29 wrz

Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki przykład dają
I też swoje święto mają”
D.Błażejczyk, D.Urbaniak

To słowa Hymnu Przedszkolaka, który został odśpiewany tradycyjnie 20 września w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Jak zwykle w tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: wspólne zabawy, konkursy, tańce przy ulubionych przebojach muzycznych dla dzieci, słodki poczęstunek. Następnie każde dziecko otrzymało dyplom oraz Medal Wzorowego Przedszkolaka. Dopełnieniem tego wydarzenia była wizyta w dniu dzisiejszym w kinie Muza na filmie „Psi Patrol”. Podczas seansu dzieci zajadały popcorn, a po filmie zwiedziły salę projekcyjną, gdzie mogły zobaczyć kino „od kuchni”. Przedszkolaki samodzielnie wykonały zakładki do książek z taśmy filmowej. Już za dwa dni na dzieci czeka kolejna niespodzianka z okazji Dnia Chłopaka. Wszystko to udało się dzięki inicjatywie i współpracy z Radą Rodziców, której bardzo dziękujemy, a dzieciom życzymy uśmiechu na twarzach nie tylko od święta.

19 wrz

„Myślę, więc nie śmiecę”

W tym roku akcja Sprzątanie Świata przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.
W raportach z ubiegłorocznej akcji zgłoszono w Polsce ponad 600 dzikich wysypisk. Tony odpadów zebrano na plażach, w parkach i lasach. Wśród zebranych śmieci w dużych ilościach dominowały plastikowe i szklane butelki po napojach oraz opakowania z tworzyw sztucznych po jedzeniu. Lata 2020-2021 to czas pandemii COVID – 19. Czas ten nie pozostał obojętny dla przyrody. Miejsca, w których szukaliśmy wytchnienia w tym trudnym czasie, były bardzo zaludnione, co dodatkowo zwiększało ilość wyrzucanych śmieci.
Hasło akcji Sprzątanie Świata 2021 jest parafrazą znanego powiedzenia Kartezjusza – „Cogito ergo sum”. Chodzi o to, aby nie tylko sprzątać, ale przede wszystkim nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Uczniowie z klasy 8b – Julia Lipniak, Jan Adamus, Piotr Kaczor, Patryk Kuśmierczyk oraz Antoni Słoma, pod opieką pani Moniki Sinkiewicz, przeprowadzili wśród klas I-VIII akcję uświadamiającą wraz z pokazem prawidłowej segregacji śmieci. Następnie uczniowie zgłaszali, które odpady należy umieszczać w poszczególnych workach.

Przypominamy, że
• worek czarny – odpady zmieszane np., artykuły higieniczne, ceramika, kości
• worek niebieski – papier, karton, torby papierowe, gazety, czasopisma
• worek żółty – plastikowe butelki, worki i reklamówki
• worek niebieski- szklane butelki i słoiki po żywności

Nauczyciele zaangażowani w akcję : Ewa Hyska, Jadwiga Kaczmarek, Ewa Limbach oraz Monika Sinkiewicz.

Dbajmy o czystość naszego środowiska dla siebie i przyszłych pokoleń!

19 wrz

Pamiętamy…

17 września 2021r. uczciliśmy pamięć o wydarzeniach z tragicznego września 1939 r. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w śpiewach pieśni patriotycznych.

Uroczystość przygotował p. Zbigniew Cholerzyński. O oprawę muzyczną zadbał emerytowany nauczyciel muzyki – p. Marian Szczepanik.

Była to kolejna „żywą lekcją” historii w naszej szkole.

19 wrz

Europejskie Dni Dziedzictwa

W ramach 29 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, odbywających się pod hasłem Smaki dziedzictwa, kierownik PBW Filii we Włoszczowie p. Justyna Kowalska przeprowadziła prelekcję z pokazem multimedialnym MAMY DOBRE MANIERY! MŁODZIEŻOWE SAVIOR-VIVRE PRZY STOLE w klasie 8e.

Uczniowie zapoznawali się z zasadami zachowania podczas posiłków w restauracji czy na przyjęciach rodzinnych. Temat wydawałoby się znany i chciałoby się rzec stosowany, a bywa z tym różnie. Prelekcja ubogacona filmikami i quizem utrwaliła w uczniach postawę odpowiedniego zachowania przy stole.

06 wrz

X Narodowe Czytanie

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu. W X, jubileuszowym wydarzeniu dyrekcja oraz nauczyciele języka polskiego czytali dla najstarszych klas „Moralność pani Dulskiej”.

Mamy nadzieję, iż w następnym roku wrócimy już do uroczystej organizacji akcji dla całej społeczności szkolnej, jak to miało miejsce przed pandemią.

Koordynatorkami akcji były panie: Izabela Falana, Jolanta Piwońska oraz Ewelina Martoś-Wyrwał.

01 wrz

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

W pierwszym dniu września uczniowie Jedynki nie spotkali się na tradycyjnej, wspólnej inauguracji roku szkolnego. Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i w tym roku zrezygnowaliśmy z naszej szkolnej tradycji organizowania dużych imprez i uroczystości.
W tym dniu, zgodnie z harmonogramem zorganizowane zostały spotkania o charakterze wychowawczym. Na spotkaniach wychowawcy klas przekazali najważniejsze informacje organizacyjne, w tym nowe zasady i procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły, które związane są z obecną sytuacją epidemiologiczną.
Mimo trudnej sytuacji w jakiej wszyscy się znajdujemy mamy wielką nadzieję, że uda nam się dotrwać do szczęśliwego zakończenia roku szkolnego.
Wszystkim Uczennicom i Uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają swoja przygodę z nauką, życzymy, aby spełniły się marzenia o szkole, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą a zdobyte umiejętności umożliwiały osiąganie kolejnych sukcesów.

Skip to content