Weronika Adamczyk klasa 8a, Anna Wawrzykowska klasa 5b, Ola Grygiel klasa 7c

Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone w bezpiecznym dla Waszego zdrowia momencie.

Ewelina Martoś-Wyrwał
Justyna Pyka

klasy 1-4

klasy 5-8

22 Maj

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych, w trosce o zdrowie pracowników i interesantów informujemy,
że z dniem 18 maja 2020 roku, aż do odwołania
szkoła będzie pracować w godz. 8:00-13:00

W sprawach pilnych proszę o kontakt e-mailowy: zpo1wloszczowa@interia.pl; iwona_gieron.zpo1-tlw@wp.pl
lub telefoniczny: 606-784-945, 601-142-335.

22 Maj

KONSULTACJE DLA UCZNIÓW

Drodzy Uczniowie,
od 25 maja dla ósmoklasistów, a od 1 czerwca dla pozostałych uczniów, organizujemy w szkole bezpośrednie konsultacje z nauczycielami.

Uzyskacie dzięki nim wsparcie oraz pomoc w zaliczeniu materiału na oceny, które będą dla Was satysfakcjonujące na świadectwie szkolnym.

Konsultacje mają charakter dobrowolny. Każdy uczeń umawia się na konsultacje bezpośrednio z nauczycielem przedmiotu.

Pamiętajcie o przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa obowiązujących w szkole w okresie pandemii COVID-19 oraz o przyniesieniu na pierwsze konsultacje oświadczenia i deklaracji  podpisanego przez rodzica.

Zajęcia są organizowane zgodnie z zaleceniami MEN, GIS i MZ  https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

 

KONSULTACJE KLASY 8

KONSULTACJE KLASY 1-8

22 Maj

Ważne dla ósmoklasisty!

 

Szanowni Nauczyciele, drodzy uczniowie i Rodzice.

Poniżej przedstawiamy procedury związane z przebiegiem egzaminu ósmoklasisty (E8). Prosimy o niezwłoczne zapoznanie się z nimi i dostosowanie do wymogów. Informacje szczegółowe dotyczące organizacji pracy szkoły zostaną opublikowane w możliwie najszybszym terminie.

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.

https://www.gov.pl/web/edukacja/przygotowania-do-egzaminow-zewnetrznych-wytyczne-men-cke-i-gis

18 Maj

100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

   18 maja 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin, jednego z największych Polaków w historii – Świętego Jana Pawła II. Urodził się w Wadowicach jako drugi syn Emilii i Karola Wojtyłów. Tam też spędził pierwsze lata swojego życia.
Kolejne lata związały go z Krakowem, gdzie studiował, przeżył czas wojny, został księdzem, aż w końcu mianowany biskupem i kardynałem. W 1978 został wybrany przez Konklawe 264. Następcą Świętego Piotra.
Jego pontyfikat przeszedł do historii Kościoła. Wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie, zasłynął z licznych podróży apostolskich, pozostawił po sobie bogate nauczanie.
Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w opinii świętości. W 2014 roku ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego.
W swoim nauczaniu wielokrotnie poruszał kwestie wychowania młodego człowieka oraz wzrastanie w świętości wszystkich chrześcijan, zwłaszcza tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz wiary, wiedzy i kultury.

Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w akcji „LAURKA DLA ŚW. JANA PAWŁA II”, której organizatorem była Parafia p.w. WNMP we Włoszczowie.

https://www.parafia-wloszczowa.pl/newsy,554,0

18 Maj

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” – innowacja pedagogiczna w klasie 3a

Pomimo zaistniałej sytuacji w Polsce uczniom klasy 3a udało się do końca zrealizować spotkanie z ostatnią lekturą ,, Detektyw Pozytywka”, ,, Wakacje detektywa Pozytywki „ Grzegorza Kasdepke. Realizację zadań z III modułu rozpoczęliśmy na początku marca, kiedy zajęcia odbywały się jeszcze w szkole, a dokończyliśmy zdalnie.
Udało nam się omówić lekturę w bardzo ciekawy sposób i tym samym zrealizować III moduł ogólnopolskiego projektu „Czytam z klasą”- innowacja pedagogiczna. Po omówieniu informacji dotyczących treści lektury, uczniowie wykonali zadania.
• Uzupełnili metryczkę lektury, narysowali głównego bohatera i bardzo szczegółowo opisali jego postać. Wykonali rysunki przedstawiające przygody głównego bohatera. Opisali najciekawszą rozwiązaną zagadkę. Namalowali kredkami plakat z okazji Światowego Dnia Książki. Chętni uczniowie zorganizowali domowe wystawy książek.
• Z okazji Światowego Dnia Książki i inspirując się lekturą ,,Detektyw Pozytywka” w ramach projektu edukacyjnego „Lekturki spod chmurki” chętni uczniowie wzięli udziału w POKAZIE MODY detektywistycznej .Z dostępnych materiałów w domu przygotowali strój i wcielili się w postać detektywa . Powstały profesjonalne agencje detektywistyczne reklamujące się własnoręcznie wykonanymi szyldami.
• W domach podczas nauki zdalnej uczniowie wykonali przestrzenne postacie przedstawiające detektywa . Własnoręcznie wykonane postaci detektywa były źródłem dumy, radości i satysfakcji. Wyzwoliły aktywność twórczą i dały możliwość nie tylko odtwarzania pewnych ról, ale też ich samodzielnego kreowania. Zabawa w teatr stała się okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu. Była też świetną rozrywką dla całej rodziny i alternatywą dla siedzenia przed telewizorem.
• Zgłębiali wiedzę o życiu i twórczości Grzegorza Kasdepke i wykonali plakaty o autorze czytanej lektury.

Anna Błaszczyk

12 Maj

Święto Patrona inne niż zawsze…

    12 maja to data szczególna dla naszej szkoły, bowiem wiąże się ona z obchodami święta patrona – Józefa Piłsudskiego. Marszałek Józef Piłsudski – działacz niepodległościowy, dowódca I Brygady Legionów, współtwórca II RP zmarł 12 maja roku 1935r.
Tegoroczne uroczystości miały być połączone z jubileuszem 95-lecia Jedynki, który miał miejsce w październiku 2019 r.
Z uwagi na zaistniałą sytuację, zaplanowane na maj uroczystości, nie odbędą się, ale nasza szkolna społeczność od początku roku szkolnego angażowała się w działania związane z tymi niezwykle ważnymi wydarzeniami.
Już we wrześniu przygotowano w salach lekcyjnych, bibliotece, świetlicach oraz na korytarzach gazetki okolicznościowe, mające na celu przybliżenie historii szkoły oraz naszego patrona. W październiku został ogłoszony konkurs plastyczny – dla klas I – IV oraz literacki – dla klas V – VIII pod nazwą „Moja szkoła w oczach moich rodziców i dziadków”, którego celem było między innymi kształtowanie poczucia identyfikacji z własną szkołą. Uczniowie klas młodszych mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w dowolnej formie, natomiast starsi – napisać relację, wspomnienia lub wywiad z rodzicami, dziadkami lub innymi absolwentami naszej placówki. Najlepsze prace zostaną opublikowane w gazetce jubileuszowej Kurier Jedynki, której wydanie wstępnie było planowane na maj 2020 r.
Kolejny konkurs, fotograficzny, został skierowany zarówno do uczniów, jak i absolwentów szkoły. Jego celem było znalezienie najstarszego i najciekawszego zdjęcia z życia Jedynki. Część fotografii z opisami planowano umieścić w monografii szkoły, która również miała się ukazać w tym miesiącu. Niestety, biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, ciężko ustalić konkretny termin wydania wyżej wspomnianych publikacji.
W II semestrze pojawiły się informacje o kolejnych atrakcyjnych konkursach: plastycznym „Medal dla szkoły” dla klas I – VII oraz historyczno- plastycznym „Józef Piłsudski – nasz patron” dla klas I – VIII.
Wspaniałych wspomnień, refleksji i wzruszeń dostarczają karty kronik szkolnych, na których to możemy oglądać uśmiechnięte, ale i zadumane twarze uczniów i nauczycieli, wspominając zwłaszcza tych, którzy odeszli na zawsze.
Uwieńczeniem roku jubileuszowego miała być uroczysta akademia w Domu Kultury we Włoszczowie zaplanowana na 15 maja 2020 roku, podczas której po raz pierwszy mieliśmy usłyszeć hymn szkoły. Słowa do niego napisała Anna Zielińska-Brudek – przyjaciel Jedynki, emerytowana policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach,, poetka, autorka wierszy. Muzykę natomiast skomponował Michał Jelonek – znany kompozytor, muzyk i skrzypek.
Dzień ten miał być uroczystym czasem spotkań z zaproszonymi gośćmi, spotkań wielu pokoleń, emerytowanych nauczycieli, absolwentów naszej szkoły, przyjaciół i partnerów Jedynki. Zaplanowano zwiedzanie szkoły i wpisy do kroniki. Absolwenci i zaproszeni goście przechadzający się po szkolnych korytarzach mieli oglądać tablice pamiątkowe, wystawę prac konkursowych dzieci, obrazy, dekoracje oraz wyposażenie w klasach. Bo przecież nasza szkoła przez te wszystkie lata zmieniała się, piękniała, stawała coraz bardziej nowoczesna. Nie byłoby to możliwe bez pracy wielu osób, którym zależy na jakości edukacji.
Święto szkoły to bez wątpienia czas wspomnień, refleksji i radości z powrotu do lat młodości. To w pewnym sensie przeżywanie przeszłości. Dzięki przeprowadzonym od września do marca działaniom, mogliśmy chociaż w niewielkiej części odświeżyć wspomnienia, gdyż w życiu każdego człowieka są one bardzo ważne i stanowią część jego życia.
Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że jubileusz 100–lecia włoszczowskiej Jedynki odbędzie się bez przeszkód!