25 Wrz

#DzienSzpilek

25 września 2020r. nauczycielki z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie założyły szpilki i tym samym włączyły się do II Ogólnopolskiej Akcji Społecznej #DzienSzpilek.
#DzienSzpilek  jednoczy wszystkie kobiety w bardzo szczytnym celu – pomocy dzieciom z fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

24 Wrz

„Świeć przykładem – bądź widoczny!”

Logo akcji Świeć przykładem   24 września 2020r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem – bądź widoczny!” uczniowie klasy 1b spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie na czele z komendantem Mariuszem Przyborowskim, przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz ratownikami medycznymi Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Głównym celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez używanie elementów odblaskowych.
Podczas spotkania odbyła się również promocja zbioru opowiadań „Bezpiecznie przez życie”, które powstawały podczas pozalekcyjnych zajęć czytelniczo-aktorskich, prowadzanych przez Fundacji ZPO nr1 we Włoszczowie w ramach projektu „Wygraj z nudą3!”, współfinansowanego przez Gminę Włoszczowa.
Autorami zbiorku są uczniowie klas 1-6, którzy pod kierunkiem p. Katarzyny Kuzincow redagowali historyjki dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Zbiór opowiadań „Bezpiecznie przez życie” został wydany dzięki zaangażowaniu Komendanta Powiatowego Policji we Włoszczowie Mariusza Przyborowskiego.

22 Wrz

Dzień Przedszkolaka w Łachowie

Ilustracja przedstawiająca dzieci 20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej.
20 września 2020r. na przedszkolaków z Łachowa czekało wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych. Każde z nich dostało Medal Wzorowego Przedszkolaka oraz słodki upominek.
Dziękujemy Radzie Rodziców za włączenie się w obchody święta przedszkolaków i ufundowanie zabawek do sali przedszkolnej.

17 Wrz

Wrzesień’39 – pamiętamy!

17 września 2020r., aby uczcić pamięć o wydarzeniach tragicznego września 1939 r. uczniowie pod kierunkiem p. Zbigniewa Cholerzyńskiego przygotowali okolicznościową wystawę.

11 Wrz

Czytaliśmy „Balladynę”

     „Balladyna” Juliusza Słowackiego to dziewiąta lektura Narodowego Czytania. Wzorem lat ubiegłych do ogólnopolskiej tradycji czytania włączyła się również nasza szkoła. Akcję zainaugurował wicedyrektor, Jacek Stolarski, który z uwagi na sytuację epidemiologiczną przeczytał fragment tragedii dla społeczności szkolnej w swoim gabinecie. „Balladyna” została przeczytana również przez polonistów w klasach 8.
Akcję koordynowały panie Izabela Falana, Jolanta Piwońska oraz Ewelina Martoś -Wyrwał.

01 Wrz
Szanowni Rodzice i Nauczyciele,
Kochani Uczniowie,
Po kilkumiesięcznej przerwie, związanej nie tylko z wakacyjnym wypoczynkiem, wracamy do szkoły i swoich codziennych obowiązków. Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021. Rok jak zawsze pracowity, ale wyjątkowo trudny, stojący bowiem pod znakiem zmagań z pandemią koronawirusa.
W nowym roku szkolnym, który stanowić będzie nie lada wyzwanie, życzę wszystkim nade wszystko zdrowia. Życzę wytrwałości, cierpliwości, konsekwencji oraz osiągnięcia wielu sukcesów i realizacji planów.
Życzę przyjaznej szkoły, w której atmosfera będzie sprzyjać kształtowaniu pozytywnych wartości, twórczych pomysłów i radości z odnoszonych sukcesów.
Niech nowy rok szkolny będzie czasem spokojnej pracy.
Wyrażam przekonanie, że dzięki wzajemnemu zrozumieniu i współpracy możemy doprowadzić do coraz lepszych i satysfakcjonujących efektów pracy naszej placówki.
Iwona Gieroń – dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie
Skip to content