28 paź

Ślubujemy!

28 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Tego dnia 75 pierwszoklasistów oficjalnie zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły i stało się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.
W uroczystości uczestniczył Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek.
Po złożeniu uroczystego ślubowania pasowania na ucznia „Jedynki” dokonała dyrektor Iwona Gieroń. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez burmistrza Grzegorza Dziubka oraz wicedyrektora Jacka Stolarskiego. Uczniowie otrzymali również upominki w postaci rogów obfitości od swoich rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści – witajcie w szkole! Gratulujemy i życzymy Wam radości z nauki, wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu trudności. Niech czas spędzony w naszej szkole będzie dla Was niezapomnianą przygodą!

28 paź

Pamiętamy…

28 października 2022r. delegacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Apelu Poległych na Cmentarzu parafialnym we Włoszczowie.
Uczniowie kasy 3b założyli stroje Szarych Szeregów – obrońców Warszawy. Byli wśród nich harcerze walczący w obronie Ojczyzny, sanitariuszki i łączniczki…


			
27 paź

Pamiętamy o Tych co odeszli…

W listopadzie wspominamy zmarłych z naszych rodzin. W społeczności szkolnej myślimy także o tych, którzy związani byli z naszą szkołą. Aby wyrazić szacunek tym wszystkim osobom symbolicznie odwiedzamy groby zmarłych nauczycieli. Chcemy w ten sposób wyrazić wdzięczność za ich pracę i troskę o każdego ucznia. Pamiętamy o zmarłych absolwentach, nauczycielach i wszystkich pracownikach szkoły. Wspominamy ich w naszych sercach.

Samorząd Uczniowski

27 paź

„Szkoła pamięta”

Nasza szkoła po raz koleiny przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu
W ramach projektu uczniowie naszej szkoły odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.

Koordynatorami akcji były p. Lucyna Rydzek i Halina Suliga.

27 paź

Czytanie dla pokoju

„My, dzieci z całego świata, bez względu na kolor skóry, pragniemy pokoju…” – tymi słowami rozpoczęto Dzień Głośnego Czytania z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznych obchodów święta jest „Czytanie dla pokoju”.
Z tej okazji, w bibliotekach naszej szkoły, odbyło się głośne czytanie utworów poświęconych pokojowi. Usłyszeliśmy między innymi wiersze Konopnickiej, Słowackiego czy Jana Pawła II. W akcji wzięli udział uczniowie klas 1 – 3 z budynku B, klasa 6d z polonistką p. Edytą Oleksy oraz uczennice pochodzące z Ukrainy: Anhelina z klasy 2a, Anastazja z 7b i Anastazja z 8b. Anhelina przeczytała fragment wiersza „Drzewo pokoju”, natomiast Anastazje wiersze ukraińskich poetów.
Nie zabrakło również muzycznych akcentów. Maciej Orlikowski, uczeń klasy 3c, wykonał kilka utworów na syntezatorze, natomiast Sandra Banaśkiewicz z klasy 6d zaśpiewała „Wszystkim ludziom na świecie”. Starsi uczniowie wysłuchali również „Hymnu” Słowackiego w wykonaniu Sanah.
Akcja została zorganizowana przez bibliotekarki: Jolantę Reperowicz, Ewelina Martoś – Wyrwał i Jolantę Piwońską.

27 paź

Ślubowanie pierwszaków w filii w Łachowie

27 października 2022r. 7 uczniów klasy pierwszej filii w Łachowie zostało pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. W uroczystości pasowania pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie i przedszkolaki z filii.


Kochane Pierwszaki, cieszymy się, że jesteście już uczniami naszej szkoły. Życzymy samych sukcesów w nauce, a zdobywanie wiedzy niech będzie dla was radością.
Powodzenia!

27 paź

Niezwykłe spotkanie klasy 2c z pisarką Justyną Bednarek

W dniu 26 października 2022r. klasa 2c brała udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Justyną Bednarek. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna we Włoszczowie. Autorka wielu poczytnych książek dla dzieci opowiadała m.in o tym, dlaczego została pisarką, czytała fragmenty niektórych utworów a także zachęcała dzieci do czytania. Uczniowie przynieśli na spotkanie samodzielnie wykonane pacynki ze skarpetek, czym zachwyciły autorkę „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Dzięki niezwykłemu poczuciu humoru pisarki spotkanie przebiegło w cudownej, swobodnej atmosferze.

25 paź

Warsztaty edukacyjne w Ostoi Dworskiej

W dniu 24 października 2022 r. klasy 4a i 4d brały udział w warsztatach w Zagrodzie Edukacyjnej Ostoja Dworska. Celem wyjazdu było rozwijanie u swoich wychowanków wrażliwości oraz chęci działania na rzecz kształtowania i ochrony dziedzictwa kultury wsi. Uczniowie poznali tradycje i obrzędy kieszenia kapusty. Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali również do skosztowania pajdę chleba przygotowanego według świętokrzyskiej tradycji. Były również zabawy na świeżym powietrzu i pieczenie kiełbaski na ognisku.

Zdjęcia zamieszczone poniżej wykonano dzięki sprzętowi pozyskanemu z rządowego programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

24 paź

Klasa 8d z wizytą w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie

20 października uczniowie klasy 8 d w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie odwiedzili siedzibę Sądu Rejonowego we Włoszczowie. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z sędzią tutejszego sądu panią Moniką Kołdon-Sobańską. W trakcie pobytu w sądzie uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji na temat zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Odwiedzili pokój przesłuchań małoletnich nazywany powszechnie „pokojem niebieskim”, cele przeznaczone dla osób pozbawionych wolności oraz salę rozpraw. Warto nadmienić, że zajęcia edukacyjne w Sądzie Rejonowym we Włoszczowie odbywały się w ramach obchodzonego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Mediacji .

21 paź

Jesienne bieganie

We wtorek 18 października na szkolnych obiektach sportowych odbyły się Mistrzostwa Szkoły w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V-VI i VII-VIII. Dziewczęta rywalizowały na trasie liczącej 800 metrów, zaś chłopcy na dystansie 1000 metrów. W zawodach wzięło udział 96 uczniów naszej szkoły.

Wyniki przedstawiają się następująco:
klasy V- VI dziewczęta
I m. – Karolina Michałek
II m. – Nikola Pośpiech
III m. – Nina Pakosz
klasy V – VI chłopcy
I m. – Kamil Pilarski
II m. – Tomasz Jaśkowski
III m. – Szymon Szczepanik
klasy VII – VIII dziewczęta
I m. – Roksana Michałek
II m. – Dominika Gieroń
III m. – Michalina Rutkowska
klasy VII – VIII chłopcy
I m. – Wiktor Wasik
II m. – Szymon Matuszewski
III m. – Igor Kozieł

Dekoracji najlepszych sportowców dokonał wicedyrektor Jacek Stolarski.

Organizatorem Mistrzostw był nauczyciel wf Dariusz Dąbrowski.

Skip to content