25 lis

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas 1-3 mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

Organizatorem szkolnych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia był Samorządzik Uczniowski pod kierunkiem p. Katarzyny Lipniak.

25 lis

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Łachowie

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przedszkolaki poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze i bawiły się przy piosenkach o misiach; uczestniczyły w konkursach sprawnościowych oraz wykonywały prace plastyczne.
Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia”. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego przyjaciela kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

25 lis

Zabawa andrzejkowa w filii w Łachowie

,,Od północy wiatr wieje,
Coś się staje – już się dzieje.
Święty Andrzeju daj znać,
Co się z nami będzie dziać”.

W szkole i w przedszkolu w Łachowie co roku podtrzymujemy tradycje związane z ,,Andrzejkami”. 24 listopada 2022r. dzieci przybyły w radosnych nastrojach i ciekawych strojach, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu, któremu towarzyszyły zabawy, konkursy, wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło tańców i śpiewów ulubionych piosenek. Dzień ten dostarczył wielu przeżyć i emocji, stał się okazją do rozbudzania dziecięcej ciekawości i kreatywności oraz pozwolił poznawać ludowe tradycje. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

25 lis

I Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

24 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
Celem konkursu jest promowanie wśród młodego pokolenia Polaków idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz miłości do Ojczyzny. Konkurs daje również możliwość rozwijania i prezentowania przez uczestników swoich talentów wokalnych.
Jury w składzie: p. Anita Jastrzębska (organizator konkursu), p. Agnieszka Szczepara – Dynus oraz p. Martyna Syryńska – Giro wyłoniło zwycięzców Konkursu.

W grupie wiekowej klas IV –VI w kategorii solistów zwycięzcami zostali:

  • I m. – Sandra Banaśkiewicz
  • II m. – Roksana Tanasiewicz
  • III m. – Klaudyna Morozowska

wyróżnienie: Kacper Krawczyński, Monika Hutyra, Aleksandra Torchała, Szymon Pyka

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!
Dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu i piękne wykonania, tak wartościowych pieśni patriotycznych, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Skip to content