18 Wrz

„Wspierajmy się”

18 września 2019r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Wspierajmy się”, które prowadził Sławomira Pyrko.

Sławomira Pyrko to pasjonat bluesa, fotografii, człowiek zaangażowany w propagowanie zdrowego trybu życia, a przede wszystkim terapeuta zajmujący się profilaktyką uzależnień.

Podczas spotkania zwrócił uwagę na największe wartości jakie rodzą się w rodzinie. W bardzo dobitnych słowach opowiadał o uzależnieniach współczesnego człowieka (alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papierosy),  a także zagrożeniach czyhających na młodych ludzi (agresja słowna, przemoc, hejt ).

Spotkanie ze  Sławomirem Pyrko wywarło silne, refleksyjne odczucia wśród uczestników. Uświadomił on młodym ludziom, że można żyć beż używek i przemocy promując radosny i zdrowy tryb życia.

Spotkanie sfinansował Urząd Gminy we Włoszczowie.

17 Wrz

Wrzesień’39 – pamiętamy!

17 września 2019r. uczciliśmy pamięć o wydarzeniach z tragicznego września 1939 r. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w śpiewach pieśni patriotycznych.

Uroczystość  przygotował p. Zbigniew Cholerzyński.  O oprawę muzyczną zadbał emerytowany nauczyciel muzyki – p. Marian Szczepanik.

Była to kolejna „żywą lekcją” historii w naszej szkole.

17 Wrz

Niezwykła lekcja geografii…

16 września 2019 r. odwiedzili naszą szkołę Państwo Anna i Robert Doboszowie – podróżnicy pasjonaci. Przeprowadzili oni niecodzienną lekcję geografii, wzbogaconą zdjęciami i ciekawymi opowieściami. Dzięki nim uczniowie klas 5. mieli okazję „zwiedzić” położoną w Afryce Namibię oraz „przejechać się” rowerem po Himalajach.

Spotkanie zakończyło się na boisku szkolnym, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć nietypowy samochód podróżników, który ułatwia im odkrywanie nowych miejsc. Był to też czas na zaspokojenie ciekawości najbardziej dociekliwych uczniów w ramach indywidualnych rozmów z naszymi gośćmi.

Zajęcia zorganizowały panie Ewa Hyska i Katarzyna Kuzincow. Dekorację przygotowała pani Emilia Maciejczyk.

09 Wrz

Jedynka czytała „Katarynkę”

Również w bieżącym roku nasza szkoła dołączyła do akcji Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane w 2012 r. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. W pierwszej edycji akcji lekturą stał się “Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Na tegoroczną odsłonę akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie.

W dniu 9 września 2019r. w naszej szkole dyrektor Iwona Gieroń, wicedyrektor Jacek Stolarski oraz polonistki: Edyta Oleksy i Małgorzata Stryjewska  czytali Katarynkę Bolesława Prusa.

Imprezę przygotowały panie: Izabela Falana, Jolanta Piwońska i Ewelina Martoś-Wyrwał.

02 Wrz

Witaj szkoło!

Z uśmiechem na twarzy stawili się dziś do szkoły uczniowie naszej szkoły.

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 oprócz uczniów klas I-VIII, grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice oraz zaproszeni goście z dyrektora biura do spraw inwestycji  Urzędu Gminy we Włoszczowie Sławomirem Owczarkiem.

Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem dyrektor Iwony Gieroń, która szczególnie ciepło przywitała uczniów klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wielu sukcesów!

28 Sie

Zapytanie ofertowe na „Dowóz uczniów ZPO 1 we Włoszczowie na basen w roku szkolnym 2019/2020

Zapraszam do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania o cenę na wykonanie usługi polegającej na dowozie uczniów na basen NEMO w roku szkolnym 2019/2020.

Iwona Gieroń – dyrektor ZPO 1 we Włoszczowie

Zapytanie – dowóz dzieci na basen NEMO 2019-2020

Harmonogram korzystania z basenu przez uczniów ZPO 1 r. szkol. 2019-2020

Formularz oferty

 Klauzula informacyjna

22 Lip

Wielki sukces Hani!

Hania Maciejczyk otrzymała Złotą Jodłę w kategorii soliści 10-13 lat na 46. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Gratulujemy!

24 Cze

Praca rozumna i wytrwała,
która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po zasiewie
przebija góry, a nad przepaściami przerzuca mosty”

B. Prus


Szanowni Nauczyciele i Pracownicy,
Drodzy Rodzice i Uczniowie, 
Przyjaciele i Sympatycy „Jedynki”

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 pragnę podziękować za całoroczną wytężoną i rzetelną pracę.

Wszystkim Nauczycielom dziękuję za działania mające na celu podnoszenie jakości pracy szkoły oraz za przekazywanie młodym ludziom wiedzy i umiejętności niezbędnych w życiu.

Uczniom gratuluję wszelkich sukcesów, które osiągnęli w mijającym roku szkolnym. Równocześnie życzę, aby szkoła kojarzyła się Wam nie tylko z obowiązkami i zdobywaniem wiedzy, ale była również miejscem, do którego wraca się chętnie nie tylko codziennie ale i po latach.

Dziękuję także Rodzicom, Sympatykom i Przyjaciołom szkoły za różne formy współpracy przyczyniającej się do kreowania pozytywnego wizerunku naszej placówki.

Wszystkim życzę wspaniałych, udanych i bezpiecznych wakacji.

 Iwona Gieroń – dyrektor ZPO nr 1