13 gru

Wygraj z nudą 4! – czas podsumowań

W minionym tygodniu odbyły się ostatnie zajęcia pozalekcyjne Wygraj z nudą 4!, które realizowane były przez Fundację Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, a współfinansowane ze środków Gminy Włoszczowa. W ramach tego projektu od połowy października prowadzono zajęcia plastyczne, muzyczno – ruchowe oraz podejmujące tematykę związaną ze zdrowym odżywianiem się i aktywnym spędzaniem wolnego czasu.

Zajęcia pod nazwą „W zdrowym ciele zdrowy duch” prowadzone przez panie: Agnieszkę Skrobisz i Ewelinę Martoś – Wyrwał cieszyły się dużą popularnością. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieli się jak ważne jest aktywne spędzanie wolnego czasu, samodzielnie przygotowywali sałatkę owocową, wykonywali plakaty zachęcające rówieśników do zdrowego odżywiania się, zaprojektowali zaproszenie dla uczniów klas I – III na degustację owoców znanych i mniej znanych, ale przede wszystkimbrali udział w zabawach ruchowych. Dzięki tym zajęciom  wszyscy uczniowie w budynku B szkoły podstawowej mogli  poznać smak owoców znanych i mniej znanych w Polsce. Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo niektórzy nigdy do tej pory nie mieli okazji spróbować owoców takich jak kaki czy awokado.  Na potrzeby kółka zakupiono m.in.: owoce, różnego rodzaju gry ruchowe, piłkarzyki, sprzęt sportowy oraz brystol i mazaki do wykonania plakatów.

Zajęcia koła muzyczno – ruchowego „Czarodziejska moc muzyki” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas I – III. Prowadzone były przez panie: Jadwigę Cegiełę oraz Ilonę Skibę. Uczniowie uczestniczyli w różnorakich formach umuzykalniających, a także wspierających koordynację  muzyczno – ruchową. Podczas zajęć dzieci doskonaliły umiejętność śpiewania, zabaw rytmicznych i tanecznych, gry na instrumentach perkusyjnych. Grały również na dzwonkach chromatycznych popularne melodie. Opracowano układ taneczny, który zostanie  zaprezentowany społeczności szkolnej i rodzicom dnia 18 grudnia 2019 r. podczas Jasełek. Udział  w zajęciach umożliwił  pełniejszą integrację między zespołami klasowymi, był czasem radości i odprężenia, a tym samym atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Na potrzeby zajęć zakupiono m. in.: instrumenty perkusyjne, stroje sceniczne oraz  kolumnę głośnikową. Uczniowie, którzy uczestniczyli w tych zajęciach otrzymali pamiątkowe zdjęcie.

Na zajęcach plastyczno – technicznych pod nazwą „Pozytywnie – kreatywnie” prowadzonych przez panią Ewelinę Martoś – Wyrwał uczniowie klas młodszych wykonywali przepiękne prace różnymi technikami, m. in.:wykorzystując nasiona dyni, słonecznika, soczewicy, kukurydzy oraz bibułę i makaron, stworzyli wspaniałe drzewa jesienne;zaprojektowali wielobarwne ramki na zdjęcia,  wspaniałymi skarpetami na prezenty zachęcili świętego Mikołaja, aby wypełnił je po brzegi upominkami. Ostatnie zajęcia pochłonęła praca nad wykonywaniem ozdób bożonarodzeniowych – cekinowych bombek oraz choinek.  Prace uczniów wykonywane podczas warsztatów, były eksponowane na gazetce szkolnej w świetlicy w budynku B szkoły podstawowej oraz na korytarzu szkolnym. Niektóre prace, np.: ramki na zdjęcia oraz ozdoby świąteczne zostały zabrane przez uczniów do domów jako trwała pamiątka uczestnictwa w zajęciach.Na potrzeby zajęć zakupiono przede wszystkim przybory plastyczne.

Po raz kolejny okazało się, że w szkole nie  ma czasu na nudę. Dzięki zajęciom przeprowadzonym w ramach projektu Wygraj z nudą 4! uczniowie mogli odkryć swoje talenty i realizować swoje pasje. Umożliwiły to wspaniałe nauczycielki, które prowadziły warsztaty w ciekawy i niekonwencjonalny sposób oraz środki finansowe otrzymane od Gminy Włoszczowa, dzięki którym zakupiono środki dydaktyczne, przybory i sprzęt, odciążając wydatki rodziców.

Skip to content