16 lis

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Laurka dla bohatera” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy w postaci laurki jako plastycznej formy podziękowania, uznania i hołdu, dedykowanej dowolnej postaci historycznej, która swoim zaangażowaniem na różnych polach (politycznym, militarnym, artystycznym) przyczyniła się do odzyskania niepodległości w 1918 r., bądź podczas II wojny światowej, działała na rzecz obrony suwerenności Polski na ziemiach polskich lub poza nimi. Inicjatywa ta będzie nie tylko okazją rozwijającą zdolności artystyczne dzieci, ale również stanie się formą zaakcentowania wartości patriotycznych oraz kształtowania świadomości wśród najmłodszych Polaków w kraju i na świecie. Organizatorowi przedsięwzięcia zależy, aby poznawanie historii Polski realizowane było od najmłodszych lat, którego efekty tym razem ujęte zostaną w radosnej dziecięcej twórczości.

Na konkurs nadesłano blisko 800 prac z kilkunastu państw. Naszą szkołę reprezentowało ponad 20 uczniów. Cieszymy się bardzo, iż Gerard Czaja (klasa 5b) trzymał wyróżnienie, a jego praca będzie na wystawie i w katalogu.
Koordynatorami konkursu był p. Jacek Kościński oraz p. Justyna Pyka.
Gratulujemy!

Skip to content