Ślubujemy!

Dziś był ważny dzień. Odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego we Włoszcozwie oraz filii w Łachowie.

Wobec wszystkich zebranych, na czele z Burmistrzem Gminy Grzegorzem Dziubkiem, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostały pasowane przez dyrektor Iwonę Gieroń na uczniów.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na drodze edukacji!

Wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach wykonanych aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

#DzieńKrajobrazu2023

20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Hasło tegorocznych obchodów brzmi „Doceń lokalność!”. To doskonała okazja do promowania wartości krajobrazów towarzyszących codziennemu życiu każdego z nas, a także krajobrazów charakterystycznych dla poszczególnych regionów.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Ewy Hyskiej i p. Justyny Pyki zorganizowali spacer krajobrazowy po Włoszczowie.

Poznawajmy, chrońmy i odpowiednio kształtujmy naszą okolicę, byśmy czuli się jej integralną częścią!

20 paź

Dzień pełne przygód uczniów klasy 2b!

Dnia 19 października 2023r. uczniowie klasy 2b była na wycieczce szkolnej. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł, które mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Dzieci zapoznały się z wyglądem starego młyna, z zawodem młynarza, bednarza, kołodzieja i szewca.
Drugim punktem wycieczki był spacer wśród pięknej przyrody z zamku w Bobolicach do zamku w Mirowie.
Trzecim etapem była słodka przygoda w Manufakturze Słodyczy. Dzieci mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków. Na samym końcu własnoręcznie formowały swojego lizaka.

Niestety to co dobre szybko się kończy i dzieci musi wrócić do swoich domów. To był wspaniały i pełen przygód dzień.

Wychowawca klasy p. Katarzyna Lipniak dziękuje wszystkim Rodzicom i Babci za pomoc w organizacji wyjazdu.