25 paź

„Przerwa na czytanie”

24 października w naszej szkole uczniowie bili rekord w czytaniu w Międzynarodowej Akcji „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Uczniowie czytali książki, które przynieśli ze swojej domowej biblioteczki lub wypożyczyli z biblioteki szkolnej. Najmłodszym uczniom głośnio czytali wychowawcy. Czytaliśmy w salach, świetlicy, na korytarzach oraz w bibliotekach w budynku A i B.
Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego oraz pokazanie uczniom, że czytanie w każdym miejscu jest ciekawe.
Koordynatorkami akcji były panie bibliotekarki: Ewelina Martoś – Wyrwał i Jolanta Piwońska.

Wydarzenie zostało uwiecznione sprzętem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.