Drużyna ZHP

Święto  Niepodległości po harcersku

Harcerze naszej drużyny wzięli udział w II Powiatowym Biegu Niepodległości, który odbył się 10 listopada 2013r.  Organizatorami byli: Hufiec ZHP Szczekocińsko-Włoszczowski im. Aleksego Dawidowskiego ps. Alek przy współudziale Starostwa Włoszczowskiego, PCKR Włoszczowa oraz LGD „Region Włoszczowski”. Trasa prowadziła ulicami Włoszczowy. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe – dorośli (4,7 km) oraz dzieci (850 metrów). Trud, współzawodnictwo, ale i świetna zabawa opłaciły się, gdyż troje naszych harcerzy zdobyło miejsca na podium w kategorii bieg dziecięcy,a byli to:
Artur Krawczyk – kl.6c SP1 – I miejsce wśród chłopców
Gabriela Brzdąk – kl.3b SP1 – I miejsce wśród dziewcząt
Agata Marcinkowska – kl.3b PG1 – II miejsce wśród dziewcząt
 Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Jesteśmy dumni,  że i nasza szkoła wpisuje się w chlubną ogólnopolską trdycję obchodów Święta Niepodległości
„na sportowo”!  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie naszej szkoły  liczniej wezmą udział w kolejnym Biegu Niepodległości. Gorąco zachęcamy!

A 11 listopada, jak co roku, wzięliśmy udział w mszy świętej za Ojczyznę.
W uroczystości uczestniczyły władze gminne, powiatowe, delegacje, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy naszego miasta. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Konstytucji 3 Maja, gdzie przemówienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Włoszczowy Bartłomiej Dorywalski, a następnie w asyście 20 pocztów sztandarowych  oraz przy dźwiękach „Roty” składano wiązanki kwiatów i znicze.