11 kwi

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów wręczone!

Dnia 10 kwietnia 2024r. podczas uroczystej akademii poświęconej zbrodni katyńskiej i katastrofie smoleńskiej Burmistrz Gminy Grzegorz Dziubek wręczył Stypendia dla najzdolniejszych uczniów.

Wśród 24 wyróżnionych znalazło się 11 uczniów naszej szkoły:

Aleksandra Arabas
Wiktoria Bała-Kowalska
Sandra Banaśkiewicz
Gabriela Barszcz
Aleksandra Dudek
Iwona Gawron
Natalia Kultys
Amelia Kossakowska
Lena Uramowska
Karolina Witczyk
Anna Żmigrodzka

Gratulujemy stypendystom!

10 kwi

Jubileusz naszej Szkoły!

Szanowni Państwo!
Zbliża się do nas wielkimi krokami piękny jubileusz 100 – lecia powstania naszej szkoły – Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszczowie. Świętować ten dzień będziemy 18 października 2024 roku.
W ramach przygotowań do obchodów naszego święta, zwracamy się z prośbą do Absolwentów, Emerytów, Rodziców i Uczniów szkoły z serdeczną prośbą o udostępnienie nam wszelkich pamiątek związanych z pobytem w szkole.
Bardzo cenne będą zdjęcia z lat szkolnych, a zwłaszcza zdjęcia budynku i terenu wokół szkoły.
Prosimy również o przesyłania życzeń dla Jubilatki, które chcielibyśmy wykorzystać na gali jubileuszu.

Pamiątki i zdjęcia można składać w sekretariacie szkoły w kopertach – (koniecznie opisane: imię i nazwisko właściciela, nr telefonu, rok wykonania zdjęcia informacje o osobach znajdujących się na zdjęciu)

Życzenia można składać w sekretariacie szkoły, bądź przesłać na e-mail:
sekretariat@zpo1wloszczowa.edu.pl, ablaszczyk@zpo1wloszczowa.edu.pl, jcegiela@zpo1wloszczowa.edu.pl, lmacherska@zpo1wloszczowa.edu.pl.

Przesłanie życzeń  jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz szkoły oraz wyrażeniem zgody na  ich publikację. Przy opublikowanych życzeniach będzie umieszczone imię i nazwisko autora. Zastrzegamy możliwość dokonywania skrótów i poprawek w nadesłanych tekstach.

Materiały prosimy składać do końca maja 2024 r.

Użyczone oryginały zdjęć wykonanych techniką tradycyjną na papierze zostaną zarchiwizowane i zwrócone właścicielom.

Iwona Gieroń – dyrektor ZPO nr 1 we Włoszczowie

08 kwi

Kolejny wielki sukces Amelki i Oliwki w zawodach w woltyżerce!

Amelka i Oliwka Kossakowskie odniosły kolejny wielki sukces w zawodach w woltyżerce. Na Ogólnopolskich Zawodach Woltyżerskich, które odbyły się w dniach 5-6 kwietnia 2024r. na Torze Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu zajęły w parze w kategorii Cp2* I miejsce!
W konkursie udział wzięło blisko 100 uczestników!
Gratulujemy!

08 kwi

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia każdego roku (dzień urodzin Andersena) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ustanowiony został w celu
promowania literatury pięknej i grafiki dla najmłodszych czytelników. W tym roku gospodarzem dnia jest Japonia, a tegoroczne hasło święta brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.
Z okazji święta w klasie 1c została przeprowadzona lekcja biblioteczna na temat korzyści płynących z czytania książek. Uczniowie mówili o swoich zainteresowaniach czytelniczych oraz o tym, jak ważne jest szanowanie książek.
Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania ciekawych i wartościowych książek, bowiem czytanie jest cennym przeżyciem. Rozwija naszą wyobraźnię, daje wiedzę, pomaga nam się uczyć i rozumieć świat, wzbogaca słownictwo, a co najważniejsze, wspólne rodzinne czytanie umacnia więzi.

Zapraszamy do biblioteki!

27 mar

Śniadanie wielkanocne w 1b

🐥

Tuż przed świętami uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawczynią p. Jolantą Reperowicz, nauczycielką Gabrielą Mróz oraz przy pomocy rodziców przygotowali śniadanie wielkanocne.
W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich rozmowa na temat ciekawostek dotyczących tradycji wielkanocnych.

Klasa 1b życzy wszystkim zdrowych i pięknych Świąt oraz spotkań w gronie rodzinnym.
Wesołego Alleluja!

27 mar

Sukces Amelki i Oliwki w ogólnopolskich zawodach woltyżerki

Niebywałym sukcesem mogą pochwalić się uczennice naszej szkoły. W ogólnopolskich zawodach woltyżerki w Gajewnikach Amelka i Oliwka Kossakowskie zajęły w parze w kategorii Cp** (galop, stęp) III miejsce.

Woltyżerka to gimnastyka na koniu. Polega na wykonywaniu ćwiczeń akrobatycznych i gimnastycznych na galopującym koniu, w idealnej równowadze i w harmonii z jego ruchem.

Gratulujemy!

25 mar

Konkurs plastyczny ”Kartka wielkanocna” rozstrzygnięty!

22 marca 2024r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny ”Kartka wielkanocna”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3. Jego organizatorkami były panie: Katarzyna Lipniak i Jolanta Ciosek.

Wyniki konkursu przestawiają się następująco:

klasy 1:
I miejsce – Oliwier Ćwikliński (klasa 1b), Gabriela Wącholska (klasa 1c)
II miejsce – Dominika Dumin (klasa 1c), Maja Chruściel (klasa 1a)
III miejsce – Magdalena Suliga (klasa 1b) Marta Orlikowska (klasa 1a)
wyróżnienia: Liliana Wyrwał (klasa 1c), Tomasz Błaszczyk (klasa 1a), Nikola Stefani (klasa 1b)

klasy 2:
I miejsce – Alona Makhrin (klasa 2a), Hanna Marianienko (klasa 2a)
II miejsce – Natalia Jarmuda (klasa 2c), Nina Ogrodnik (klasa 2a)
III miejsce – Aleksandra Tylkowska (klasa 2a), Aleksandra Stolarczyk (klasa 2c)
wyróżnienia: Gabriela Kwiatkowska (klasa 2b), Mateusz Wojciechowski (klasa 2b), Iga Michałek (klasa 2c)

klasy 3:
I miejsce – Marcelina Bulska (klasa 3b), Lena Turczyn (klasa 3a)
II miejsce – Antonina Nowak (klasa 3b), Emilia Kościołek (klasa 3a)
III miejsce – Paulina Kowalczyk (klasa 3b), Oliwia Tkacz (klasa 3c)
wyróżnienia: Kornelia Osiak (klasa 3a), Pola Kowalczyk (klasa 3c), Patryk Kowalczyk (klasa 3c).

Gratulujemy!

25 mar

„Bazyliszek ma złe oczy”

21 marca klasa 4b, pod kierunkiem polonistki p. Małgorzaty Stryjewskiej, przedstawiła inscenizacje fragmentu ,,Bazyliszka” Wandy Chotomskiej. Ten tekst był wcześniej omawiany na lekcjach i zainspirował uczniów do opracowania jego wersji scenicznej. Występ przebiegał w atmosferze oraz scenerii wielkanocnej. Do współpracy nad przygotowaniem klasowej uroczystości włączyli się wszyscy uczniowie oraz ich rodzice, którzy wspólnie z nauczycielami: p. Justyną Pyką i p. Małgorzatą Stryjewską, zadbali o słodki i owocowy poczęstunek. Polonistka została mile zaskoczona wypożyczaniem, przez jednego z rodziców, kostiumu dla Bazyliszka z kieleckiego teatru. Pracę dzieci nagrodzono brawami licznie zgromadzonych w sali nr 8 rodziców.

22 mar

SU z życzeniami świątecznymi u przyjaciół szkoły

Tradycyjnie jak co roku, Samorząd Uczniowski pod opieką p. Patrycji Hylaszek oraz p. Moniki Sinkiewicz wyruszył z życzeniami do przyjaciół szkoły. Uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne m.in. Burmistrzowi Gminy p. Grzegorzowi Dziubkowi oraz komendantom Policji i Straży.

Skip to content