04 Maj

Konkursy biblioteczne rozstrzygnięte!

            WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH:

„Laurka dla biblioteki” /dla uczniów klas 1 – 3/

klasy pierwsze

I m. – Oliwia Kossakowska (klasa 1d)

II m. – Ewa Kuzincow (klasa 1d)

III m. – Lena Wolniewicz (klasa 1c)

klasy drugie

I m.- Oliwia Wolniewicz (klasa 2b)

klasy trzecie

I m. – Amelia Kossakowska (klasa 3d)

II m. – Miłosz Biskupski (klasa 3b)

„Czytaj książki!” /dla uczniów kl. 4-8/

w kategorii hasło reklamujące: I m. – Marcelina Biskupska (klasa 5d)

w kategorii wiersz: I m. Maksymilian Sobański (klasa 5d)

Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!!! Na nagrody będziecie musieli troszkę poczekać, ale doczekacie się!

Izabela Falana, Jolanta Piwońska

04 Maj

„Polacy Rodakom”- pomoc polskim szkołom na Białorusi

 Nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej „Polacy Rodakom”, która polegała na zbiórce darów dla uczniów trzech szkół w Grodnie, jednej szkole w Wołkowysku i jednej szkole w Lidzie na Białorusi.

Akcja spotkała się z dużym oddźwiękiem wśród społeczności szkolnej, która po raz kolejny udowodniła, że jest wrażliwa na potrzeby innych i potrafi się dzielić. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać dużą ilość artykułów szkolnych, plastycznych, gier  planszowych, książek, a także maskotek. Nie była to zwykła akcja charytatywna, ale przede wszystkim wyraz szczerego i wielkiego serca Polaka wobec swoich rodaków mieszkających poza granicami naszej ojczyzny. Był to piękny gest solidarności z rodakami, którzy żyją na wschodzie, często w bardzo trudnych warunkach materialnych.

Nad całym przedsięwzięciem czuwały koordynatorki akcji: Anna Błaszczyk i Małgorzata Kuśmierczyk.

Organizatorki  serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zbiórki dla polskich uczniów mieszkających na Białorusi – uczniom z klas: 1a,1d,2a,2b,2c,3a,3c,3d,6c,6e i 8b i ich wychowawczyniom – Joannie Hudobskiej, Ilonie Skiba, Jadwidze Cegieła, Jolancie Ciosek, Jolancie Reperowicz, Annie Błaszczyk, Małgorzacie Skoczek, Justynie Gąsior, Justynie Kaczor.

Na szczególne podziękowania zasługuje klasa 3d i jej wychowawczyni Lidia Macherska za ogromne zaangażowanie w zbiórkę darów.

Skip to content