Stypendyści Burmistrza

10 listopada 2022r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendium Burmistrza.
Wśród 25 wyróżnionych najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Włoszczowa znalazło się 9 uczniów naszej szkoły:

1) Biskupska Marcelina
2) Brej Hanna
3) Cieślik Roxana
4) Dyrek Julia
5) Kancerek Lena
6) Paluch Dawid
7) Prokopowicz Eryk
8) Sobański Maksymilian
9) Strużykowska Zuzanna

Gratulujemy!

09 lis

Ambasadorzy kolarstwa w naszej szkole

W ramach projektu Świętokrzyskiego Związku Kolarskiego ,,Kolarstwo dla każdego” w dniu 9 listopada 2022 r. zorganizowano spotkanie z uczniami klas: 5c, 6d.

Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski reprezentował wiceprezes Konrad Ulanicki z grupy Domin Sport Team, zaś grupę kolarzy: Marta Turoboś, Krzysztof Domin i Filip Skowron. Spotkanie prowadził sympatyk kolarstwa dyrektor Domu Kultury we Włoszczowie – Sylwester Roch-Kowalski.

Zajęcia dla uczniów poprzedzone były prelekcją oraz pokazem jazdy na rowerach BMX oraz rowerach do kolarstwa górskiego.
Na zakończenie uczniowie mogli wziąć udział w konkursie kolarskim i wykazać się swoimi umiejętnościami.

09 lis

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „Mistrz symboli pierwiastków chemicznych”

Cele konkursu:
– popularyzacja wiedzy chemicznej
– łączenie nauki z zabawą

* Konkurs odbędzie się 28 listopada 2022 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej w sali numer 24. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie z klas 7 i 8.
* Udział w  konkursie, może wziąć uczeń po uprzednim zgłoszeniu się do dnia 21 listopada 2022 roku, do nauczyciela chemii pani Eweliny Orlińskiej-Rayskiej.
* Na konkursie obowiązuje znajomość symboli i nazw pierwiastków znajdujących się w układzie okresowym o liczbie atomowej od 1 do 112 (od wodoru do kopernika).
* Podczas konkursu uczeń udziela pisemnej odpowiedzi.
* Czas przeznaczony na rozwiązanie zadań to maksymalnie  20 minut. (czas liczony jest od momentu rozdania wszystkich prac).
* Mistrzowie symboliki chemicznej  otrzymują nagrody rzeczowe. Nagrodę rzeczową otrzymuje mistrz i dwaj vice-mistrzowie. Jeśli zwycięzcy uczniowie uzyskają równą liczbę punktów, wówczas odbędzie się dogrywka - do wskazanych nazw lub symboli pierwiastków należy podać ich łacińskie nazwy. Czas wykonania zadania 5 minut.
* Uczniowie, którzy uzyskają co najmniej  90% poprawnych odpowiedzi otrzymają cząstkową ocenę celującą z chemii. Uczniowie, którzy uzyskają co najmniej  75% poprawnych odpowiedzi otrzymają cząstkową ocenę bardzo dobrą z chemii.
                                                                           ZAPRASZAM!
Ewelina Orlińska-Rayska