31 sty

Kocham Cię Babciu, Dziadziusiu kocham Cię!

Dnia 24 stycznia uczniowie klasy 2c zaprosili do szkoły swoje kochane babcie i dziadziusiów, aby uczcić ich święto. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dyrektor Iwona Gieroń, która przywitała ciepłymi słowami licznie przybyłych gości. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły specjalny program artystyczny  tematycznie związany  z tymże świętem.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Występy rozpoczęliśmy wzruszającym tańcem śnieżynek do pieśni Leonarda Cohena „Hallelujah”. Wiele śmiechu i radości wzbudziła parodia „Rzepki” z wykorzystaniem znanych i lubianych  współczesnych piosenek. Obszerny montaż słowno-muzyczny przeplataliśmy scenkami i skeczami tematycznymi. Na zakończenie tej części wszyscy zagraliśmy na fletach „Sto lat”. Nieziemsko zaprezentowały się dziewczynki w długich, czerwonych spódnicach, pąsowym kwiatem we włosach w gorącym, hiszpańskim flamenco. Następnie w przepięknej scenografii goście obejrzeli przedstawienie pt „Kopciuszek”. Ogromny aplauz rozległ się, kiedy wjechał książę w cudnej karecie. Obdarowaliśmy też naszych bliskich drobnymi upominkami.

Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować za trud wkładany w  wychowanie. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

W przerwie spektaklu zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek w postaci „szwedzkiego stołu”, na którym znalazły się smakowite  ciasta, ciasteczka, babeczki, roladki oraz ciepłe i zimne napoje.

Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za pyszny poczęstunek oraz piękne stroje i rekwizyty, które nadały całości teatralnego  charakteru.

J. Reperowicz

Skip to content