05 lis

Wieczór poezji w klasie 5b

„Szczęśliwy naród, który ma poetę
i w trudach swoich nie kroczy w milczeniu”

Czesław Miłosz

Dnia 3 listopada 2023 roku klasa 5b pod kierunkiem wychowawcy Małgorzaty Stryjewskiej zorganizowała Szkolny Wieczorek Poetycki. Uczniowie recytowali refleksyjne, różnotematyczne wiersze poetów z XIX i XX wieku, m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima, Kazimierza Wierzyńskiego, Zbigniewa Herberta.
Na występ dzieci przybyło wielu rodziców, którzy pomogli przygotować poczęstunek. Swoją obecnością zaszczycił wicedyrektor Jacek Stolarski.
Wieczorek „wpasował się” idealnie w jesienną aurę.

05 lis

Październik to szczególny miesiąc dla bibliotek szkolnych i ich czytelników. To czas na zaprezentowanie atrakcyjności tego wyjątkowego miejsca w szkole.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w tym roku odbywał się pod hasłem: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.
W ramach obchodów święta w bibliotece przygotowano gazetkę okolicznościową, uczniowie klasy 8a oglądali film „Kamienie na szaniec”, zorganizowano spotkanie dla uczniów klasy 1b oraz Międzynarodową Akcję „Przerwa na czytanie”.
Na początku października został ogłoszony konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przynieść zdjęcie z książką, ukazujące, że można czytać w każdym miejscu.
Zwycięzcami zostali: Kamil Brzdąk (klasa 4a ) oraz Igor Ulżyk (klasa 4a).
Zwycięzcom gratulujemy!
Tegoroczne obchody święta bibliotek szkolnych uważamy za udane. Zachęcamy do częstych odwiedzin w bibliotece i wypożyczeń książek.

Koordynatorki akcji:
Ewelina Martoś-Wyrwał