Samorząd Uczniowski

happy students in caps graduates. vector. flat illustration

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO 

PRZEWODNICZĄCY –  Wiktor Gawron 

ZASTĘPCA PRZEW.Mikołaj Szymański

SKARBNIKAmelia Jurek

LIDER SEKCJIAnna Bąk

OPIEKUNOWIE: p. Patrycja Hylaszek, p. Monika Sinkiewicz 

SAMORZĄDZIK UCZNIOWSKI (klas I-III)

PRZEWODNICZĄCYBartłomiej Grabiec

ZASTĘPCY PRZEW. Marta Bugajny

CZŁONKOWIEEmilia Kościołek

OPIEKUN: p. Katarzyna Lipniak

NASZE DZIAŁANIA – rok szkolny 2023/2024

Nasza działalność sprzyja kultywowaniu tradycji szkolnych i kulturowych. Rozwija współpracę z nauczycielami i środowiskiem lokalnym. Uczy cenić i szanować zasady demokracji, dbać o przestrzeganie praw ucznia. Angażuje w działalność na rzecz społeczności uczniowskiej aktywnych i pomysłowych uczniów.

Pamiętajcie, że Samorząd Uczniowski tworzy KAŻDY z Was!!!

***

***

Witamy Wiosnę!

Nieśmiało, po cichutku, przyszła… Nareszcie Wiosna! Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy jej wesołe powitanie. Wesołe zabawy, kolorowe stroje i szeroko uśmiechnięte buzie uczniów miały zachęcić WIOSNĘ, aby pozostałą z nami na stałe.
W ramach Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy „Wiosno witaj!” (plastyczny i manualny) oraz na najbardziej wiosenną fryzurę.
Nagrodę specjalną na najbardziej wiosenną fryzurę otrzymała Maja Rajek (klasa 8b)

***

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Również i w tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Kolorowej Skarpetki.
Święto to miało uświadomić nam wszystkim, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.
Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.
W ramach Dnia Kolorowej Skarpetki w świetlicy szkolnej uczniowie w ramach szkolnego konkursu mieli okazję pokolorować szablony przedstawiające skarpetkę.
Najbardziej „wystrzałowe” skarpetki wykonali:
I m. – Klara Wójcik (klasa 5c), Igor Ulżyk (klasa 4a)
II m. – Bartłomiej Kaczor (klasa 4c)
III m. – Alicja Słupińska (klasa 7a)
wyróżnienie: Piotr Cholerzyński (klasa 7a).

***

***

Choinka już ubrana!

Już grudzień, a jak grudzień to i święta. A jak święta to i choinka!
Tak jak w roku ubiegłym na korytarzu szkolnym ubraliśmy choinkę.
Choinka wygląda prześlicznie!

***

Andrzejki’2023

30 listopada w naszej szkole odbyły się szkolne andrzejki, przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek.
SU przygotował dla swoich młodszych kolegów wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze czy może jakaś inna niespodzianka. Wybór wróżb był bogaty i każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego.

***

11 Listopada – Święto Niepodległości

Aby uczcić tą ważną dla Polaków datę Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek przygotował gazetkę szkolną o tematyce niepodległościowej. Przedstawiciele SU zapalili również znicze pod tablicą Patrona Szkoły Józefa Piłsudskiego oraz pod Pomnikiem Niepodległości.

***

1 listopada – pamiętamy, wspominamy…

W przeddzień Święta Zmarłych Samorząd Uczniowski pamiętał o Nauczycielach i Pracownikach naszej szkoły którzy odeszli, a jeszcze nie tak dawno byli wśród nas…

***

Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań Patrycji Hylaszek i Moniki Sinkiewicz nauczycielom i pracownikom szkoły oprócz pięknych życzeń uświetnionych minikoncertem Amelki Jurek ofiarował  pamiątkowe breloczki.

Dziękujemy Nauczycielom i Pracownikom Szkoły!

***

NASZE DZIAŁANIA – rok szkolny 2022/2023

Samorząd Uczniowski podsumował rok szkolny 2022/2023.
Wszystkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego oraz zmotywowanie uczniów do zrobienia czegoś dla innych.
Prezydium SU podziękowało dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za życzliwość i pomoc w realizacji zamierzonych planów.
Słowa podziękowania skierowano również do uczniów, za chętne włączanie się w organizowane akcje i przedsięwzięcia.
Samorząd pamiętał również o osobach wspierających jego działania, a więc o rodzicach i babciach uczniów.

***

***

Samorząd Uczniowski podsumował swoją pracę

Samorząd Uczniowski podsumował rok szkolny 2022/2023 na spotkaniu w dniu 19 czerwca b.r.
Wszystkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego oraz zmotywowanie uczniów do zrobienia czegoś dla innych.
Prezydium SU podziękowało dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za życzliwość i pomoc w realizacji zamierzonych planów.
Słowa podziękowania skierowano również do uczniów, za chętne włączanie się w organizowane akcje i przedsięwzięcia.
Samorząd pamiętał również o osobach wspierających jego działania, a więc o rodzicach i babciach uczniów.

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek chcąc zapewnić o swoim wsparciu dla kolegów z klas ósmych, piszących egzaminy w najbliższych dniach przygotowali „smerfną” gazetkę. Bohaterowie bajki Smerfy przekazały uczniom ostatnie wskazówki.

Ósmoklasiści, życzymy Wam powodzenia na egzaminie, połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły.
Ogromu szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy oraz byście dostali się do wymarzonych szkół
.

Trzymamy za Was kciuki!

***

Dzień Kolorowej Skarpety

To był naprawdę kolorowy dzień w Jedynce! A to wszystko za sprawą kolorowych skarpet nie do pary! Dzień Kolorowej Skarpety miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na inne święto, czyli Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Obchodzony jest dokładnie 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia, czyli dodatkowym chromosomem (trisomia) w 21 parze chromosomów.
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z Zespołem Downa, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.
Aby pokazać solidarność z osobami z zespołem Downa w klasach odbywały się pogadanki mające na celu przybliżenie problemu chorych na Zespół Downa. Na świetlicy uczniowie wykonali papierowe, kolorowe skarpetki.

Społeczność Jedynki życzy wszystkim osobom, obchodzącym w tym dniu swoje święto wiele radości i wspaniałych przyjaciół wokół siebie.

Szkolnym koordynatorem obchodów była opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Patrycja Hylaszek przy współudziale p. Eweliny Martoś-Wyrwał.

***

Walentynki – Święto Zakochanych – święto obchodzone 14 lutego, w dniu Świętego Walentego. Co roku staramy się, aby ten dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni był wyjątkowy.
Przez cały walentynkowy dzień w szkole krążyła uczniowska Poczta Walentynkowa.
Ponadto odbył się I Walentynkowy Mecz w Piłce Nożnej „Nauczyciel-Uczniowie”, który zakończył się zwycięstwem drużyny pedagogów.

***

Wolontariuszki Świętego Mikołaja

Samorząd Uczniowski, zainspirowany przez opiekuna Patrycję Hylaszek, w październiku podjął decyzję o przystąpieniu do wolontariatu Fundacji Świętego Mikołaja.
Fundacja Świętego Mikołaja jest organizacją pożytku publicznego i od 20 lat pomaga dzieciom w potrzebie.
Zadaniem wolontariuszy było napisanie świątecznych listów z podziękowaniami i świątecznymi życzeniami dla Darczyńców Fundacji. W akcji wzięli udział uczniowie klas 8.
Dnia 24 stycznia 2023r. dyrektor Iwona Gieroń wręczyła certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie 14 dziewczętom: Amelii Maciejczyk, Angelice Stolarczyk, Michalinie Rutkowskiej, Wiktorii Woldańskiej, Zuzannie Strużykowskiej, Annie Ślęzak, Hannie Brej, Amelii Bulskiej, Natalii Prus, Natalii Bartosz, Julii Jaskólskiej, Alicji Prokopczyk, Karolinie Gawron i Zuzannie Kuśmierczyk.

***

Ubieramy choinkę,,,

Już grudzień, a jak grudzień  to i święta.
W dniu 2 grudnia Samorząd Uczniowski ubrał choinkę. Choinka wygląda prześlicznie!
Zielone drzewko oznacza, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami…

***

Andrzejki to niezwykły czas – czas wróżb i przepowiedni. Są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
W środę 30 listopada naszą szkołę odwiedziły wróżki, magowie i wiele innych tajemniczych postaci, które przepowiadały przyszłość ze szklanej kuli. Uczniowie bardzo chcieli dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Były losy, były wróżby, była zabawa!

***

***

Szkolne obchody Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka dzień szczególny. W tym dniu wszyscy świętują rocznicę odzyskania niepodległości, która jest momentem do wspominania tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, walczyli i cierpieli za nią. Skłania następne pokolenia do refleksji nad tym, jak łatwo stracić wolność, a jak trudno jest ją odzyskać.
Aby uczcić tą ważną dla Polaków datę Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek przygotował przepiękna gazetkę szkolną o tematyce niepodległościowej, która przyciągnęła wzrok niejednego ucznia, nauczyciela czy pracownika szkoły. Przedstawiciele SU zapalili również znicze pod tablicą patrona Szkoły Józefa Piłsudskiego oraz pod Pomnikiem Niepodległości.

***

Pamiętamy o tych, co odeszli…

W listopadzie wspominamy zmarłych z naszych rodzin. W społeczności szkolnej myślimy także o tych, którzy związani byli z naszą szkołą. Aby wyrazić szacunek tym wszystkim osobom symbolicznie odwiedzamy groby zmarłych nauczycieli. Chcemy w ten sposób wyrazić wdzięczność za ich pracę i troskę o każdego ucznia. Pamiętamy o zmarłych absolwentach, nauczycielach i wszystkich pracownikach szkoły. Wspominamy ich w naszych sercach…

***

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski nie zapomniał o Dniu Edukacji Narodowej. Było wiele pięknych i wzruszających momentów, były kwiaty oraz mnóstwo życzeń i ciepłych słów…

Dziękujemy Nauczycielom i Pracownikom Szkoły!