29 maj

Kochamy Cię Mamo…

Dzień Matki to wyjątkowa okazja do wyrażenia wdzięczności oraz podziękowania naszym ukochanym Mamom za trud i poświęcenie, które wkładają w nasze wychowanie. Z tej okazji uczniowie klasy 1b pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Lipniak przygotowali piękny program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce przepełnione najszerszymi życzenia mi uśmiechu i pogody ducha każdego dnia…

26 maj

Uczniowie zwiedzili jedne z najpiękniejszych miejsc województwa świętokrzyskiego

Dnia 24 maja 2023 r.  uczniowie z  klas 1op, 2a i 2c pod opieką swoich wychowawczyń: p. Lidii Macherskiej, p. Jadwigi Cegieły i p. Gabrieli Mróz oraz rodziców wybrali się na  wycieczkę autokarową. Pierwszym punktem była wizyta w Oceanarium ,,Oceanika” w Chrustach koło Zagnańska. To największy obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb  i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata, podzielonych według miejsca ich występowania. Przewodnicy w bardzo ciekawy sposób zapoznali słuchaczy z różnymi gatunkami ryb ukazując pełnię bogactwa, jakie spotykamy w głębinach mórz, oceanów w rzekach i jeziorach. W jednej z sal warsztatowych utworzono wyjątkową ekspozycję entomologiczną, zatytułowaną „Fascynujący świat owadów”, gdzie uczniowie zobaczyli niezwykle ciekawe okazy owadów, a wielką atrakcją była możliwość trzymania w dłoni  kruchych patyczaków. Następnie odwiedzili Park Miniatur Świętokrzysko. Na koniec pobytu dzieci szalały w ,,Krainie zabawy”. Radości nie było końca. W drodze do kolejne atrakcji odwiedziły niesamowity okaz przyrody jakim jest Dąb Bartek – uznawany za jedno z najstarszych drzew w Polsce. Niewątpliwą atrakcją było zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce – Jaskini Raj, która zachwyca bogactwem i różnorodnością  kalcytowych form naciekowych – stalaktytów i stalagmitów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci czar miejsca, które bez udziału człowieka stworzyła przyroda. Posileni pysznym obiadem zjedzonym pod wzgórzem ruin zamku w Chęcinach ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. To była fascynująca i niezapomniana przygoda.

25 maj

Dzień Mamy i Taty w klasie 4b

„Gdy Cię ktoś skrzywdzi
Gdy Cię ktoś zasmuci
Gdy świat wyszydzi
Wzgardzi i porzuci
Jedno jest serce, jedno do ostatka
I tym sercem jest Matka,
a jeszcze jedno serce to Tatko”

Dnia 16 maja, nieco wcześniej niż zwykle, klasa 4d, pod kierunkiem wychowawcy p. Małgorzaty Stryjewskiej i z pomocą rodziców, uczciła dzień Mamy i dzień Taty, biorąc udział w słowno- muzycznym montażu. Frekwencja Rodziców na spotkaniu wyniosła ponad 90%. Opiekunowie wzruszyli się, słuchając wypowiedzi i śpiewu swoich pociech. Zrobili zdjęcia. Dzieci dotrzymały tajemnicy o zaplanowanej uroczystości.
Niektórzy Rodzice w nagrodę zabrali je na wycieczki, inni zrobili kolaże ze zrobionych fotografii.

23 maj

Pierwszy taki w życiu! Rozpoczął się egzamin ósmoklasistów!

Dziś 91 ósmoklasistów rozpoczęło obowiązkowe egzaminy. Wśród zdających jest jedna uczennica z Ukrainy – Anastasiia.
Od godz. 9.00 uczniowie zmagają się z arkuszem egzaminacyjnym z języka polskiego, jutro z matematyki i w czwartek z języka obcego nowożytnego.
Warto zaznaczy, że w bieżącym roku szkolnym dwie uczennice: Julia Dyrek oraz Lena Kancerek jako laureatki konkursu zwolnione są z egzaminu z języka polskiego.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty to warunek ukończenia podstawówki. Uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy z nich otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Drodzy Ósmoklasiści!

Życzymy Wam optymizmu i wiary we własne siły!

JĘZYK POLSKI – 23 maja 2023r.

MATEMATYKA – 24 maja 2023r.

JĘZYK ANGIELSKI – 25 maja 2023r.

22 maj

Życzenia SU dla ósmoklasistów

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Hylaszek chcąc zapewnić o swoim wsparciu dla kolegów z klas ósmych, piszących egzaminy w najbliższych dniach przygotowali „smerfną” gazetkę. Bohaterowie bajki Smerfy przekazały uczniom ostatnie wskazówki.

Ósmoklasiści, życzymy Wam powodzenia na egzaminie, połamania pióra, optymizmu i dużo wiary we własne siły.
Ogromu szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy oraz byście dostali się do wymarzonych szkół
.

Trzymamy za Was kciuki!

Samorząd Uczniowski

22 maj

„Wiosna wierszem malowana”

19 maja w budynku B odbyła się coroczna edycja konkursu dla uczniów klas 1 – 3 „Wiosna wierszem malowana”, zorganizowanego przez panie: Laurę Jaszewską i Ilonę Skibę.
W konkursie wzięło 43 uczniów. Jury w składzie: Elżbieta Piech, Justyna Pyka i Ewelina Martoś -Wyrwał oceniały uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Ocenie podlegał stopień opanowania tekstu, sposób interpretacji i ogólne wrażenie.
Po długich obradach jury przyznało następujące miejsca:
w kategorii klas 1:
I m. – Alicja Gawron (klasa 1a), Nikola Bartyzel (klasa 1c)
II m. – Natalia Jarmuda (klasa 1c)
III m. – Iga Fidera (klasa 1c)
w kategorii klasy 2:
I m. – Marta Bugajny (klasa 2a)
II m.- Antoni Suliga (klasa 2c)
III m. – Kornelia Osiak (klasa 2a)
w kategorii klasy 3:
I m. – Magdalena Kultys (klasa 3c)
II m. – Łopatowska Agata (klasa 3b), Prokopowicz Eliza (klasa 3c)
III m. – Aleksandra Skiba (klasa 3b), Zuzanna Bartyzel (klasa 3c)

Zwycięzcom gratulujemy!
Zapraszamy za rok.

22 maj

Dzieci z Łachowa na wycieczce w Rędzinach

W czwartek 18 maja 2023r. dzieci z przedszkola i szkoły w Łachowie radośnie spędziły czas w sali zabaw „HULA KULA” w Rędzinach. Celem wycieczki była integracja dzieci, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Niezwykłą frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, dmuchanego zamku
i basenu z piłeczkami. Dużo radości sprawiła dzieciom wspólna zabawa
z animatorem. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z kącika, w którym można było odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole ze smakołykami.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do domów.

17 maj

23- 25 maja 2023r.

HARMONOGRAM:
język polski – 23 maja 2023r. (wtorek) – godz. 9:00 – czas trwania 120 minut – wydłużenie do 180 minut
matematyka – 24 maja 2023 r. (środa) – godz. 9:00 – czas trwania 100 minut – wydłużenie do 150 minut
język angielski – 25 maja 2023r. (czwartek) – godz. 9:00 – czas trwania 90 minut – wydłużenie do 135 minut

Dni 23-25 maja 2023r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-7.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godz. 7.00 – 15.00 sprawować będzie świetlica szkolna (budynek B).

Skip to content