04 paź

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 1 października 2021 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia (klasy 4-6) – podchodził do stolika komisji i wyciągał z koszyka los egzaminacyjny. Na jednym losie znajdowało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymywał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Gratulujemy wszystkim Ekspertom!

04 paź

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W środę 29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
Uczniowie klas 1 – 3 z budynku B przez cały dzień czytali głośno w klasach swoim kolegom i koleżankom fragmenty swoich ulubionych wierszy i bajeczek. Nad całością imprezy czuwały koordynatorki akcji, panie Izabela Falana oraz Ewelina Martoś – Wyrwał wraz wychowawczyniami.

Skip to content