26 lis

Przedszkolaki obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula ”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodzono „Dzień Pluszowego Misia”.
Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz oglądały bajki, których bohaterami są misie. Nie brakowało tańców, wierszy i piosenek o tematyce misiowej.
Dzieci wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie. Po pełnej uśmiechu i ogromu radości zabawie, dzieci wykonały misiowe prace plastyczne.
Na zakończenie obchodów Dnia Pluszowego Misia dzieci otrzymały słodki podwieczorek- ciastka w kształcie misia.

26 lis

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 2a

Kubuś Puchatek,Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Czarny Nosek – wszystkie misie obchodzą swoje święto.
Głównym celem popularyzacji tego święta jest chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.
Tego szczególnego dnia dzieci z klasy 2a przybyły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.
Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia historii pluszowego misia, a także zaprezentowaniu najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Wychowawczyni też pochwaliła się swoimi misiami: Alą, Asią, Beti i Jasiem.Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w pracy plastycznej ,,Ozdabiamy Misia”.
Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Anna Błaszczyk

Skip to content