Samorząd Uczniowski

happy students in caps graduates. vector. flat illustration

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

PRZEWODNICZĄCY –  Wojciech Brej 

ZASTĘPCA PRZEW. – Julia Jaskólska 

SKARBNIK – Roksana Michałek 

OPIEKUN: p. Patrycja Hylaszek, p. Monika Sinkiewicz 

SAMORZĄDZIK UCZNIOWSKI (klas I-III)

PRZEWODNICZĄCY – Bartłomiej Grabiec

ZASTĘPCY PRZEW. – Marta Bugajny

CZŁONKOWIE – Emilia Kościołek, Igor Wójcik

OPIEKUNOWIE: p. Katarzyna Lipniak 

NASZE DZIAŁANIA – rok szkolny 2022/2023

Nasza działalność sprzyja kultywowaniu tradycji szkolnych i kulturowych. Rozwija współpracę z nauczycielami i środowiskiem lokalnym. Uczy cenić i szanować zasady demokracji, dbać o przestrzeganie praw ucznia. Angażuje w działalność na rzecz społeczności uczniowskiej aktywnych i pomysłowych uczniów.

Pamiętajcie, że Samorząd Uczniowski tworzy KAŻDY z Was!!!

***

Walentynki – Święto Zakochanych – święto obchodzone 14 lutego, w dniu Świętego Walentego. Co roku staramy się, aby ten dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni był wyjątkowy.
Przez cały walentynkowy dzień w szkole krążyła uczniowska Poczta Walentynkowa.
Ponadto odbył się I Walentynkowy Mecz w Piłce Nożnej „Nauczyciel-Uczniowie”, który zakończył się zwycięstwem drużyny pedagogów.

***

Wolontariuszki Świętego Mikołaja

Samorząd Uczniowski, zainspirowany przez opiekuna Patrycję Hylaszek, w październiku podjął decyzję o przystąpieniu do wolontariatu Fundacji Świętego Mikołaja.
Fundacja Świętego Mikołaja jest organizacją pożytku publicznego i od 20 lat pomaga dzieciom w potrzebie.
Zadaniem wolontariuszy było napisanie świątecznych listów z podziękowaniami i świątecznymi życzeniami dla Darczyńców Fundacji. W akcji wzięli udział uczniowie klas 8.
Dnia 24 stycznia 2023r. dyrektor Iwona Gieroń wręczyła certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie 14 dziewczętom: Amelii Maciejczyk, Angelice Stolarczyk, Michalinie Rutkowskiej, Wiktorii Woldańskiej, Zuzannie Strużykowskiej, Annie Ślęzak, Hannie Brej, Amelii Bulskiej, Natalii Prus, Natalii Bartosz, Julii Jaskólskiej, Alicji Prokopczyk, Karolinie Gawron i Zuzannie Kuśmierczyk.

***

Ubieramy choinkę,,,

Już grudzień, a jak grudzień  to i święta.
W dniu 2 grudnia Samorząd Uczniowski ubrał choinkę. Choinka wygląda prześlicznie!
Zielone drzewko oznacza, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami…

***

Andrzejki to niezwykły czas – czas wróżb i przepowiedni. Są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
W środę 30 listopada naszą szkołę odwiedziły wróżki, magowie i wiele innych tajemniczych postaci, które przepowiadały przyszłość ze szklanej kuli. Uczniowie bardzo chcieli dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Były losy, były wróżby, była zabawa!

***

***

Szkolne obchody Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka dzień szczególny. W tym dniu wszyscy świętują rocznicę odzyskania niepodległości, która jest momentem do wspominania tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, walczyli i cierpieli za nią. Skłania następne pokolenia do refleksji nad tym, jak łatwo stracić wolność, a jak trudno jest ją odzyskać.
Aby uczcić tą ważną dla Polaków datę Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek przygotował przepiękna gazetkę szkolną o tematyce niepodległościowej, która przyciągnęła wzrok niejednego ucznia, nauczyciela czy pracownika szkoły. Przedstawiciele SU zapalili również znicze pod tablicą patrona Szkoły Józefa Piłsudskiego oraz pod Pomnikiem Niepodległości.

***

Pamiętamy o tych, co odeszli…

W listopadzie wspominamy zmarłych z naszych rodzin. W społeczności szkolnej myślimy także o tych, którzy związani byli z naszą szkołą. Aby wyrazić szacunek tym wszystkim osobom symbolicznie odwiedzamy groby zmarłych nauczycieli. Chcemy w ten sposób wyrazić wdzięczność za ich pracę i troskę o każdego ucznia. Pamiętamy o zmarłych absolwentach, nauczycielach i wszystkich pracownikach szkoły. Wspominamy ich w naszych sercach…

***

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski nie zapomniał o Dniu Edukacji Narodowej. Było wiele pięknych i wzruszających momentów, były kwiaty oraz mnóstwo życzeń i ciepłych słów…

Dziękujemy Nauczycielom i Pracownikom Szkoły!