16 lis

„Po polsku o historii”…

Uczennica klasy 8e – Oliwia Michałek zajęła 3 miejsce w IX Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

„Po polsku o historii” to konkurs dla uczniów i kampania promująca poprawną polszczyznę oraz znajomość podstawowych faktów i postaci współczesnej historii Polski. To także wspólna, aktywna formuła obchodów Święta Niepodległości. Organizatorami przedsięwzięcia były Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów.

Gratulujemy Oliwce oraz p. Małgorzacie Stryjewskiej, pod kierunkiem której przygotowywała się do dyktanda!

16 lis

103 km na 103 rocznicę niepodległości!

Dnia 11 listopada 2021r. nauczyciel historii – p. Zbigniew Cholerzyński , dla uczczenia 103 rocznicy odzyskania niepodległości przemierzył na rowerze 103 km.

Warto zaznaczyć, iż pan Zbigniew Cholerzyński jest pasjonatem kolarstwa i wypraw rowerowych. Jego prawie codzienne wyprawy mają zasięg w granicach 100 km.
W swej pasji turystyczno-krajoznawczej, która trwa już ponad 30 lat przemierzył, jak sam szacuje, ponad 100 000 km. Jego rowerowe wyprawy przyjmują różne formy i cele. Na rowerze przemierzył wzdłuż i wszerz Świętokrzyskie. Odbył kilkanaście kilkudniowych krajowych wypraw zwiedzając piękne okolice naszej ojczyzny. Uczestniczył także w kilku zagranicznych wyprawach: w Czechach oraz na Ukrainie, Białorusi i Federacji Rosyjskiej.

Gratulujemy pasji!

16 lis

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Laurka dla bohatera” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy w postaci laurki jako plastycznej formy podziękowania, uznania i hołdu, dedykowanej dowolnej postaci historycznej, która swoim zaangażowaniem na różnych polach (politycznym, militarnym, artystycznym) przyczyniła się do odzyskania niepodległości w 1918 r., bądź podczas II wojny światowej, działała na rzecz obrony suwerenności Polski na ziemiach polskich lub poza nimi. Inicjatywa ta będzie nie tylko okazją rozwijającą zdolności artystyczne dzieci, ale również stanie się formą zaakcentowania wartości patriotycznych oraz kształtowania świadomości wśród najmłodszych Polaków w kraju i na świecie. Organizatorowi przedsięwzięcia zależy, aby poznawanie historii Polski realizowane było od najmłodszych lat, którego efekty tym razem ujęte zostaną w radosnej dziecięcej twórczości.

Na konkurs nadesłano blisko 800 prac z kilkunastu państw. Naszą szkołę reprezentowało ponad 20 uczniów. Cieszymy się bardzo, iż Gerard Czaja (klasa 5b) trzymał wyróżnienie, a jego praca będzie na wystawie i w katalogu.
Koordynatorami konkursu był p. Jacek Kościński oraz p. Justyna Pyka.
Gratulujemy!

Skip to content