28 cze

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone dnia 2 lipca 2021r.

Tego samego dnia logując się  do systemu ZIU – Zintegrowany Interfejs Użytkownika – każdy ósmoklasista  będzie mógł sprawdzić swój wynik.

Adres serwisu: https://wyniki.edu.pl

Hasła i loginy do odbioru w sekretariacie szkoły.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w dniu  9 lipca 2021r. /piątek/, w godz. 9.00-14.00.

25 cze

Zakończyliśmy rok szkolny…

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele.


Nadszedł czas zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Za nami kolejny rok nauki w dobie pandemii.
Był to czas wymagający od wszystkich wyjątkowej odpowiedzialności. Rzeczywistość postawiła przed nami wyzwania pokazujące jak bardzo należy doceniać to, co codzienne, zwyczajne, bliskie… Mam nadzieję, że doświadczenia tego roku wyzwoliły w nas wszystkich pierwiastek człowieczeństwa, dobroci, zrozumienia i wdzięczności.

Przede wszystkim, pragnę podziękować wam Drodzy Uczniowie za odpowiedzialne podejście do nauki, za rozwijanie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów, za samodzielność w poszukiwaniu wiedzy.

Państwu Rodzicom z całego serca dziękuję za codzienny trud i wysiłek jaki włożyliście w proces edukacji naszych dzieci. Dziękuję za poświęcony czas, wsparcie nas nauczycieli i zrozumienie niełatwej drogi, którą musieliśmy w tym roku kroczyć.

Nauczyciele moi, dziękuję wam za to, że w tym trudnym czasie to szkoła była dla Was najważniejsza a nauczanie nie było tylko profesją. Dziękuję za ustawiczne uczenie się, kreatywność, otwartość i łagodność, nieliczenie czasu i dbanie o to co najważniejsze – Ucznia.

Gratuluję sukcesu ukończenia szkoły naszym absolwentom – uczniom klas VIII. Niech Wasza przyszłość zawsze będzie jasna, a pokonywanie trudności stanie się kolejnym ważnym doświadczeniem w kształtowaniu charakteru i siły ducha.

Gratuluję wszystkim uczniom promocji do następnej klasy i oby nowy rok był czasem odnoszenia sukcesów i tych małych i dużych…

Życzę Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom i Uczniom dużo zdrowia, radości i satysfakcji z osiągniętych wyników wychowania i nauczania. Niech ten czas wakacji będzie dla wszystkich spokojny i bezpieczny, wypełniony odpoczynkiem, ciekawymi przygodami, niezapomnianymi wrażeniami i słoneczną pogodą. Wierzę, że po wakacjach wszyscy wrócimy w mury szkoły i możliwa będzie realizacja nauki i wychowania w warunkach, które pamiętamy sprzed pandemii.


Dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie – Iwona Gieroń

23 cze

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. 

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

22 cze

W związku z obecną sytuacją epidemiczną świadectwa promocyjne oraz ukończenia szkoły podstawowej będą rozdawane przez wychowawców klas 25 czerwca 2021r. wg załączonego harmonogramu.

Na terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny.
W szkole może znajdować się tylko jedna osoba odbierająca świadectwo (uczeń bądź rodzic).
Wejście do szkoły możliwe jest tylko przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w miejscach publicznych (obowiązkowe noszenie maseczek, dezynfekcja rąk, utrzymanie dystansu 1,5 metrów od rozmówcy).
Uczniowie zgłaszają się po świadectwo z własnym długopisem celem potwierdzenia odbioru dokumentu.

HARMONOGRAM odbioru świadectw szkolnych

Iwona Gieroń – dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie

21 cze

Klasowy piknik 2a

18 czerwca, korzystając z przepięknej letniej pogody, uczniowie klasy 2a z wychowawcami i rodzicami wybrali się na piknik klasowy do leśniczówki w Koniecznie, w celu lepszego zintegrowania się oraz wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie dobrze się bawili, były gry i zabawy z piłką, dla zmęczonych upałem, gry planszowe w cieniu. Oczywiście były też kiełbaski z grilla, przekąski, dużo wody dla ochłody w upale.
Dzieci miały okazję do spędzenia czasu poza szkołą i do wspólnej, radosnej zabawy, wyczekanej po długim okresie nauki zdalnej.

17 cze

Spotkanie z lokalną malarką

Dnia 15 czerwca 2021 na zaproszenie wychowawcy Beaty Jach uczniowie klasy 1c spotkali się p. Ewą Kowalską - lokalną malarką amatorską, członkiem dek-art przy Domu Kultury we Włoszczowie.  
Podczas spotkania zapoznała uczniów z technikami malarskimi ze sposobami komponowania przestrzeni na obrazie.  Uczniowie z uwagą i zaangażowaniem włączyły się w tworzenie letniego pejzażu wykazując się dużą oraz wiedzą w zakresie mieszania farb i tworzenia barw pochodnych.
Spotkanie zakończył klasowy wernisaż. 
17 cze

Ostatnie zmagania z ortografią przed wakacjami…

W dniu 15 czerwca w naszej szkole, w budynku B, odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich. Jego celem było wyłonienie spośród drugoklasistów Mistrza Ortografii. Uczniowie klas drugich zmagali się z pułapkami ortograficznymi przez 45 minut, pod okiem komisji w składzie: p. Joanna Hudobska, p. Beata Jach i p. Monika Jamróz.

Wyniki poznamy przed zakończeniem roku szkolnego!

14 cze

Sukces w konkursie logopedycznym!

Został rozstrzygnięty Konkurs Logopedyczny „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki” zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włoszczowie. W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas I-III z powiatu włoszczowskiego.
Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły. Julia Sędek (klasa 2d) za recytację wiersza „Straszydło” zajęła III miejsce, zaś Marcie Cegiele (klasa 3a) za recytację wiersza „Chrząszcz” przyznano wyróżnienie. Julia i Marta odebrały nagrody z rąk dyrektor PP-P Izabeli Niewiary-Sobali.
Gratulujemy dziewczętom oraz ich nauczycielkom: Ilonie Skibie i Jadwidze Cegiele!

12 cze

Sukcesy uczniów Jedynki w IX POTYCZKACH MATEMATYCZNYCH

11 czerwca 2021r. odbyła się uroczysta Gala podsumowania konkursów zorganizowanych w ramach IX POTYCZEK MATEMATYCZNYCH przygotowana przez nauczycieli matematyki Zespołu Szkół nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Organizatorzy zaprosili do udziału w trzech konkursach: rachunkowym – „Mistrz rachunków”,  fotograficznym –  „Matematyka jest piękna” oraz plastycznym – „Kobiety w matematyce”.  W konkursach brali udział nie tylko uczniowie ze szkół podstawowych naszego powiatu ale również z Kielc czy Łopuszna.

Tym bardziej cieszą sukcesy naszych uczniów, którzy zostali laureatami konkursu plastycznego „Kobiety w matematyce” .

 I miejsce zajął Filip Machnik z klasy 4a.

III miejsce uzyskała Marzena Rajek z klasy 6b.

Gratulujemy!

Laureaci IX Potyczek Matematycznych
Skip to content