• SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
  • SAMORZĄD UCZNIOWSKI PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1
  • SAMORZĄDZIK UCZNIOWSKI (klas I-III)
PRZEWODNICZĄCY –  Natalia Cholerzyńska

ZASTĘPCY PRZEW. – Maja Sobótka

SKARBNIK – Anna Gawron

OPIEKUN: p. Paulina Kościołek, p. Sylwia Cesielska

PRZEWODNICZĄCY – Wiktoria Mazur

ZASTĘPCA PRZEW. – Łukasz Pacanowski

CZŁONEK – Dominika Tanasiewicz

OPIEKUN: p. Ewelina Orlińska-Rayska

PRZEWODNICZĄCY – Oskar Krawczyk

ZASTĘPCY PRZEW. – Maja Adamczyk, Igor Kozieł

OPIEKUNOWIE: p. Małgorzata Kuśmierczyk, p. Agnieszka Skrobisz

Wrzesień 2015r.

Obyły się tajne, demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. W bieżącym roku szkolnym kierować nami będą same kobiety. W PG wybrane zostały: Julia Orlikowska, Ola Przyborowska oraz Ola Bukowska, a w SP prym wiodą: Ilona Ciesielska, Ola Janus i Zuzia Oleksy. Dziewczyny obiecały, że postarają namieszać (oczywiście pozytywnie) w szkole. Tradycyjnie opiekunami SU zostały p. Ewelina Orlińska- Rayska i  p. Paulina Kościołek.

Październik 2015r.

W czwartek 29 października SU Szkoły Podstawowej zorganizował dyskotekę z okazji Hallowe’en. Tańcom i zabawom nie było końca. SU zorganizował wspaniałe gry z nagrodami: wybory króla i królowej balu, robienie „żywych mumii” oraz konkurs na najlepsze przebranie. Oczywiście niezastąpieni okazali się Piotr Turczyn i Mateusz Kowalski z PG. Oj chłopaki potrafią rozkręcić imprezę!!! Marcin Jamróz i Łukasz Wójcik zagwarantowali świetną muzykę (nogi same rwały się do tańca). Podczas imprezy zbierano plastikowe nakrętki na kolejną akcję charytatywną.

Listopad 2015r.

ANDRZEJKI SP

I po ANDRZEJKACH!!! Samorząd Uczniowski obiecał i zorganizował kolejną już w tym roku szkolnym dyskotekę. Chyba na sali nie było osoby, która nie wzięła udziału w przygotowanych atrakcjach! Były wróżby, konkursy i…nauka kultowych już w naszej szkole tańców. Trzeba przyznać, że udało nam się namówić nawet nasze nauczycielki do „Belgijki” i „Chocolate”. Teraz trzeba ochłonąć i czekać do lutego, bo planujemy Love Party z okazji WALENTYNEK;) A do tej pory nauka, nauka i jeszcze raz ciężka praca!!

zdjęcie 1 spzdjęcie 3 sp

ANDRZEJKI PG

zdjęcie 3pgzdjęcie 5 pg

Samorząd Uczniowski to nie tylko dobra zabawa, organizowanie dyskotek i imprez okolicznościowych, ale również ciężka praca. Postanowiliśmy czynnie włączyć się w przygotowania przedstawienia pt. „Królowa Śniegu”. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy pięknie zdobione szyszki, które będą rozdawane wszystkim widzom w dniu premiery oraz oryginalne bombki dla zaproszonych gości. Czekamy z niecierpliwością na występy naszych koleżanek i kolegów!!! Czyli jak?? Widzimy się 2 grudnia o 18:00 w DK? Jesteśmy pewni, że nasi aktorzy dadzą z siebie wszystko i oczarują publikę ( jak zwykle zresztą).

Grudzień 2015r.

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Samorząd Uczniowski własnoręcznie przygotował stroiki bożonarodzeniowe. Nie zapomnieliśmy o Dyrekcji naszej szkoły, Władzach Gminy oraz Prezesie ZNP. Tuż przed przerwą świąteczną odwiedziliśmy „przyjaciół szkoły”,  by złożyć im życzenia bożonarodzeniowe.

Styczeń 2016r.

Ostatkiem sił dobrnęliśmy do końca semestru. Dużo pracy wciąż przed nami. Jak co roku bierzemy czynny udział we włoszczowskim finale WOŚP. Szkołę Podstawową reprezentowało 12 osób, ale nie ukrywamy, że chętnych wolontariuszy było znacznie więcej.

Luty 2016r.

I po feriach… wróciliśmy wypoczęci, zadowoleni i… z nowymi pomysłami. Nie zapomnieliśmy o Walentynkach. Przez kilka dni uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych skrzynek. Liczba kartek przerosła nasze oczekiwania!! Co więcej również nauczycielom okazywano sympatię.

Marzec 2016r.

Powitajmy wiosnę kolorowo!!!! Od wielu lat w naszej szkole uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Po co iść na wagary skoro Samorząd Uczniowski przygotował tyle atrakcji. Namawiamy Was do przebrania się w kolorowe stroje. Jeśli tylko macie życzenie zamieńcie się z nauczycielem na role i poprowadźcie lekcje (to wcale nie jest taki proste jak może się wydawać!!!)

Już tradycją naszej szkoły jest szukanie jajeczek tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Doskonale wiemy, że czekaliście na tą zabawę przez kilka dobrych tygodni. W tym roku poradziliście sobie z zadaniem bardzo szybko!!! Czyżby skończyły nam się pomysły na skrytki?! Przez pięć dni wygraliście 25 słodkich upominków!!! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!