22 gru

Hej, kolęda, kolęda – rozśpiewała nam święta!

Tradycyjnie już od wielu lat w przedświątecznym tygodniu, w naszej szkole zabrzmiały piękne kolędy, które wprowadziły nas wszystkich w niezwykły świąteczny czas Bożego Narodzenia…

Podczas wspólnego kolędowania uczniowie klas 1-3 w budynku B wcielili się w role Maryi, Józefa, Aniołków i Pastuszków. Pod kierunkiem wychowawców klas z dziecięcą wrażliwością wykonali kolędy i pastorałki dla Dzieciątka Jezus.

Z kolei szkolne kolędowanie uczniów klas starszych przygotowały katechetki: Lucyna Rydzek i Halina Suliga.

22 gru

Wigilia w klasie 3a

Spotkanie wigilijne, które odbyło się 20 grudnia 2022 r., było kolejnym ważnym wydarzeniem w klasie 3a . Tradycji stało się zadość, był opłatek, życzenia, nie zabrakło wigilijnych, pysznych potraw. Wszyscy uczestnicy świątecznego spotkania śpiewali kolędy i pastorałki. Ta wyjątkowa uroczystość pozwoliła trzecioklasistom przybliżyć się do świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć świąteczną atmosferę.

21 gru

Jasełka w Łachowie

Jasełka należą do najpiękniejszych tradycji rodzimej kultury, dlatego co roku grudniową porą odbywają się w Szkole Podstawowej w Łachowie. Celem przedstawienia było wprowadzenie wszystkich w refleksyjny nastrój podczas oczekiwania na zbliżające się święta. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed całą społecznością szkolną, rodzicami i dyrekcją.  Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami i pastorałkami. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role oraz zaprezentowali umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie. 
Jasełka przygotowała katechetka Ewa Frej przy współpracy z nauczycielkami pracującymi w filii.

15 gru

Wygraj z nudą 5! – podsumowanie

Od 15 września do 15 grudnia bieżącego roku w naszej szkole Fundacja Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 realizowała zadanie pod hasłem Wygraj z nudą 5! współfinansowane ze środków Gminy Włoszczowa. W ramach tego projektu zorganizowano w dwóch świetlicach szkolnych po 10 zajęć koła plastyczno-technicznego pod nazwą „Pozytywnie – kreatywnie” oraz po 10 zajęć aktywnie i zdrowo: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W sumie w tych warsztatach pozalekcyjnych regularnie uczestniczyło 60 uczniów naszej szkoły.
Pozytywnie – kreatywnie
W ramach kółka plastyczno-technicznego uczestnicy kształtowali umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi: malowali, wycinali, kleili, lepili z plasteliny i gliny. Na tych zajęciach powstawały wielobarwne prace, które zdobiły dwie świetlice szkolne. Były to między innymi jesienne liście, pejzaże, kolczaste jeże czy smukłe tancerki w spódnicach z kolorowych, jesiennych liści. Ogromną radość sprawiło dzieciom przygotowanie się do przyjścia świętego Mikołaja (czerwone skarpety na prezenty dla grzecznych dzieci) oraz wykonywanie ozdób świątecznych (cekinowe bombki i choinki oraz wieńce z kolorowych wstążek). Każde dziecko mogło zabrać do domu wszystkie wykonane przez siebie prace.
W zdrowym ciele zdrowy duch
W ramach tego działania przeprowadzono 20 zajęć (po 10 zajęć raz w tygodniu w świetlicach szkolnych w budynku A i budynku B). Podczas tych spotkań uczniowie między innymi przygotowywali się do dnia promującego aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Poznawali zasady zdrowego komponowania posiłków. Uczyli się włączania aktywności fizycznej, w tym tańca, do codziennych zajęć. Chętnie korzystali ze sprzętu sportowego zakupionego na potrzeby prowadzenia tego koła: piłek, skakanek, hula-hop. Kiedy pozwalała na to ładna pogoda, aktywnie spędzali wolny czas na boisku szkolnym. Natomiast, kiedy aura nie sprzyjała – korzystali z gier edukacyjnych i sportowych, zakupionych specjalnie na ten cel „piłkarzyków”, grali również w bilard, tenis stołowy, cymbergaja, warcaby i szachy. Podsumowaniem warsztatów była organizacja szkolnego dnia pod nazwą „Trzymaj formę!”, w którym brała udział cała społeczność naszej szkoły.
Na pamiątkę uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i kolorowe długopisy.
Oni z całą pewnością wygrali z nudą!

TRZYMAJ FORMĘ!

WYGRAJ Z NUDĄ!

POZYTYWNIE – KREATYWNIE!

12 gru

Młodzieżowa Rada Miasta Włoszczowy zaprzysiężona

12 grudnia 2022r. odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej kadencji 2023-2025.
W nowej kadencji naszą szkołę reprezentować będzie uczeń klasy 7a Szymon Rusek. W dniu dzisiejszym otrzymał zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie.

Szymonowi życzymy sukcesów w pracy samorządowej na rzecz małej ojczyzny.

09 gru

Klasy 1-3 też trzymają formę!

Klasy I-III, które uczą się w budynku B, miały podsumowanie zajęć Wygraj z nudą 5! realizowanych przez Fundację Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie i współfinansowanych przez Gminę Włoszczowa. Organizatorzy przygotowali dla dzieci poczęstunek składający się z owoców, warzyw oraz produktów mlecznych. Podczas spotkania w świetlicy szkolnej uczniowie dowiedzieli się, jak ważne w codziennej diecie są warzywa i owoce oraz mleko pod każdą postacią. W ramach szkolnego dnia Trzymaj formę! przygotowano dla wszystkich dzieci owoce zakupione przez Fundację ZPO nr 1, warzywa dostarczone przez Spółdzielnię Producentów Warzyw i Owoców „Sielec”. Z serków do chleba oraz masła i żółtego sera Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Włoszczowa zrobiono kanapki. Wszystko po to, aby najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli spróbować nowych smaków. Nie zabrakło również jabłek, gruszek mandarynek, bananów czy marchewek i rzodkiewki. Każdy mógł wybrać to, co najbardziej lubi. Jak się okazało, niektórzy uczniowie po raz pierwszy jedli chleb posmarowany włoszczowskim serkiem lub próbowali bardzo odżywcze awokado.

09 gru

Pograli na hali…

Zakończyły się rozgrywki chłopców w halowej piłce nożnej.
Do zawodów przystąpiły reprezentacje klas VIII, które rywalizowały systemem “każdy z każdym”. Odbyło się sześć spotkań, w których wystąpiło 34 uczniów.
W wyniku zaciętej rywalizacji wygrała klasa 8d, która zgromadziła komplet 9 punktów i w końcowej klasyfikacji wyprzedziła 8a (6pkt.), 8c (3pkt.) i 8b (0 pkt.)

Skład zwycięskiego zespołu: Antoni Świetlicki, Franciszek Suchacki, Oskar Krawczyk, Jakub Szymczyk, Bartosz Wróbel, Jakub Mularczyk, Mateusz Michałek, Piotr Sierda, Kacper Rajca, Eryk Prokopowicz i Wiktor Wasik.

Gratulujemy drużynie z klasy 8d!

Dziękujemy nauczycielowi wf – Dariuszowi Dąbrowskiemu za zorganizowanie rozgrywek!.

Skip to content